Kamera do tekstu egzamin

Kamera do tekstu – na egzamin i nie tylko!

Niewielkie kamery internetowe mają coraz większe możliwości i zastosowanie. Ukryte mogą być już nie tylko w przedmiotach codziennego użytku, ale również w… ubraniach. Poniżej zaprezentujemy Ci modele, których jakość wykonania pozwala odczytywać tekst umieszczony na dokumentach. Jakie zastosowanie ma kamera do tekstu? Co ją charakteryzuje? Jakie modele możemy Ci polecić? Zachęcamy do lektury.

Kamera do tekstu musi przede wszystkim mieć bardzo precyzyjny obiektyw o wysokiej ostrości, który potrafi wychwycić takie detale jak układ liter i innych wzorów na kartce. To wszechstronne urządzenie znane jako kamera na egzamin. Dlaczego tak jest?

Co warto wiedzieć o kamerach do tekstu?

Urządzenia te mają miniaturowy obiektyw, który bez problemu zmieści się np. w guziku od koszuli. Umożliwiają monitoring pomieszczeń, rejestrację spotkań czy nagrywanie na różnego rodzaju egzaminach (pamiętaj, że nie każde zastosowanie kamery jest zgodne z polskim prawem – nie możesz legalnie przy pomocy tego sprzętu ściągać na egzaminie!).

Kamery egzaminacyjne mają bardzo czułą budowę i optykę. Dzięki temu widzą tekst z bardzo bliska w jakości HD. To pozwala spokojnie odczytywać później ustalenia z danej dokumentacji. Często wyposażone są w obrotowy obiektyw (dzięki czemu łatwiej dostosować go do układu danej kartki) i pełną kontrolę ostrości. To sprzęty o bardzo szerokich możliwościach.

Kamery do tekstu – gdzie znajdzie zastosowanie?

Zastosowanie kamer egzaminacyjnych jest niezwykle szerokie. Chociaż nie możesz przy ich pomocy ściągać, to przydadzą się w innych sytuacjach. Kiedy warto po nie sięgnąć?

  • Egzamin – dzięki kamerom możesz zarejestrować przebieg egzaminu i ewentualnie podważyć później jego wyniki, gdy uważasz się za osobę skrzywdzoną.
  • Spotkanie biznesowe – miniaturowe kamery pomagają zarejestrować różne spotkania w interesach, bez zwracania uwagi rozmówcy. Są dyskretne i zapewniają rejestrację bardzo wyraźnego obrazu.
  • Podpisywanie umów i pozostałych dokumentów – posiadając mikrokamerę możesz zarejestrować obraz wielu dokumentów, które podpisujesz. Dzięki temu (nawet przy braku kopii) nikt nie podważy ustaleń z nich wynikających.
  • Sprzęt śledczy – kamery egzaminacyjne – ze względu na jakość obrazu, niewielki rozmiar i możliwości – mogą być stosowane jako urządzenia do zadań detektywistycznych i śledczych, w domu, firmie czy np. restauracji.
  • Ochrona osób i mienia – jeżeli prowadzisz agencję ochrony lub chcesz zabezpieczyć rodzinę, warto posiadać taką kamerę. Osoba w nią wyposażona zawsze będzie miała kontrolę nad sytuacją, niezależnie od obrotu zdarzeń.
  • Obserwacja pomieszczenia – kamera do tekstu jest na tyle niewielka, że możesz ukryć ją w mieszkaniu i stosować jako monitoring klasyczny.
Umowa kamera tekst

Kamera do tekstu pozwoli Ci zarejestrować treść każdego dokumentu, nawet jeżeli nie masz jego kopii (fot. pixabay.com)

Jakie kamery egzaminacyjne możemy Ci polecić?

Czas na sprawdzenie jakie modele urządzeń nadają się do powyższych zastosowań. Przede wszystkim pamiętaj, aby wybrać wyłącznie wysokiej jakości sprzęty, sprawdzonego pochodzenia. Nie kupuj chińskich zamienników, które mogą zachęcać niezwykle niską ceną. W tym przypadku dostaniesz niezwykle niską jakość nagrań, a niekiedy sprzęty, które w ogóle nie zadziałają. Postaw więc na sprawdzone produkty, które nie zawiodą w newralgicznym momencie.

Do takich urządzeń należy na pewno kamera egzaminacyjna video HD w guziku z klipsem L4051. To nowoczesny i mały sprzęt. Nie rzuca się w oczy. Przypomina guzik i gołym okiem osoba postronna nie będzie w stanie jej zauważyć. Kamera umożliwia podłączenie do sprzętów elektronicznych opartych na systemach Android, Windows, Linux, MAC OS, a dzięki rozbudowanym możliwościom przy jej pomocy możesz nawet streamować na żywo na portalach typu Youtube. Kamera ma bardzo czuły obiektyw 4 mm / F2.0, niewielki pobór prądu na poziomie 150 mA i nagrywanie w jakości HD.

mała kamerka egzamin

Niewielka kamera L4051 przypomina guzik i nie wzbudzi niczyich podejrzeń (fot. materiały własne)

Istotne jest, że obiektyw jest obracany i wyposażony w nakrętkę kontrującą, dzięki czemu można wyregulować i zablokować punkt ostrości w zakresie od kilku cm. To umożliwia swobodne czytanie tekstów czy oddalenie punktu obserwacji na tzw. szeroki kąt do analizy sytuacji w większym pomieszczeniu. Zaawansowane opcje kamery dają też możliwość ustawiania balansu bieli czy kontrastu. Przy wszystkich opcjach urządzenie nadal jest proste w obsłudze.

Inną wersją tego sprzętu jest kamera na egzamin w guziku z klipsem L4050 HD. Różni się rodzajem USB. Pierwsza z prezentowanych kamer posiada wejście USB-C, a druga Micro USB. Obydwie są bardzo łatwe w montażu za pomocą specjalnego klipsa.

Powyżej zaprezentowana kamera do tekstu w dwóch wariantach nadaje się do zastosowania profesjonalnego i amatorskiego. Jest wszechstronna, trwała i bardzo precyzyjna. Warto po nią sięgnąć nie tylko, gdy potrzebujesz wsparcia na egzaminie.

Tagi: , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *