Kamera ukryta obiektyw

Jak wybrać dobrą kamerę szpiegowską? Na co zwrócić uwagę?

Nowoczesny sprzęt szpiegowski ma wszechstronne zastosowanie i coraz większe możliwości. Umożliwia skuteczne rejestrowanie różnego rodzaju materiałów, bez zwracania uwagę na swoją pracę. Dyskrecja działania, nagrywanie wideo najwyższej jakości, długi czas pracy – tym wszystkim cechuje się dobra kamera szpiegowska. Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas jej zakupu? Które urządzenia będą dobrym rozwiązaniem dla profesjonalistów i osób prywatnych? Sprawdzamy!

Minikamera szpiegowska to urządzenie detektywistyczne, umożliwiające dyskretne rejestrowanie obrazu – z ukrycia, bez zwracania uwagi osób postronnych. Kamera szpiegowska nadaje się do działań prewencyjnych oraz zdobywania dowodów w sprawach kryminalnych czy matrymonialnych. Oto co warto o niej wiedzieć.

Kamera szpiegowska – czym jest? W jaki sposób działa?

Minikamera szpiegowska jest niewielkim urządzeniem, służącym do rejestrowania obrazu oraz dźwięku. Najczęściej wbudowana jest w przedmioty codziennego użytku (np. długopisy czy zegarki), ale może stanowić też osobny moduł, przeznaczony do ukrycia według własnego pomysłu.

Ich rozmiar nie przekracza najczęściej kilkunastu milimetrów, a obiektyw jest tak niewielki, że nie da się go rozpoznać gołym okiem. Wysokiej klasy mini kamera posiada zaawansowane funkcje ułatwiające nagrywanie obrazu z ukrycia, takie jak np. funkcja detekcji ruchu czy szeroki kąt widzenia, umożliwiający efektywniejsze ustawienie jej w takiej pozycji, aby obejmowała pożądany obiekt.

Jak działa ukryta kamera tego rodzaju? Sama zasada pracy nie odbiega od zwykłych, dużych sprzętów do nagrywania obrazu. Wystarczy ustawić mikroskopijny obiektyw w kierunku obszaru, który chcemy nagrać. Urządzenie może włączyć nagrywanie samoistnie (np. po wykryciu poruszających się osób) lub będzie wymagać reakcji ze strony operatora. W trakcie rejestrowania obrazu, sprzęt nie wydaje żadnych dźwięków i nie emituje światła.

Cechy i zastosowanie dobrej mini kamery szpiegowskiej

Jakie cechy powinna mieć dobra kamera szpiegowska? Co powinieneś uwzględnić podczas jej zakupu?

  • Jakość nagrywanego obrazu oraz dźwięku i możliwości obiektywu – nowoczesne minikamery szpiegowskie umożliwiają rejestrowanie obrazu w jakości FullHD, ich mikrofony zbierają dźwięk z kilkunastu metrów, a obiektywy obejmują nawet 120 stopni rejestrowanego obszaru.
  • Dyskrecję rejestrowania materiału – wysokiej klasy urządzenie rejestrujące do zastosowań detektywistycznych nie rzuca się w oczy, można je łatwo ukryć, a jego rozmiary są niewielkie.
  • Wytrzymałość baterii – mini kamera działa często poza dostępem do energii elektrycznej z sieci. Z tego względu koniecznie należy wybrać kamerę, która ma pojemną baterię, wytrzymującą nawet kilka dni pracy.
  • Dodatkowe funkcje – kamera szpiegowska może mieć m.in. moduł WiFi (do zdalnego obserwowania otoczenia), funkcję detekcji ruchu, rozbudowany moduł powiadomień, a także możliwość zdalnego sterowania i konfiguracji.

Minikamera szpiegowska nadaje się do wykorzystania w detektywistyce, podczas ochrony osób i mienia (np. jako zabezpieczenie pomieszczenia firmowego), a także podczas działań prywatnych. Z jej pomocą można zdobyć dowody zdrady partnera, pozyskać materiał świadczący o przemocy w rodzinie lub sprawdzić jak pracuje zatrudniona do dziecka niania. Pamiętaj jednak, że użycie kamery szpiegowskiej należy skonsultować z prawnikiem.

Jakie kamery szpiegowskie będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem?

Zacznijmy od urządzenia, które umożliwia obserwację otoczenia „na żywo”, z każdego zakątka na świecie. To kamera szpiegowska FullHD – z modułem WiFi i podglądem na żywo. Moduł łączy się z siecią WiFi i wysyła obraz na smartfona. W ten sposób operator urządzenia może zawsze zobaczyć co np. dzieje się w jego biurze. Kamera jest niewielka, można ją ukryć w przedmiotach codziennego użytku, a bateria zapewnia nawet 5 godzin pracy (sprzęt można podłączyć do sieci, zapewniając nieograniczony czas działania). Podkreślmy szeroki kąt widzenia kamery (90 stopni) i rejestrowanie obrazu w jakości FullHD.

Miniaturowa kamera ukryta

Miniaturowa kamera może być wbudowana w przedmioty codziennego użytku (fot. materiały własne)

Jeżeli szukasz urządzenia, które już jest wbudowane w sprzęt codziennego użytku, stacja pogodowa z kamerą WiFi – wiele funkcji w jednym urządzeniu będzie rozwiązaniem dla Ciebie. To urządzenie również ma moduł WiFi, działa jak w pełni funkcjonalna stacja pogodowa, posiada oświetlacz (idealny do ciemnych wnętrz i nagrywania po zmroku), a także wyjątkowo szeroki – 120-stopniowy – kąt widzenia obiektywu. Minikamera w dyskretnej stacji nagrywa obraz w jakości FullHD, a mikrofon łapie dźwięk z odległości nawet 8 metrów.

kamera stacja pogodowa

Niewielka stacja pogodowa może pełnić rolę kamery, jeżeli ma wbudowany obiektyw. W ten sposób jest nie do wykrycia gołym okiem! (fot. materiały własne)

Nie wiesz jak ustawić urządzenie? Tu idealnym rozwiązaniem będzie kamera szpiegowska HS-33 FHD – wyposażona w obrotowy obiektyw. Obracany obiektyw z kątem widzenia 65 stopni pozwoli w każdej chwili zmienić obszar rejestrowania obrazu. Urządzenie rejestruje obraz w jakości FullHD, jest niewielkie i bardzo łatwo zamontować je dzięki wbudowanemu klipsowi.

Powyższe kamery mają wszechstronne zastosowanie i z pewnością pozwolą rozszerzyć funkcjonalność biura detektywistycznego i nie tylko.

Tagi: , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *