Bezpieczny weekend majowy – jak go zorganizować?

Wielkimi krokami zbliża się majówka. Organizacja weekendowych wyjazdów nie zawsze jest jednak prosta. Musimy bowiem zabezpieczyć swój dobytek przed złodziejami. W trakcie wojaży trudno jest też kontrolować nastolatków czy dzieci, które narażone są na wiele niebezpieczeństw. Jak przygotować spokojny, komfortowy i bezpieczny weekend majowy bez niepotrzebnych nerwów?

Choć pokoje hotelowe i kwatery są zamknięte, to majówka nie musi oznaczać siedzenia w domu. Możemy przecież wybrać się na działkę za miastem lub do rodziny. Poza wykonaniem niezbędnych zakupów czy wytyczenia trasy zwiedzania, powinniśmy zrobić wszystko, aby wyjazd nie był zagrożeniem dla naszego mienia, pozostawionego bez opieki. Bezpieczny weekend majowy to przede wszystkim odpoczynek, ale również ochrona przed kradzieżą, o którą należy zadbać.

Zorganizuj bezpieczny weekend majowy – bez kradzieży!

Statystyki prowadzone przez policję w latach 2010-2020 pokazują, że złodzieje są bardziej aktywni w czasie weekendów majowych. Świadczą o tym również liczne komunikaty wysyłane przez funkcjonariuszy, którzy radzą dobrze zabezpieczyć dom czy mieszkanie na czas naszej nieobecności. Sprawdź więc dokładnie stan wszystkich zamków przed wyjazdem. Nie afiszuj się z walizkami, bo złodzieje bacznie obserwują, kogo nie będzie w domu przez parę dni. Możesz też poinformować zaufanych sąsiadów o wyjeździe, by spoglądali na dobytek.

Jeżeli bardzo się obawiasz, to możesz wykupić specjalną polisę ubezpieczeniową, która obejmie Twój majątek w czasie nieobecności. Jednak ani kontrola zamków, ani poinformowanie sąsiadów, ani tym bardziej polisa nie ochroni przed kradzieżą i jej skutkami.

W jaki sprzęt powinieneś zainwestować?

Zabezpiecz się, inwestując w monitoring domowy. Ten powinien być niewidoczny dla nieproszonych osób. My proponujemy kamery ukryte w rzeczach codziennego użytku. Przykładem takiego urządzenia jest kamera szpiegowska FULLHD z WIFI ukryta w zegarze. Moduł bezprzewodowy umożliwia kontrolę mieszkania z miejsca wypoczynku. Detektor ruchu uaktywni kamerę podczas ewentualnego wtargnięcia do domu. Z kolei jakość nagrania (FULLHD) i wbudowany oświetlacz IR-940 nm dają wysokie prawdopodobieństwo, że rozpoznasz twarze złodziei i pomożesz policji odzyskać ukradzione rzeczy, a pliki będą dowodem w sądzie. Ważne jest to, że kamera ma możliwość podłączenia do sieci i czas pracy ograniczony wyłącznie przez kartę pamięci (maksymalnie 350 godzin nagrań). Jeżeli wolisz bardziej „mobilny” przedmiot, który działa na baterię polecamy kamerę zamaskowaną w pilocie do telewizora PV-RC10FHD. „Pilot” zapewnia jakość nagrania Full HD, ma wbudowany mikrofon zbierający dźwięk z odległości 15 metrów i system wykrywania ruchu. Czas pracy na jednym ładowaniu kamery to 5 dni w trybie czuwania. Oczywiście, im większa karta pamięci (sprzęt obsługuje maksymalnie 128Gb) tym więcej będzie nagranego materiału.

Bezpieczny weekend majowy to skuteczna ochrona przed kradzieżą. Kamera w budziku z modułem WIFI pozwoli na stałą kontrolę Twojego mieszkania lub domu (fot. materiały własne)

Bezpieczny weekend majowy to skuteczna ochrona przed kradzieżą. Kamera w budziku z modułem WIFI pozwoli na stałą kontrolę Twojego mieszkania lub domu (fot. materiały własne)

Nie zapomnij też o ogrodzie. Fotopułapka DENVER HSM-5003 z modułem GSM i pilotem IR jest odporna na trudne warunki atmosferyczne, błyskawicznie wykrywając ruch nawet w nocy (zasięg w nocy do 20 metrów). Natychmiast wysyła zdjęcia obiektów mailem lub na telefon (dzięki modułowi GSM). Rejestruje również nagrania w jakości 1440 x 1080 pikseli.

Fotopułapka to sposób na złapanie złodziei podczas kradzieży np. w ogrodzie (fot. materiały własne)

Fotopułapka to sposób na złapanie złodziei podczas kradzieży np. w ogrodzie (fot. materiały własne)

Nie zapomnij o dzieciach!

Majówkowe podróże to nie tylko troska o dom, ale też dzieci. Te narażone są na szereg niebezpieczeństw. Nastolatki mogą mieć np. pierwsze doświadczenia ze środkami odurzającymi. Aby sprawdzić, czy Twoje dziecko nie jest pod wpływem narkotyków, możesz zainwestować w dostępny u nas test narkotykowy DRUGWIPE 5A. Działa on już po maksymalnie 8 minutach, wykrywa nawet śladowe ilości narkotyków, a do jego badania wystarczy pot lub ślina badanego.

Z kolei młodsze dzieci mogą się zgubić, jeżeli choć na chwile spuścisz je z oczu. Żeby do tego nie dopuścić, polecamy lokalizator, który precyzyjnie wskaże miejsce przebywania małoletniego.  Może on mieć formę modnego smartwatcha lub urządzenia, które samodzielnie schowasz w saszetce lub plecaku (przykładem jest lokalizator o długim czasie pracy FIX-8). Powyższe sprzęty z dokładnością do 5 metrów pokażą, gdzie przebywa zagubione dziecko.

Smartwatch z lokalizatorem to modny gadżet, który na pewno przypadnie dziecku do gustu (fot. materiały własne)

Smartwatch z lokalizatorem to modny gadżet, który na pewno przypadnie dziecku do gustu (fot. materiały własne)

Uważaj na zagrożenie ze strony opiekunów!

Niekiedy dzieci spędzają weekend majowy wraz z drugim rodzicem lub pod opieką niani (w przypadku gdy np. Twoja praca będzie wymagała obecności nawet w majówkę). Jeżeli masz cień podejrzenia, że z ich strony może dziać się dziecku krzywda, zareaguj. Małoletniemu możesz podarować dyktafon zamaskowany w opasce na rękę, który zarejestruje objawy ewentualnej agresji – fizycznej lub słownej.

Jeżeli uważasz, że dziecko z opiekunką nie jest bezpieczne - użyj ukrytego w opasce dyktafonu (fot. materiały własne)

Jeżeli uważasz, że dziecko z opiekunką nie jest bezpieczne – użyj ukrytego w opasce dyktafonu (fot. materiały własne)

Po powrocie do domu sprawdzisz nagranie, które może być później dowodem w sprawie sądowej (jeżeli doszło do znęcania się nad dzieckiem). Pamiętaj, że w przypadku nawet najmniejszych wątpliwości dotyczących postawy drugiego opiekuna małoletniego lub niani podjąć kroki w celu ochrony dziecka! To ważne nie tylko podczas majowego weekendu.

Tagi: , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *