Fotopułapka Wakacje bezpieczny dom

Fotopułapka – Bezpieczny dom w wakacje

Słońce grzeje coraz mocniej, zbliża się sezon urlopowy i czas upragnionych wyjazdów – niestety  jest to również sezon włamań do mieszkań. Czy wiesz jak zabezpieczyć swoje mieszkanie, dom, działkę na czas nieobecności? Oczywiście można wybrać dobre antywłamaniowe drzwi, kraty w oknach czy rolety i klasyczny monitoring, ale co zrobić gdy nie chcemy wydać fortuny, a jednocześnie osiągnąć wysoki poziom zabezpieczeń? Warto zainteresować się tematem urządzeń do monitoringu, które umożliwiają prowadzenie obserwacji żywo z dowolnego miejsca na świecie, nagrywają wszystko, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność – rozwiązaniem tego typu może być fotopułapka lub kamera WiFi.

Jak działają fotopułapki i kamery IP?

Fotopułapka to nic innego jak kamera z czujnikiem ruchu połączona z modułem GSM pozwalającym na wysyłanie zdjęć na wskazany e-mail, serwer ftp czy w formie MMS na ustawiony wcześniej numer telefonu. Urządzenie można zawiesić na drzewie, słupie gdzie będzie strzegło na przykład wejścia do domu lub garażu albo na półce czy w korytarzu wewnątrz budynku. W każdym przypadku Fotopułapka aktywuje się gdy wykryje najmniejszy ruch z odległości kilku metrów, nagra film który zapisze na karcie pamięci, zrobi zdjęcie i wyśle je podany numer telefonu w formie MMS. Dzięki temu właściciel domu może szybko zareagować i poinformować policję, umożliwiając ujęcie sprawcy na gorącym uczynku. Fotopułapki są bardzo odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz charakteryzują się długim czasem działania (po ustawieniu są gotowe do pracy nawet przez kilka miesięcy).

W odróżnieniu od fotopułapek, kamery WiFi pozwalają na prowadzenie obserwacji na żywo bez przerwy z dowolnego miejsca na świecie. Kamery tego typu wyposażone są w moduły WiFi za pomocą których łączą się one z siecią bezprzewodową i wysyłają obraz.  Do urządzeń dołączane są programy pozwalające na wykorzystanie smartfonów do odbierania obrazu i dźwięku z kamer WiFi. Kupujący w w sklepie detektywistycznym AlfaTronik mają możliwość zlecenia zamaskowania kamery WiFi w wybranym przedmiocie lub wybranie gotowego rozwiązania, na przykład Kamera IP WiFi w czujniku dymu.Kamera IP WiFi w czunjniku dymu

 Minirejestrator z kamerą

Zaletą modułowych minirejestratorów jest to, że można je bezproblemowo ukryć praktycznie w każdym miejscu w domu, wykorzystując do maskowania przeróżne przedmioty. Dzięki temu kamera może nagrywać na kartę microSD wszystko co dzieje się w mieszkaniu pod naszą nieobecność. Funkcja aktywacji po wykryciu ruchu oszczędza energię i pamięć.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swój dom, to zapraszamy również do artykułu: 5 powodów, dla których warto mieć monitoring domu.

Tagi: , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *