Jak podsłuchiwać dyskretnie

Jak podsłuchiwać w dyskretny sposób

Jak wspominaliśmy już we wcześniejszych artykułach podsłuchiwanie kogoś bez czyjejś wiedzy i zgody jest obarczone odpowiedzialnością prawną, dlatego zalecamy zapoznać się ze wszystkimi aspektami takiego postepowania zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie.

Czym jest podsłuch?

Na początek należało by się zastanowić czym tak naprawdę jest podsłuch. I kiedy grożą na za niego konsekwencje. Zgodnie z art. 267 Kodeksu karnego, podsłuch, m.in. w domu, karalny jest, gdy służy zdobyciu przez podsłuchującego „informacji dla niego nieprzeznaczonej”. Także o ile nagranie naszej rozmowy w z kimś przez telefon jest legalne. O tyle pozostawianie w mieszkaniu czegoś co będzie rejestrowało rozmowy domowników pod naszą nieobecność już niekoniecznie.

Co nam daje dyktafon kamuflowany

W tym miejscu jednak skupimy się na urządzeniu które za taki podsłuch może posłużyć. Dla przykładu weźmy popularny dyktafon szpiegowski w pendrive EC09.  Jest to urządzenie które z pozoru wyglądem przypomina klasycznego pendrivea. W jego wnętrzu natomiast został schowany mikrofon, jak i cały układ zarządzający pracą naszego szpiegowskiego dyktafonu.

Całość oczywiście pełni też funkcje nośnika pamięci, dzięki czemu z powodzeniem możemy przechowywać na nim różnego rodzaju pliki. Jakie możliwości daje nam takie urządzenie? Już sam fakt że mamy do czynienia z dyktafonem który zupełnie nie przypomina nam żadnego klasycznego rejestratora dźwięku, daje nam sporą przewagę i zapewnia dyskrecje. Wyobraźmy sobie sytuacje w której mamy standardowy dyktafon schowany gdzieś w kieszeni aby rejestrować rozmowy na przykład z pracownikami. Podczas rozmowy schylamy się aby zawiązać sobie sznurowadło, a dyktafon wypada nam z kieszeni. Dodatkowo świeci się na nim czerwona dioda co sugeruje włączoną rejestracje.

Dyktafon pendrive podsłuch

Sytuacja jest jasna i klarowna, a każdy kto zauważył jak owy przedmiot wypada nam z kieszeni, nie ma wątpliwości ze jest przez nas nagrywany. To właśnie przed tego typu sytuacjami chroni nas dyktafon kamuflowany. Nikt nie przywiąże większej wagi do pendrivea wypadającego nam z kieszeni. Kolejną zaletą omawianego przez nas dyktafonu jest jego funkcjonalność. W tym przypadku mamy do czynienia z naprawdę wieloma możliwościami konfiguracji. Są nimi zmiana parametrów pracy takich jak: jakość nagrania, czułość mikrofonu, czułość detekcji dźwięku czy nawet określenie rozmiaru podziału plików.

Tego typu parametrami możliwymi do ustawienia zazwyczaj charakteryzują się profesjonalne szpiegowskie dyktafony, których cena oscyluje w przedziale od 1500 zł do 3000 zł. Urządzenie ma także 8GB wbudowanej pamięci, co przy odpowiednim ustawieniu wystarczy na 580 godzin nagrań. Całość zasilana jest akumulatorem o pojemności 200 mAh, dzięki czemu rejestracje możemy z powodzeniem prowadzić aż przez 20 godzin.

Wszystkie te rzeczy sprawiają że jeżeli w życiu znajdujemy się w sytuacji gdzie dyskretna rejestracja czyjegoś głosu jest konieczna, a klasyczne rozwiązania są dla nas po prostu zbyt ryzykowne, dyktafony kamuflowane wydają się być jednym z najlepszych rozwiązań. Zresztą to właśnie nimi zazwyczaj posługują się detektywi i to one sprawiają że wiele spraw zostało rozstrzygniętych.

Tagi: , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *