monitoring domu - willa

5 powodów, dla których warto mieć monitoring domu

W poprzednim artykule przedstawiliśmy Państwu kilka sposobów na zakamuflowanie ukrytej kamery w domu. Dzisiaj postanowiliśmy przedstawić pięć, według nas, głównych powodów, dla których warto pomyśleć o monitoringu domu.

 

1. Monitoring domu chroni przed kradzieżą

monitoring domu i ogrodu

Jest to oczywiście powód, jaki przychodzi na myśl większości osób. Prawdopodobnie wszyscy znamy kogoś, kto stracił elektronikę, biżuterię lub inne przedmioty o wysokiej wartości podczas nieobecności w domu. Tragedia jest tym większa, gdy przedmiot był cenną, rodzinną pamiątką. Według Raportu “Securing Home and Business” domy bez systemów bezpieczeństwa są 2,7 razy bardziej narażone na włamanie. Oznacza to, że w większości przypadków wystarczająca jest obecność systemu alarmowego, w celu ochrony domu i jego mieszkańców przed włamaniem. Idealnym rozwiązaniem do monitoringu domu może być tutaj np. obrotowa kamera z alarmem, który przestraszy wielu potencjalnych włamywaczy.

2. Zmniejsza przestępczość

Amerykańskie badania przeprowadzone przez firmę Rutgers wykazały, że wraz ze wzrostem liczby systemów zabezpieczeń domowych w danym obszarze spadła liczba włamań, nawet w przypadku domów, które nie mają własnego monitoringu. Posiadanie systemu zabezpieczeń nie tylko chroni Ciebie, ale też sprawia, że najbliższa okolica jest bezpieczniejszym miejscem do życia. Zmniejsza się również odsetek innych przestępstw, a wymiar sprawiedliwości działa bardziej skutecznie.

3. Umożliwia zdalny podgląd Twojego domu

Nowoczesne systemy zabezpieczeń umożliwiają zdalne monitorowanie tego, co dzieje się w Twoim domu, gdy Cię tam nie ma. Może być to szczególnie istotne dla osób często przebywających poza domem. Warto sprawdzić czy Twoja kamerka udostępnia Ci dostęp do podglądu z każdego miejsca na ziemi. Kamera IP z oświetlaczem uzyskuje łącze przez Wi-Fi, Ethernet lub sieć UMTS. Ponadto, ma możliwość zdalnego pobierania materiałów z karty i wysłania go na serwer FTP. Co więcej, ta kamerka daje możliwość podglądu na żywo za smartfona.

4. Masz oko na najbliższych

To kolejny ważny aspekt monitoringu domu. Jeśli pracujesz, możesz użyć aplikacji na telefon komórkowy do obsługi tego, co dzieje się w Twoim domu za pośrednictwem kamer Dzięki temu dowiesz się np. co robią Twoje dzieci po szkole. Wspaniałą możliwość daje kamera z FLIR FX – dwustronna komunikacja umożliwia zdalną rozmowę z dziećmi. Jeśli masz w domu osoby starsze, wymagające opieki, również tego typu rozwiązanie będzie bardzo pomocne.

5. Monitoring domu to przede wszystkim spokój

Poczucie bezpieczeństwa i spokoju, które zyskujesz dzięki monitoringowi domu, jest chyba największą zaletą z wszystkich. Poczucie bezpieczeństwa pozwoli Ci być bardziej wydajną, zdrową i skupioną osobą. Będąc na wakacjach czy w pracy, nie będziesz musiał zaprzątać sobie głowy niepotrzebnym stresem.

Monitoring domu ma wiele pozytywnych zastosowań. Chroni Ciebie, Twoją rodzinę i Twój dobytek 24 godziny, 7 dni w tygodniu. To współczesny Anioł Stróż, którego nie może zabraknąć w Twoim domu. A jeśli zastanawiasz się nad monitoringiem tylko jednego pomieszczenia, to zapraszamy do artykułu: Monitoring pokoju – jakie urządzenia?

Tagi: , , .

Komentarzy: 11

  1. Warto posiadać monitoring domu, ubezpieczenie wszystkiego nie załatwi, a tak jesteśmy uchronieni od włamywaczy i przede wszystkim ciągłego niepokoju. Ja taki np. mam przy wyjazdach dłuższych niż 3 dni, to zdecydowanie za długo. A tak, przy ciągłym dostępie do internetu wiem co się dzieje.

  2. Czy na pewno z tym spadkiem włamań to prawda? Różne sądy wydają ci amerykańscy naukowcy, więc nie do końca wierzyłabym temu. Choćmonitoring na pewno zwiększa wykrywalność przestępców, więc opłaca się w niego inwestować. U mnie odpada bo mam mieszkanie w bloku, ale widzę u znajomych, że monitoring domu przynosi pozytywne skutki.

  3. przed wyjazdem na wakacje sporo myślałam o czymś takim jak zdalny monitoring domu, na szczęście coś takiego jest,kochane wifi,ciekawe czy wysyłka materiałów nagranych odbywa się bez problemów, testowal może ktoś? Przydałoby się jakieś porównanie między sklepami, wtedy mąż (trochę sknera) na pewno dałby się namówić

  4. My z mężem chcieliśmy w ramach testu zamówić jakąś kamerkę z ali*****ss, bo są po prostu korzystne cenowo, ale nasi znajomi mają kamerę z z*****m.pl i mówią, że będzie lepsza, ze względu na łatwość instalacji, język polski, no i ma się cały content od razu w chmurze. Czy ktoś już miał, testował i mógłby polecić ewentualnie???

  5. Zgadzam się-monitoring może być dobrym straszakiem na złodziei. Zawsze to bezpieczniej jak ma się trzecie oko do dyspozycji. Czy ktoś juz testował kamerki z zerkam.pl ? Moja szwagierka kazała zainstalować w domu i zachwalała możliwości zgrywania nagran w chmurze i dobrej jakości obrazu. Ktoś moze potwierdzić?

  6. czasami jednak ktoś pod pozorem monitoringu jest … podglądaczem :/ przypadek mojej siostry (link usunięty przez system) i naprawdę trudno walczyć z takim sąsiadem bo broni się że to dla własnego bezpieczeństwa ale siostra i jej mąż nie mają komfortu intymności

  7. Bardzo pomocny wpis, sporo uświadamia. U mnie w okolicy doszło już do kilku włamań i z mężem planujemy montaż monitoringu aby spać spokojnie.

  8. ja jestem szczerze mówiąc zaskoczony, że kogokolwiek trzeba przekonywać do monitoringu przecież to podstawa w dzisiejszych czasach.. mało było histoii że człowieka napadli pod domem? tzreab miec monitoring i to dobrej jakosci!

  9. no ja sobie cenie spokoj i poczucie bezpieczenstwa, dlatego mamy kamerki i jest tak jak powinno 🙂 udalo sie znalezc w fajnej cenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *