jakie urządzenia dla detektywa na początek

Jakie urządzenia dla detektywa na początek?

Na naszym blogu pisaliśmy już jak zdobyć licencje detektywa, jakie studia warto ukończyć oraz ile potencjalnie mamy szansę zarabiać pracując w zawodzie detektywa. Przyszła kolej na sprzęt specjalistyczny, niezbędny w tym zawodzie. Zakres możliwych urządzeń wykorzystywanych przez profesjonalnych detektywów funkcjonujących w branży jest ogromny. Niektóre z tych urządzeń mogą kosztować kilkadziesiąt tysięcy i więcej. Oczywiście nie wszystko od razu warto kupować. W artykule przedstawimy naszym zdaniem niezbędne minimum dla początkującego detektywa.

Zestaw podstawowy dla detektywa na początek

Najbardziej powszechną usługą świadczoną przez detektywów jest obserwacja i śledzenie osób. Do takich zadań przyda się wszelkiego rodzaju optyka specjalistyczna, a w szczególności lunety i tańsze noktowizory do obserwacji w nocy. Aby uwiecznić dowody potrzebujemy również zakupić sprzęt z kategorii rejestrujących. Tutaj dobrze może sprawdzi się klasyczny aparat z porządnym obiektywem. Jeśli natomiast nie mamy możliwości wycelowania aparatu, lornetki i lunety w stronę śledzonych osób, to w takim przypadku przydadzą się wszelkiego rodzaju kamery ukryte. Tu wybór jest ogromny, dla przykładu: kamera ukryta w guziku, kamera w okularach szpiegowskich, kamera w krawacie, kamera w zegarku czy zegarek z podsłuchem to tylko kilka możliwości.

Natomiast, jeśli wymagane jest nagranie audio, wtedy pomocne mogą się okazać tanie podsłuchy GSM, podsłuchy radiowe lub ukryte dyktafony. Podsłuchy radiowe wymagają zakupienia do nich odbiornika, natomiast w przypadku podsłuchu GSM naszym odbiornikiem może być każdy telefon. Ukryte dyktafony (ale też takie klasyczne) mogą być z powodzeniem wykorzystywane do nagrywania spotkań z klientem. Może być to szczególnie istotne przy dużej ilości informacji, jaką otrzymujemy od klienta.

Detektywi podczas obserwacji często współpracują w zespole. Wtedy przydatny może okazać się sprzęt do komunikacji. Jest to pomocne, gdy obserwacja prowadzona jest przez długi czas, a obserwowany przemieszcza się w różne miejsca w ciągu dnia. Jeśli mamy możliwość zamontowania GPS w aucie należącym do klienta możemy to zrobić dzięki stworzonemu przez nas bardzo intuicyjnemu systemowi instalacji lokalizatora w aucie. Wtedy siedzenie na ogonie obserwowanemu nie jest koniecznie, a sama obserwacja przebiega dużo sprawniej.

Rozszerzenie zestawu podstawowego

Wykrywanie podsłuchów, kamer czy dyktafonów to ogromny temat, o czym już pisaliśmy nie raz i nie dwa. Jeśli myślimy o wykrywaniu, jako naszej głównym obszarze działań warto zainwestować w porządny sprzęt typu Piranha i Cayman. Niestety takie wydatki na sam początek działalności są często poza zasięgiem przedsiębiorcy. Na szczęście są na rynku rozwiązania, które pozwalają osiągnąć wysoki stopień bezpieczeństwa przy znacznie mniejszym budżecie. Naszym stałym bestsellerem jest urządzenie do wykrywania podsłuchów Raksa. Wykrywacz, choć wygląda niepozornie jest niezwykle skuteczny i bardzo intuicyjny w użyciu. Innym wartym polecenia wykrywaczem z tej półki cenowej jest Protect 1206i. Warto pamiętać, że tego typu wykrywacze analizują sygnały radiowe, a więc wykryte przez nie urządzenia muszą wysyłać sygnał, żeby zostać znalezione.  Do podstawowego wykrywacza warto również dodać optyczny wykrywacz kamer, który wykryje obiektywy kamer, również tych wyłączonych. Będąc zaopatrzonym w taki zestaw możemy wykonać proste wykrywania będące usługą dodatkową zlecenia.

Jeśli nadal zastanawiacie się, jakie urządzenie dla detektywa na początek, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami. Zakup kilku podstawowych urządzeń, z pewnością ułatwi nam zrealizowanie wielu zleceń.

Tagi: .

Komentarzy: 5

  1. Hej,a macie może taki gotowy zestaw detektywa? Bo chciałbym kupić, ale przydałby mi się taki set – wiecie, zakup wszystkiego za jednym klikiem…

  2. Ja do tych wszystkich narzędzi dodałbym jeszcze cierpliwość, samokontrolę i determinację 🙂 pamiętam jak zaczynałem i jak chciałem dać sobie spokój po pierwszych drobnych niepowodzeniach.. aż się łezka w oku kręci 🙂

  3. Czy mogę prosić o radę, jaki aparat fotograficzny sprawdzi się w pracy detektywa? Na co zwrócić uwagę w okoliczności kupna?

    • Trudne pytanie, zapewne każdy ma swój ulubiony model. Polecam najpierw wybrać kryteria wg. których dla Pani najważniejsze, np. rozmiar aparatu, jasność obiektywu, zakres ogniskowych (zoom optyczny), itd. Ważna też jest cena – dla przykładu (samo body) : Alfa A6000 – ok. 2000 zł, Nikon D7500 – 4000 zł, Canonem EOS 5D M IV – 12000 zł

      • Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Po wnikliwej lekturze na temat parametrów tego typu sprzętu wybrałam nikona d7200 i dwa oboektywy zmiennoogniskowe nikkor: 18-105 oraz 80-400. Podczas codziennego „próbnego” użytku sprawdza się świetnie. Z teleobiektywem cyka ostre fotki nawet podczas jazdy autem z prędkością około 40-50 km/h. Mam nadzieję że i podczas czynnosci będzie mi przyjaznym sprzętem, szukam więc „pierwszego zlecenia”. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *