jak zbudować podsłuch

Jak zbudować podsłuch? Czy to możliwe?

Wiele osób pisze do nas e-mail czy zostawia komentarze, czy można samodzielnie zbudować podsłuch. Więc odpowiadamy na pytanie. Generalnie może być krótka instrukcja jak zbudować podsłuch, ale też plusy i minusy takiego rozwiązania. Nacisk na to, że taki chałupniczy podsłuch jest zawodny etc i że lepiej po prostu kupić coś dobrego (wiadomo gdzie).

Wiele osób pisze do nas zapytania w mailach, jak zbudować podsłuch (samodzielnie)? Uznaliśmy, że pytanie i odpowiedź na nie jest ciekawym tematem na bloga. Zacznijmy od przypomnienia, że podsłuchiwanie w Polsce jest przestępstwem i grozi za nie kara do 2 lat pozbawienia wolności (Art. 267 K.k. § 1). Są jednak sytuacje, w których potrzebujemy urządzenia podsłuchowego w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa naszego, bliskich lub majątku, a na rynku nie ma odpowiedniego urządzenia – co wtedy?

Z czego składa się podsłuch?

Podsłuch to potoczna nazwa urządzeń inwigilacyjnych wykorzystujących różne technologie do swojego działania. W zależności od tego czy podsłuch będzie wysyłał czy też nie różne będą jego podzespoły oraz złożoność całego układu. Podsłuchy wykorzystujące do wysyłania GSM będą posiadały moduł GSM z miejscem na kartę sim, antenę, mikrofon oraz źródło zasilania. Urządzenia oparte na transmisji analogowej będą składały się z nadajnika, anteny i źródła zasilania, a dyktafony to pamięć, rejestrator, mikrofon i źródło zasilania.

Jak zbudować podsłuch – dyktafon?

Najłatwiejszym do zbudowania w domu podsłuchem będzie zamaskowany dyktafon – należy jednak pamiętać, że podstawę czyli samo urządzenie nagrywające i tak zazwyczaj trzeba będzie kupić. W internecie można z łatwością znaleźć elektroniczne rejestratory audio do samodzielnego kamuflażu. Wystarczy dobrać odpowiedni akumulator lub inne źródło zasilania, dolutować wybrany mikrofon i zamaskować w wybranym przedmiocie. Należy jednak pamiętać, że taki rejestrator tak jak inne dyktafony musi być „opróżniany” po zapełnieniu, w celu umożliwienia dalszej pracy – z tego powodu kamuflaż powinien pozwalać na późniejsze dojście do zamaskowanego w nim urządzenia nagrywającego. Jeżeli jednak nie macie zdolności lutowniczych, to możecie skorzystać z usługi montażu w dziale produkcji AlfaTronik.

Czy łatwo zbudować podsłuch nadający?

Na pewno wiele osób poradzi sobie z zamówieniem podzespołów oraz z samodzielnym ich montażem, jednak urządzenia nadawcze to już trudniejsza sprawa niż zwykły dyktafon. Oczywiście zawsze możecie wykorzystać rozebrany telefon komórkowy lub stary pilot do rolety, ale czy będzie to działało tak, jak zamierzone? Na rynku jest bardzo wiele różnych gotowych urządzeń podsłuchowych GSM w przystępnych cenach, co też obniża atrakcyjność własnych konstrukcji, gdyż wychodzą one znacznie drożej od fabrycznego odpowiednika. Podobnie sprawa ma się z nadajnikami analogowymi. W tym przypadku dochodzi jeszcze problem harmonicznych – może okazać się, że jedna z harmonicznych częstotliwości nośnej naszego nadajnika wchodzi, np. w GSM zakłócając pracę telefonów lub obsługę bramy wjazdowej, co szybko ściągnie na głowę kłopoty. Jedynym co teraz przemawia za własną produkcją, jest brak na rynku rozwiązania zbliżonego chociażby do danych potrzeb.

W przypadku gdy nie masz wyjątkowe wymagania, warto jest skorzystać z pomocy specjalistów. Firma AlfaTronik to nie tylko sklep – zajmujemy się również produkcją sprzętu elektronicznego na zamówienie. Cały proces zaczyna się od sprecyzowania potrzeb klienta, gdyż bardzo często jest tak, że klient w obliczu danej sytuacji sam nie do końca jest świadom jak może rozwiązać problem i jak dane urządzenie miałoby działać.

Tagi: , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *