.Wakacyjne wyjazdy to nie tylko czas uśmiechu, wypoczynku i relaksu. To niecodzienna troska o los naszych dzieci. Podczas urlopowych zabaw nieletni są narażeni na wiele niebezpieczeństw. Jak chronić dzieci podczas wakacji? Przedstawiamy kilka skutecznych sposobów i urządzeń, które pomogą Ci zabezpieczyć nieletnich!
Jeżeli chcesz skutecznie chronić dzieci, to musisz mieć oczy bardzo szeroko otwarte – zarówno na ich zachowanie jak i kontakty z obcymi ludźmi. Najlepiej jeszcze przed wyjazdem wakacyjnym porozmawiaj z dzieckiem, określ zasady wspólnego wypoczynku. Nie ma bowiem lepszej „ochrony” niż zwiększenie świadomości małoletniego i zwrócenie jego uwagi na niebezpieczeństwo. A jak dodatkowo chronić dzieci podczas wakacji?
Przede wszystkim miej oczy szeroko otwarte!
Najważniejszą kwestią związaną z ochroną dzieci przed czynnikami z zewnątrz jest czujność. Obserwuj każdy niepokojący syndrom. Jeżeli dziecko zachowuje się podejrzanie, jest nadpobudliwe lub agresywne, albo odwrotnie – z aktywnego i rozmownego człowieka przeistacza się w małomówną osobę – warto podjąć pierwsze kroki. To szczególnie ważne w przypadku nastolatków, którzy próbują często różnego rodzaju narkotyków lub alkoholu.
Możesz zabrać na wakacje alkomat i testy narkotykowe. Osobisty ALCOFIND PRO X-5 to świetny sprzęt do zastosowania w trasie, który pozwoli nie tylko chronić dzieci, ale również innych uczestników wyprawy m.in. przed wyruszeniem w drogę pod wpływem alkoholu. Ma precyzyjny sensor elektrochemiczny i wskazuje wynik z dokładnością do 0,10‰. Z kolei test narkotykowy ze śliny umożliwia wykrycie obecności 5 grup narkotyków w próbce śliny badanego (Amfetaminę, Metamfetaminę, Kokainę, Morfinę, Heroinę, Marihuanę i Haszysz). Wyniki badania otrzymasz już w ciągu 10 minut od testu. Zastosowana w nim technologia pozwala wykryć obecność narkotyków nawet 12 do 50 godzin po zażyciu.
Pamiętaj jednak, że zagrożenie na wakacjach to nie tylko narkotyki czy alkohol (dla osób poniżej 18 roku życia). To również podejrzane znajomości, których dziecko może na swojej drodze napotkać wiele.
Jak chronić dzieci podczas wakacji? Stosuj nowoczesne urządzenia!
Do ochrony przed podejrzanymi, obcymi osobami warto zastosować nowoczesne urządzenia techniczne takie jak lokalizatory i ukryte dyktafony. Zabezpieczą one Twoje dziecko przed ewentualnym porwaniem lub innymi przestępstwami. Dzięki nim będziesz mógł szybko zareagować i uratować małoletnią osobę.
Jeżeli chodzi o lokalizatory, to możemy zaproponować Ci dwa warianty – sprzętowy i bazujący na oprogramowaniu. Lokalizacja telefonu na platformie ALFATRACK, którą zainstalujesz na sprzęcie Twojego dziecka wskaże Ci z dokładnością do 5 metrów gdzie znajduje się telefon. Bazuje na dedykowanej, specjalnej aplikacji. To świetne zabezpieczenie – nie tylko na wakacje, ale również na okres roku szkolnego. Idealnie sprawdzi się w smartfonach małych dzieci jak i nastolatków.
Z kolei jeżeli syn lub córka lubią gadżety, to możesz sprawić jej lub mu lokalizator GPS w smartwatch’u. Urządzenie ma pełną funkcjonalność nowoczesnego zegarka wielofunkcyjnego. Dodatkowo umożliwia nasłuchiwanie otoczenia w czasie rzeczywistym (świetna funkcja w przypadku zagrożenia). Posiada też przycisk SOS do wezwania pomocy czy lokalizator GPS (wskazujący położenie dziecka z precyzją do 5 metrów). Jego bateria pozwala na nawet 5 dni pracy.
Z kolei dyktafon w klipsie do paska (w różnych wariantach kolorystycznych) nagra ewentualne przestępstwo, popełnione na Twoim dziecku (np. próbę sprzedaży narkotyków). W ten sposób będziesz mógł szybko zareagować i przekazać dowody w ręce organów ścigania.
Jak widzisz, wakacyjne wyjazdy wiążą się z wieloma zagrożeniami dla dzieci. Chociaż nie powinieneś na zapas się zamartwiać, to warto się zabezpieczyć. Inwestując we wskazane przez nas rozwiązania zapewniasz sobie spokojny urlop oraz pełne bezpieczeństwo dla swoich pociech. Pamiętaj, że zakupione urządzenia czy testy możesz wykorzystać również w przypadku innego zagrożenia. Również w czasie roku szkolnego (np. gdy masz podejrzenia, że w szkole dziecka dochodzi do przemocy fizycznej lub psychicznej). Dzięki temu zareagujesz błyskawicznie na takie zdarzenia!
(fot. pixabay.com)