biuro detektywistyczne

Jak znaleźć dobre biuro detektywistyczne?

Jeśli chcesz śledzić współmałżonka, pozyskać informacje o konkurencji lub znaleźć zaginioną osobę, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług biura detektywistycznego. Przy tak szerokich możliwościach wyboru decyzja może wydawać się niemożliwa, jednak uwzględniając kilka prostych zasad, może się to okazać nie aż tak trudne.  W naszym artykule podpowiadamy jak znaleźć dobre biuro detektywistyczne.

Ustal czego potrzebujesz!

umowa u detektywa

Strategicznym krokiem w poszukiwaniach biura detektywistycznego jest ustalenie swoich potrzeb. Do jakiego typu zadania potrzebujesz pomocy prywatnego detektywa? Biura detektywistyczne coraz częściej specjalizują się w wąskim zakresie działań. Są takie, które zajmują się tylko wywiadem gospodarczym i takie, które obsługują jedynie osoby prywatne z problemami małżeńskimi. Jedni specjalizują się w prowadzeniu obserwacji, inni mają doprowadzone do perfekcji znajdywanie osób lub rzeczy, a jeszcze inni są w stanie przygotować doskonałą dokumentację do sprawy sądowej. Może zależy Ci na tym, aby Twoją sprawą zajęły się kobiety lub byli funkcjonariusze policji? Uwzględnij to w swoich poszukiwaniach. Zanim zaczniesz szukać, musisz jasno określić, jaka praca zostanie przez Ciebie zlecona.

Biuro detektywistyczne i solidny research

Wiemy już, kogo szukamy. Przyszła kolej na stworzenie własnej mini bazy kontaktów. Jeśli masz ograniczony budżet a sprawa, którą zlecasz, należy do tych bardziej rutynowych jak np. obserwacja, zalecamy w pierwszej kolejności przyjąć kryterium lokalizacji. Dodatkowy dojazd do miejsca pracy z biura detektywistycznego może być dla Ciebie niepotrzebnym kosztem. Natomiast jeśli sprawa, którą chcesz zlecić, charakteryzuje się wysoki stopniem skomplikowania, nie ograniczaj się do lokalnych detektywów. W zamian skup się na doświadczeniu i rekomendacjach. Istotnym elementem szukania jest kontakt ze znajomymi, którzy korzystali już z takich usług. Jeśli znasz kogoś takiego osobiście, wiarygodność takich referencji jest duża. Czasami możesz też poszukać podpowiedzi na różnego rodzaju forach i grupach zamkniętych. Gdy masz już jakieś nazwiska zobacz, czy mają strony internetowe, które pozwolą ci dowiedzieć się czegoś więcej. Co warto sprawdzić?

Kwestie formalne – o tym pamiętaj!

Najważniejszym działaniem, które warto podjąć jest sprawdzenie posiadania przez biuro detektywistyczne licencji do wykonywania zawodu. Dla pewności skontaktuj się z firmą i poproś o przesłanie takiego dokumentu. Takie informacje można też znaleźć na stronie danego biura detektywistycznego. Te, które mają, z pewnością się tym pochwalą. Warto również sprawdzić czy firma, z której usług korzystamy, jest wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej. Firmy, które legalnie prowadzą swoją działalność, z pewnością będą tam wpisane. Kolejna kwestia o jaką warto zapytać to posiadane przez biuro detektywistyczne ubezpieczenia OC. Profesjonalny detektyw zadba o bezpieczeństwo. Jego praca jest bardzo ryzykowna i obejmuje odpowiedzialność cywilną za wyrządzone podczas czynności zawodowych szkody, dlatego warto to sprawdzić. Tak na wszelki wypadek.

Poziom wykonania usługi

Wiadomo – ciężko zawczasu upewnić się, że nasza sprawa, poprowadzona przez wybrane biuro detektywistyczne, będzie miała szczęśliwe zakończenie. Jest jednak pewien sposób, który może zmniejszyć niepewność. Są nimi referencje. Jeśli kontakt do detektywa uzyskałeś od znajomego z pewnością podzielił się on też opinią na temat poziomu usługi. Jeśli nie, pozostaje poproszenie biura detektywistycznego o referencje. Podczas rozmowy z detektywem zapytaj o jego doświadczenie w tego typu sprawach. Dowiedz się też, jak długo wykonuje określony rodzaj działań w swojej praktyce, o który prosisz. Porozmawiaj o ich specjalnościach, czasie pracy, a także o tym, czy zostali usunięci z rejestru lub zeznawali w sądzie.

Posłuchaj też swojej… intuicji

Uważaj na znaki ostrzegawcze. Podczas rozmowy z przedstawicielem biura detektywistycznego zastanów się, na ile czujesz się profesjonalnie obsłużony i czy jesteś w stanie zaufać tej osobie na tyle, by powierzyć jej poufne informacje. Jeśli nie czujesz się dobrze, dzieląc się takimi danymi z detektywem z pewnością Wasza współpraca będzie utrudniona.  Zwróć uwagę na takie kwestie jak: w jaki sposób mówi o swoich poprzednich klientach, jak wygląda biuro oraz jak prezentuje się sam przedstawiciel. Zdaj się na swoją intuicję, obserwuj i wyciągnij wnioski, które pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję.

Jak znaleźć dobre biuro detektywistyczne? Chyba nie ma na to jednej sprawdzonej metody. Warto jednak pamiętać o sprawdzeniu kwestii formalnych, referencji i zdania się na intuicję. Jeśli masz wątpliwości, chętnie podpowiemy, do których z naszych zaprzyjaźnionych biur detektywistycznych zwrócić się z daną sprawą.

Tagi: .

Komentarzy: 3

  1. Pingback: Jaki jest koszt usług detektywistycznych? - Blog detektywistyczny - AlfaTronik

  2. trzeba wiedzieć dokładnie, czego wymagamy, do czego bąedzie nam potrzebne biuro detektywistyczne. i wtedy zacząć szukać specjalistów. Mimo, że w swoim wachlarzu usług mają dużo wszystkiego, to są rzeczy w których czują się najlepiej i można opinii w necie poszukać .

  3. warto też rozpytać się na lokalnych forach itp. szukać poleceń i opisów spraw zakończonych sukcesem. bez odpowiednio długiego CV i ciekawych referencji pewnie bym się nie zdecydowała na współpracę. No i też, żeby byli mega dyskretni, nie poszłabym do biura gdzie pracuje ktoś znajomy, albo nawet znajomy znajomego. pokusa jest za duża pewnie żeby trzymać język za zębami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *