Dyktafon - nagranie dyskretne rozmowy

Dyskretne rozmowy – wybierz te dyktafony!

Wiele osób miało w życiu sytuację, w której dobrze byłoby utrwalić prowadzoną rozmowę i ustalenia jakie podczas niej zostały poczynione. Nie zawsze jednak można pozwolić sobie na to żeby prowadzone dyskretne rozmowy były nagrywane otwarcie – wyjęcie i położenie dyktafonu na stole może spowodować, że rozmówca zmieni treść tego, co chciał powiedzieć, lub nie powie tego wcale. Dyktafon może też wpłynąć na relacje i kierunek rozmowy gdy druga osoba poczuje się dotknięta takim objawem braku zaufania.

Jaki dyktafon sprawdzi się w dyskretnym nagrywaniu?

pendrive nagra dyskretne rozmowy

Dyktafon zamaskowany w pendrive

Otóż, w pewnych sytuacjach dany typ urządzeń nagrywających dźwięk sprawdzi się lepiej, w innych gorzej i należałoby wybrać model lepiej dostosowany do warunków. Poniżej przybliżymy kilka modeli dyktafonów, które sprawdzą się w różnych warunkach.

Nagrywanie rozmów prowadzonych w samochodzie.

Gdy jesteśmy zmuszeni pozostawić dyktafon w aucie w celu dyskretnego nagrania prowadzonych w nim rozmów należy wybrać urządzenie z odpowiednim wzmocnieniem, ale też redukcją szumów. Urządzeniem doskonale sprawdzającym się w tym zastosowaniu jest dyktafon DYK-401, który może nagrywać setki godzin zanim się rozładuje. Płaska powierzchnia akumulatorów jest idealnym miejscem do przymocowania magnesu lub taśmy dwustronnie klejącej, co ułatwia umocowanie urządzenia na przykład pod siedzeniem lub w schowku. Dyktafon ten pomieści ponad 150 godzin nagrań, a co w połączeniu z aktywacją na dźwięk daje ponad 2 tygodnie pracy bez konieczności wyjmowania tego rejestratora z auta.

Nagrywanie rozmów dyktafonem ukrytym w otoczeniu.

Nagrywanie dyktafonem, który chcemy zostawić w jakimś pomieszczeniu może okazać się kłopotliwe. Po pierwsze trzeba wybrać miejsce gdzie umieszczone zostanie urządzenie nagrywające. Miejsce to powinno być oddalone od wszelkich źródeł hałasu, takich jak kanały wentylacyjne, głośniki czy urządzenia elektroniczne (w bezpośredniej bliskości). Dyktafon nie powinien być zakryty grubym materiałem, a tym bardziej należy unikać zamykania go, na przykład w szufladzie, czy innym szczelnym miejscu. Należy pamiętać, że fala dźwiękowa łatwo się zakrzywia, nakłada, odbija, co może mieć wpływ na to, jak zrozumiała będzie nagrana rozmowa. Umieszczenie dyktafonu w tubie lub wazonie może powodować zmianę charakterystyki dźwięku, a co za tym idzie uniemożliwić jego odsłuchanie w sposób zrozumiały. Polecanym modelem do nagrywania w pomieszczeniach jest dyktafon DYK-032 i DYK-405. Urządzenia te charakteryzują się bardzo długim czasem pracy, dzięki czemu można pozostawić je w pomieszczeniu lub pojeździe na wiele dni bez konieczności wymiany baterii lub oczyszczenia pamięci. Polecane wszędzie tam, gdzie czas pracy musi być bardzo długi.

dyktafon pendrive

Inne sytuacje gdzie może być potrzebny dyktafon.

W życiu może zaistnieć wiele sytuacji, w których dyktafon okaże się pomocnym narzędziem. Dla przykładu może to być nagranie wykładów na uczelni, wypowiedzi  urzędnika, sąsiada czy kontrahenta.  Oczywiście należy pamiętać, że nagrywając osoby trzecie bez ich wiedzy, możemy stanąć w kolizji z obowiązującym na terenie Polski prawem.

 

Nagrywanie wykładów na uczelni.

nagrywanie wykładów

Każdy kto był na studiach wie, że może trafić się wykładowca „pędzący z tematem” lub może wykładać taki temat, który trudno się przyswaja i zapamiętuje. W takich chwilach dobrze mieć przy sobie urządzenie, które nagra wyraźnie to, co ktoś mówi do nas nawet z odległości 10 metrów. W dyktafonie PRO U11 dzięki zastosowaniu 2 super czułych mikrofonów nagrana wypowiedź będzie wyraźna i zrozumiała. Dyktafon ten nagrywa stereofonicznie dzięki czemu ludzki mózg z łatwością rozpoznaje to, co słyszy.

Dyskretne rozmowy nagrywane na dworze.

nagrywanie rozmów na wolnym powietrzu

Podczas prowadzenia nagrań na otwartym powietrzu należy pamiętać o tym, że mikrofon narażony jest na czynniki atmosferyczne i należy go odpowiednio przygotować żeby mógł skutecznie nagrać dyskretne rozmowy. Do nagrywania na dworze polecamy dyktafon DYK-011 z założonymi osłonami od wiatru na mikrofony (znajdujące się w zestawie) lub dyktafon DYKGT-001, który może znajdować się w kieszeni lekkiej odzieży. Zaletą Dyktafonów w pendrive takich, jak wspomniany DYKGT-001 jest ich niewielki rozmiar i płaska obudowa.

Wybór odpowiedniego urządzenia jest bardzo ważny żeby nagrać dyskretne rozmowy. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta naszego sklepu.

 

Tagi: , .

Komentarzy: 3

  1. jeżeli prowadzi się ważne, dyskretne rozmowy należny mieć coś takiego. dyktafon czasem baaardzo się przydaje, nawet po to, żeby ktoś nie mógł nam wmówić, ze powiedzieliśmy coś, czego za żadne skarby, nigdy w życiu by nam przez gardło nie preszło

  2. ja tutaj znalazłem coś jeszcze bardziej ciekawego 🙂 jest takie urządzenie, które daje możliwość podsłuchiwania przez ściany, ale czad 🙂

  3. Wydaje mi się, że z opcji nagrania rozmowy powinno się korzystać tylko w ostatecznych przypadkach.. powinno się szanować osobiste rozmowy, a niestety niektórzy sobie z tego korzystają jak z pilota do telewizora – codziennie, kiedy zechcą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *