Jak efektywnie przygotować się na sprawdzian? Zobacz nasze podpowiedzi

Rok szkolny już trwa, a przed nami rozpoczęcie roku akademickiego. Wraz z okresem nauki, czeka Cię ogromna liczba kartkówek, wejściówek czy egzaminów. W jaki sposób efektywnie przygotować się na sprawdzian, używając do tego nowoczesnej technologii? Skorzystaj z naszych podpowiedzi i zgarniaj najlepsze oceny!

Jeżeli chcesz przygotować się na sprawdzian, to musisz skupić się nie tylko na samej treści materiałów. Koniecznie zainwestuj w wysokiej klasy urządzenia, które pomogą Ci przyswoić wiedzę.

Jakie urządzenia pomogą Ci w przygotowaniu się na sprawdzian?

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę urządzeń, które ułatwią Ci przygotowanie na egzamin czy sprawdzian. Ich użyteczność docenisz na każdym etapie. Zacznijmy od tworzenia notatek. Przydatne będą w tym dyktafony. W jaki sposób wykorzystasz ten sprzęt w szkole czy na uczelni? Dobrej jakości urządzenie nagrywające umożliwi Ci rejestrację słów wykładowcy czy nauczyciela. Przychodząc na lekcje czy zajęcia rozpocznij rejestrowanie, a w trakcie nauki odsłuchaj materiał. Pamiętaj, żeby zapytać prowadzącego zajęcia o zgodę na nagrywanie!

Jaki powinien być odpowiedni dyktafon do rejestrowania notatek? Przede wszystkim na tyle czuły, aby wychwycił on słowa wykładowcy z kilku, a nawet kilkunastu metrów. Ważna jest również wytrzymała bateria, pojemna pamięć i wysoka jakość nagrywanych dźwięków. Dobrze też, żeby dyktafon nie wymagał np. podtrzymywania czy ciągłej obsługi.

Sprawdzian egzamin

Sprawdzian to zawsze sporo stresu, który można zredukować za pomocą sprzętu elektronicznego (fot. pixabay.com)

Jakie dyktafony warto wybrać?

W naszej ofercie znajdziesz wiele tego typu urządzeń. W tym tekście polecimy Ci dwa. Pierwszy to dyktafon w gustownym wisiorku firmy Atto. Sprzęt ten umożliwia nagrywanie dźwięków nawet z odległości 8 metrów. Ma wbudowaną funkcję detekcji głosu. Po jej uruchomieniu dyktafon będzie włączał nagrywanie tylko jak wykryje dźwięk, pominie czas ciszy. Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze, a na jednym ładowaniu baterii wytrzyma nawet 32 godziny.

Sprawdzian

Dyktafon w wisiorku to rozwiązanie nie tylko na sprawdzian! (fot. materiały własne)

Bardzo funkcjonalny, elegancki i równie praktyczny jest dyktafon zamaskowany w opasce na rękę. Ten stosunkowo niedrogi sprzęt pozwala zarejestrować dźwięk z odległości nawet 8 metrów, ma 16GB wbudowanej pamięci (290 godzin nagrań łącznie), a także umożliwia 18 godzin pracy na jednym ładowaniu baterii. To sprzęt wyjątkowo prosty w obsłudze i przyjazny studentom czy uczniom.

Jeżeli potrzebujesz z kolei czegoś bardziej rozbudowanego, to dyktafon ukryty ALFA D-250 jest stworzony dla Ciebie. Sprzęt ten zbiera dźwięk z odległości nawet 15 metrów. Również ma wbudowaną funkcję aktywacji głosem. Na jednym ładowaniu baterii działa nawet – uwaga – 180 dni, a pamięć umożliwi Ci zarejestrowanie do 350 godzin nagrań. Sprzęt świetnie sprawdzi się u studentów czy uczniów jeszcze z jednego powodu. ALFA D-250 ma funkcjonalność powerbanka (o pojemności 20000 mAh), dzięki czemu z łatwością podładujesz swój telefon czy tablet. Nawet indukcyjnie!

Ten elegancki powerbank to rozwiązanie dla uczniów i studentów, którym niezbędne jest rejestrowanie wielu wykładów (fot. materiały własne)

Sprzęt do wspólnej nauki i wykonywania zadań grupowych

Znajdziesz u nas również urządzenia, które nazywamy zestawem egzaminacyjnym. To oczywiście wyłącznie umowna nazwa, gdyż polskie prawo kategorycznie zabrania ściągania na egzaminach – pamiętaj o tym! Tego typu urządzenia pomogą Ci również legalnie – np. w przygotowywaniu się do sprawdzianów czy pracach w grupach.

Jak działają takie urządzenia? Otrzymasz niewielką, nie rzucającą się w oczy słuchawkę, którą włożysz do ucha. Z drugiej strony jest pętla indukcyjna umieszczana na szyi, która poprzez Bluetooth łączy się z twoim smartfonem. Wystarczy, że druga osoba do ciebie zadzwoni i już możecie się bez przeszkód komunikować- komunikacja jest dwustronna. Co ważne, zasięg sprzętu nie jest w ogóle ograniczony. Zastosowanie sieci GSM w sprzęcie sprawia, że możesz rozmawiać z osobą z dowolnego miejsca na świecie.

Stosując mikrosłuchawkę możesz efektywnie uczyć się z przyjaciółmi, bez konieczności spotykania się w domu. Jeżeli z kolei na sprawdzianach nauczyciel dopuszcza korzystanie ze źródeł zewnętrznych (a i takie się zdarzają) to bez problemu wykorzystasz sprzęt do znalezienia odpowiedzi na pytania.

Jakie urządzenia tego typu możemy Ci polecić? Ciekawym wyborem będzie mikrosłuchawka do łączności bezprzewodowej z pętlą i mikrofonem zewnętrznym. Słuchawka ma automatyczny system regulacji głośności i może pracować do nawet 10 godzin łącznie. Świetnie zbiera dźwięk, a funkcja redukcji szumów sprawia, że bez problemu usłyszysz swoich rozmówców.

Jak widzisz – technologia pomaga w przygotowywaniu się na sprawdzian czy egzamin. Nauka z nowoczesnymi urządzeniami jest efektywna i bardzo przyjemna. Stosując polecany przez nas sprzęt na pewno świetnie poradzisz sobie ze wszystkimi zadaniami. Życzymy samych najwyższych ocen!

Tagi: , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *