gadżety szpiegowskie dla dzieci

Gadżety szpiegowskie dla dzieci – młodszych i starszych

Dziecięca fantazja nie ma ograniczeń, a współczesne zabawki coraz częściej korzystają z rozwiązań technologii. Nasze propozycje może nie do końca wpisują się w rozumienia klasycznej zabawki, ale również mogą być bardzo wartościowym prezentem. Poznajcie kilka rozwiązań, które mogą być szpiegowskim gadżetem dla dziecka.

Mali Agenci

Jeśli Twoje dziecko naoglądało się filmu „Mali Agenci” lub jest w wielkim fanem Bonda. W naszym sklepie znajdziesz kilka rozwiązań, które można potraktować, jako nietypową zabawkę. Szczególnie do tych celów polecamy zestawy UV, przy których może być naprawdę mnóstwo zabawy. Sprawdzanie odcisków palców, wysyłanie tajnych wiadomości czy oznaczanie ściśle tajnych dokumentów to kilka pomysłów na zabawę. Takie zestawy nie są drogie, a same proszki lub mazaki można kupić za nieco ponad 15 zł.

Dyktafon, jako pomoc naukowa

Niektóre rozwiązania techniczne z naszego sklepu z pewnością mogą pomóc w nauce. Nasze dyktafony w klipsie do paska można bardzo ciekawie wykorzystać, jako do nauki a dodatkowo jego wygląd sprawia wrażenie typowo dziecięcego gadżetu. Jeśli Twoje dziecko ma nauczyć się tabliczki mnożenia, długiego wiersza, albo najważniejszych dat na sprawdzian nagranie może pomóc w zapamiętaniu informacji. W szczególności rozwiązanie przydatne będzie jeśli Twoje dziecko jest słuchowcem, ale takie rozwiązanie może pomóc lepiej zapamiętać informacje wzrokowcom, gdy jednocześnie odsłuchują i przeglądają zapisany tekst. Dziecko może wysłuchać nagranie np. w drodze do szkoły lub w przerwie i łatwo przypomnieć sobie materiał. Do dyktafonu możemy podłączyć słuchawki, więc dyktafon stanowi również funkcje mp3.

Bezpieczne dziecko

Jest wiele rozwiązań, aby zapewnić bezpieczeństwo dziecku. Jednak rozwiązaniem, które  jest najbardziej uniwersalne to oprogramowanie Spyphone. Działanie tego programu pozwoli Ci nie tylko monitorować lokalizację dziecka, ale też w sytuacjach zagrożenia podsłuchać, co dzieje się w jego okolicy. Zaniepokojony rodzic będzie miał też dostęp do rozmów, wiadomości czy zdjęć dziecka. Jest to funkcja zdecydowanie przydatna, gdy obawiamy się o zdrowie psychiczne czy fizyczne dziecka. Inne rozwiązanie, które często jest wykorzystywane do zapewnienia dziecku ochrony jest kamera ukryta w misiu. Takie urządzenie upewni nas, że osoba, pod której opieką zostawiamy nasza pociechę jest osobą wartą zaufania. Pamiętajmy jednak, o kwestiach prawnych nagrywania rozmów, o których pisaliśmy już wiele razy.

Sposób na jąkanie

Nasze rozwiązania przydają się też w mniej standardowych sytuacjach. Dyktafon w opasce na rękę często jest wykorzystywany do ćwiczeń płynności mowy. Dyktafon zalecany przez logopedę pomaga monitorować proces poprawy płynności wypowiedzi. Jest to ważne, gdyż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co robi, kiedy i jak się jąka. Uświadomienie sobie i usłyszenie nagrania jest ważnym elementem terapii.

W artykule przedstawiliśmy kilka propozycji gadżetów szpiegowskich dla dzieci. Chętnie dowiemy się, jakie wykorzystanie Wy widzicie dla naszych sprzętów?

Tagi: .

Jeden komentarz

  1. Świetny artykuł. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak przydatne dla rowoju dzicka mogą być takie gadzety detektywistyczne. Mnie pani logopeda poleciła właśnie dyktafon w jakiejś poręcznej formie, żeby usprawnić i uprzyjemnić naszemu synowi naukę poprawnej wymowy niektórych głosek. Poza tym uczy się w ten sposób pierwszych słów w innych językach. tutaj piszecie państwo o dyktafonie w opasce na rękę i uważam, że to świetny pomysł. Dodatkowo muszę pomyśleć nad tymi modułami sledzącymi w telefonie. W dzisiejszych czasach nigdy nic nie wiadomo..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *