Długopis to świetna opcja na ukrycie kamery (fot. pixabay.com)

Do czego przyda ci się kamera ukryta w długopisie?

Nagrywanie w ukryciu wymaga odpowiedniego sprzętu. Podczas wykonywania zadania nie możesz poznać po sobie, że rejestrujesz spotkanie. Świetnie sprawdzi się do tego kamera ukryta w długopisie – najlepiej wysokiej jakości. Gdzie warto ją zastosować?

Kamera ukryta w długopisie to idealne rozwiązanie przy próbie rejestracji spotkania lub monitorowania pomieszczenia przy twojej nieobecności. Pozwoli ci na swobodę ruchu i pełną dyskrecję, przy minimalnym ryzyku dekonspiracji. Ważne jest jednak, aby wbudowane urządzenie miało naprawdę dobre parametry.

Jaka powinna być kamera ukryta w długopisie?

Jeżeli chcesz zachować nagrania, które później mogą być dowodem lub pewną formą zabezpieczenia, to ich jakość powinna być możliwie wysoka. Kamera ukryta w długopisie zapewni nagraniom jakość HD, co w wielu sytuacjach jest aż nadto. Najlepiej jednak, gdy sprzęt pozwala na zapis w rozdzielczości pełnego high definition (czyli 1920 x 1080) – taka jakość pozwoli ci między innymi na pełne rozpoznanie rozmówcy.

W przypadku nagrywania długich materiałów niezbędna będzie bardzo wydajna bateria i możliwość obsługi dużych kart pamięci. 1,5 godziny pracy bez ładowania powinno w zupełności zagospodarować twoją potrzebę. Jeżeli chodzi o karty pamięci, to komfortowa pojemność wynosi 32 GB, a jeżeli urządzenie umożliwia obsługę również większych kart, to może być też 64 czy nawet 128 GB.

Kamera ukryta w długopisie ma zapewnić ci bardzo wysoką jakość nagrania. Do tego konieczny jest standard full HD (fot. Materiały własne)

Kamera ukryta w długopisie ma zapewnić ci bardzo wysoką jakość nagrania. Do tego konieczny jest standard full HD (fot. Materiały własne)

Jaki model kamery ukrytej w długopisie wybrać? Wszystko zależy od zapotrzebowania. Musisz określić przeznaczenie danej konstrukcji i budżet, jakim dysponujesz. Ceny na Alfatronik.com.pl wahają się od 230 do 590 złotych za sprzęt.

Jeżeli poszukujesz sprzętu, który pozwoli ci nagrać wiele godzin materiału, postaw na bardziej zaawansowane urządzenie - np. Esonic CAM-3HD (fot. Materiały własne)

Jeżeli poszukujesz sprzętu, który pozwoli ci nagrać wiele godzin materiału, postaw na bardziej zaawansowane urządzenie – np. Esonic CAM-3HD (fot. Materiały własne)

A do czego możesz wykorzystać kamerę w długopisie?

Zastosowania są nieograniczone

Oczywiście, jedną z głównych grup odbiorców dla kamer ukrytych w długopisie są detektywi. Każdy sprzęt pozwalający na skuteczne nagranie, bez dekonspiracji służy do pracy operacyjnej prywatnego śledczego. Dzięki nim zbierzesz dla swojego klienta dowody, które później będzie mógł wykorzystać np. w sądzie.

Sprzęt przyda się przy nagraniu ważnych spotkań biznesowych. Niekiedy strony nie przestrzegają ustaleń ustnej umowy (która jest obowiązująca w rozumieniu polskiego prawa) i dlatego bez dowodów możesz mieć problem z jej wyegzekwowaniem. Nagranie z ukrytej kamery będzie świetną podkładką. Nagrywający długopis przyda się też, jeżeli wyczuwasz ewentualną próbę oszustwa lub korupcji. Z czysto pragmatycznego powodu zapis wideo z rozmowy może być też kolejną kopią papierowej umowy.

Kamera ukryta w długopisie to urządzenie idealne dla dziennikarzy śledczych. Praca incognito, w niebezpiecznych niekiedy warunkach będzie udokumentowaniem zebranych dowodów. Pozwoli komfortowo rejestrować wszelkie wyszukane nieprawidłowości. Rozmówcy reporterów mają niekiedy również niechęć do widocznej kamery i taki długopis będzie skuteczną alternatywą.

Jednak nie tylko detektywi, dziennikarze i biznesmeni mogą wykorzystywać taki sprzęt. To świetna… pomoc naukowa. Studenci mogą w ten sposób rejestrować wykłady i zajęcia, odtwarzając je później i ucząc się z takich „notatek”.

Robienie notatek cię nudzi? Kamera ukryta w długopisie będzie rozwiązaniem dla ciebie! (fot. Pixabay.com)]

Robienie notatek cię nudzi? Kamera ukryta w długopisie będzie rozwiązaniem dla ciebie! (fot. Pixabay.com)]

Przyda się również do ukrytego nagrania

Kamera ukryta w długopisie to nie tylko sprzęt do nagrania spotkań. Świetnie sprawdzi się jako alternatywa dla urządzeń, które rejestrują pomieszczenia podczas twojej nieobecności. Dzięki kamerom o wysokiej jakości będziesz mógł m.in. zabezpieczyć swoje biuro lub inne pomieszczenie. W jaki sposób?

Wystarczy, że zostawisz długopis w miejscu, który pozwoli na rejestrację otoczenia i włączysz sprzęt. Nie powinien on wzbudzać żadnych podejrzeń, więc nie musisz go specjalnie ukrywać. Urządzenie zarejestruje ci to, co działo się w pomieszczeniu podczas twojej nieobecności. Przydatne przy udowadnianiu zdrady. Pamiętaj, że do takiego przeznaczenia niezbędny będzie kamera ukryta w długopisie o wysokiej jakości zarejestrowanego materiału, pracująca długo na baterii i pozwalająca na wbudowanie karty pamięci o sporej pojemności!

Tagi: , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *