jak wykryć podsłuch w domu

Jak wykryć podsłuch w domu i biurze? Sprawdź naszą usługę!

Kradzież firmowych tajemnic lub wyciek osobistych informacji spędza Ci sen z oczu? Nie posiadasz wiedzy z obszaru wykrywania i nie znasz się na sprzęcie, a zależy Ci na poczuciu bezpieczeństwa? Mamy nadzieję, że nasza nowa usługa pomoże Ci uporać się z lękami i obawami, bo z pewnością profesjonalne wykrywanie podsłuchów znacznie minimalizuje ryzyko wycieku informacji. O tym, dlaczego warto zdecydować się na wykrywanie podsłuchów przeczytasz w naszym artykule.

Czy jestem podsłuchiwany?

Afery podsłuchowe stały się w niektórych kręgach niemal codziennością. Politycy, celebryci, biznesmeni czy osoby zamożne są grupą dotkniętą tym zjawiskiem najsilniej, jednak i my zwykli obywatele możemy stać się ofiarami szpiegów. Czy skala zjawiska jest duża? Znaczny wzrost sprzedaży urządzeń do przechwytywania informacji, o którym pisaliśmy w ostatnim artykule: Czy Polacy kupują urządzenia detektywistyczne, również sugeruje, że skala podsłuchiwania w naszym kraju jest ogromna. A czy Ty masz poczucie, że jesteś podsłuchiwany?  Niestety bez przeprowadzenia profesjonalnej kontroli nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie czy tak faktycznie jest. Ale jeśli obawiasz się wycieku informacji, może warto poznać odpowiedź i skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Jak się zabezpieczyć przed podsłuchem?  

Czasami wystarczy zwykła przezorność lub ”analogowe rozwiązania”, takie jak ograniczenie mówienia o ważnych kwestiach w obecności smartfonów (a najlepiej używanie bardzo starych modeli komórek) czy uważne przyglądanie się nietypowym i nowym przedmiotom w naszym otoczeniu. Istnieje możliwość wykupienia odpowiedniego sprzętu unieszkodliwiającego podsłuchy. Zagłuszacze akustyczne, szyfratory rozmów to doskonałe narzędzia często wykorzystywane przez służby i firmy.  Można również zaopatrzyć się w specjalne wykrywacze – tu asortyment jest ogromny i znajdziemy rozwiązania na każdą kieszeń. Pamiętajmy jednak, że za ceną idzie często jakość, którą w tym przypadku jest stopień pewności uzyskanego wyniku. Ponadto, jeśli nie mamy podstawowej wiedzy z obsługi sprzętu, interpretacji wskazań oraz metod poprawnego przeprowadzenia wykrywania, jakość kontroli może pozostawić wiele do życzenia. W takiej sytuacji zdecydowanie polecamy zlecenie usługi wykrywania podsłuchów profesjonalistom.

Należy jednak zwrócić uwagę, że najczęstszym źródłem wycieku informacji są ludzie. Ludzie także pragną informacji i zrobią wiele, żeby je pozyskać. Zastosowanie urządzeń do przechwytywania, to tylko jedno z narzędzi.

Dlaczego my?

Od lat zajmujemy się dostarczaniem i produkowaniem technologii inwigilacyjnych i kontrinwigilacyjnych. Doskonale wiemy jak wyglądają zarówno metody wyprowadzania ważnych informacji, jakie urządzenia są do tego celu używane, jak kamuflowane, ale też, wiemy, w jaki sposób można je wykryć i unieszkodliwić. Dzięki zdobytemu doświadczeniu znamy nie tylko możliwości sprzedawanych przez nas rozwiązań, ale też ich potencjalne ograniczenia. Taka wiedza pozwala nam z większą świadomością przewidzieć triki i metody działania intruza. Posiadamy również znajomość nietypowych sposobów pozyskiwania poufnych danych. Pozwala nam to na skuteczne wykrycie luk w bezpieczeństwie lokalizacji. Umożliwia nam to dostarczyć w pełni profesjonalną usługę i zmaksymalizować bezpieczeństwo na sprawdzonej przez nas przestrzeni. Dzięki dostępności najnowszych rozwiązań kontrinwigilacyjnych w naszym sklepie oferujemy usługę przeprowadzoną przy użyciu niezawodnych urządzeń najwyższej klasy! Posiadane przez nas profesjonalne wykrywacze są wykorzystywane przez detektywów i służby porządkowe na całym świecie.

O czym warto jeszcze pomyśleć?

Wykrywanie zagrożeń w lokalizacji to tylko jedna z możliwości zwiększenia bezpieczeństwa. Wyciek informacji może wystąpić przez telefon, komputer czy w samochodzie. Zainstalowanie w takich miejscach urządzeń inwigilujących charakteryzują się wysoką trudnością wykrycia, wręcz niemożliwą dla osoby, która nie ma do tego odpowiedniego przygotowania. W tym obszarze szczególnie zachęcamy do skorzystania ze wsparcia specjalisty. W przypadku spotkań w „terenie” np. w hotelu możliwe jest skorzystanie z kompleksowej usługi zwiększającej bezpieczeństwo spotkania prywatnego lub biznesowego. Takie działania obejmują odpowiednie sprawdzenie przestrzeni oraz zabezpieczenie jej przy pomocy zagłusza akustycznego. Warto pamiętać, że jednorazowa usługa wykrywania wykazuje jedynie brak urządzeń szpiegowskich w sprawdzonej przestrzeni w danym momencie. Dlatego też, jeśli zależy nam na podniesieniu bezpieczeństwa na stałe warto zainwestować w rozwiązania abonamentowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych usług? Napisz na michal@alafatronik.com.pl lub zapoznaj się z opisem usługi wykrywania podsłuchów na naszej stronie w zakładce wykrywanie podsłuchów.

Tagi: , .

Komentarzy: 3

  1. Do jednorazowej akcji to bym chyba zdecydował się na specjalistów. samemu nawet czasem byśmy nie pomyśleli, gdzie jest ukryty sprzęt szpiegowski. dlatego tacy ludzie lepiej sobie poradzą i zrobią to kompleksowo. Jakbym ogarniał temat samemu, to ciągle miałbym poczucie że coś przeoczyłem i wcale nie jestem bezpieczny

  2. Trzeba też patrzeć, kogo się zatrudnia i kogo wpuszcza do biura. Ale fakt, nie jesteśmy w stanie wszystkiego sami dopilnować

  3. zwykłem mawiać, że są rzeczy które się opłaca i które warto. Nie zawsze to co się opłaca warto, i nie zawsze to co warto się opłaca. Np. udowodnienie pracownikowi podsłuchiwania rozmów się nie opłaca, ale dla jego miny – zdecydowanie warto 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *