smart kamera ip wifi

Kamera IP do zabezpieczenia domu – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Systemy ochrony domu przed włamywaczami są coraz bardziej rozbudowane i umożliwiają skuteczniejsze zabezpieczenie swojego mienia. Funkcjonalność i trwałość tego typu sprzętów docenia coraz więcej osób ze względu na funkcjonalność i sprawne działanie. Urządzenia takie jak kamera bezprzewodowa nie tylko nagrywają obraz wysokiej jakości, ale sprawdzają się we wszechstronnym zastosowaniu. Co warto o nich wiedzieć? Jaka kamera WiFi będzie idealna do domu? Zachęcamy do lektury!

Czym jest kamera WiFi umożliwiająca ochronę domu lub mieszkania? To skuteczny i nowoczesny sprzęt nagrywający. Ułatwia on np. obserwację otoczenia w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu połączenia z siecią. Kamera bezprzewodowa łączy się z siecią, korzystając z routera. Po zalogowaniu do systemu, obraz z urządzenia jest dostępny… z każdego zakątka świata.

Dlaczego kamera bezprzewodowa do zabezpieczenia domu to dobre rozwiązanie?

To największa zaleta, jaką ma kamera WiFi. Możliwość połączenia się z urządzeniem z każdego zakątku świata, a dodatkowo obserwacji otoczenia w czasie rzeczywistym to świetna ochrona domu lub mieszkania. W każdym momencie możesz sprawdzić, czy majątek jest bezpieczny albo wrócić do zarejestrowanych nagrań z określonego momentu.

Czy w takim razie konieczne jest jednak ciągłe oglądanie materiałów wideo z pustego domu, aby zabezpieczyć swój majątek przed złodziejami? Wcale nie! Zaawansowana technologicznie mini kamera ma specjalny system zwany detektorem ruchu. Funkcja ta analizuje czy w obszarze obiektywu urządzenia doszło do poruszenia się jakiegokolwiek obiektu. Jeżeli tak jest, to system automatycznie załącza nagrywanie i informuje nas o niebezpiecznej sytuacji.

Do kolejnych zalet kamer tego rodzaju zaliczymy również niski pobór energii. Niektóre urządzenia mogą pracować na jednym zestawie baterii (lub pojedynczym ładowaniu akumulatora) nawet kilkanaście miesięcy. Jeżeli dodasz do tego wygląd przypominający standardowe elementy wyposażenia mieszkania i niewielki rozmiar, otrzymasz sprzęt ułatwiający dyskretną i skuteczną obserwację lokalu.

Kamera WiFi – co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Pamiętaj, że kamera WiFi wymaga do działania stałego połączenia z Internetem. Zadbaj więc, aby złodzieje nie ukradli routera, albo zrobili to dopiero pod koniec plądrowania domu lub mieszkania.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że sprzęt powinien być zamontowany w taki sposób, aby nie budził on niczyich podejrzeń. Jeżeli np. inwestujesz w atrapę czujki dymu z kamerą, zainstaluj ją na suficie. Stacja pogodowa powinna z kolei wisieć na ścianie.

Podczas montażu zwróć uwagę na kąt widzenia obiektywu. Powinien on obejmować możliwie największy obszar, szczególnie w pobliżu wejścia do lokalu. Dzięki temu możesz zareagować na ewentualny napad i z pewnością nagrasz twarze lub sylwetki przestępców.

Zawsze zwracaj też uwagę na kwestię odpowiedniego naładowania baterii – szczególnie gdy wyjeżdżasz na urlop. Dzięki temu Twój dobytek będzie w pełni chroniony, a w razie napadu szybko powiadomisz odpowiednie służby.

Skuteczna mini kamera – zobacz przykłady urządzeń, które zwiększą ochronę Twojego dobytku

Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych kamer ukrytych w urządzeniach codziennego użytku. Ciekawą propozycją jest kamera w czujce dymu IP-401 – WiFi z detekcją ruchu, do 2 lat czuwania. Co najbardziej wyróżnia ten sprzęt? Przede wszystkim niezwykle wytrzymała bateria. Ustawienie kamery w oszczędnym trybie czuwania sprawia, że akumulatora nie trzeba ładować nawet przez 2 lata! W przypadku pracy 8 godzin na dobę kamera będzie pracować aż 4 tygodnie (co spokojnie wystarczy na bardzo długi urlop).

Poza tym urządzenie posiada moduł WiFi do zdalnego przekazywania obrazu np. na telefon (przez specjalną darmową aplikację), tryb detekcji ruchu i wbudowany oświetlacz. Kamera nagrywa obraz jakości FullHD. Obudowa przypominająca czujkę dymu nie będzie wzbudzać podejrzeń złodziei.

Kamera czujka dymu

Kamera w czujce dymu to bardzo bezpieczne i dyskretne zabezpieczenie domu (fot. materiały własne)

Ciekawym rozwiązaniem do zabezpieczenia mienia na pewno będzie też kamera szpiegowska FullHD – z WiFi w atrapie routera. To kamera do obserwacji pomieszczenia, która w żadnym wypadku nie będzie wzbudzać podejrzeń przestępców. Zapewnia obraz jakości FullHD, a więc umożliwi rozpoznanie sylwetek i twarzy złodziei. Podgląd WiFI, a także system detekcji ruchu ułatwia sprawną ochronę mienia. Zasięg oświetlacza IR to 5-6 metrów. Szeroki kąt widzenia (90 stopni) umożliwia obserwację dużego obszaru w danym miejscu.

Kamera WiFi router

Ten router daje szerokie możliwości ochrony mienia w domu czy biurze (fot. materiały własne)

Atrapę routera bez problemu podłączysz do stałego źródła zasilania (bez podejrzeń czy wątpliwości postronnych osób). Dzięki temu kamera ma nieograniczony niczym czas działania.

Oczywiście pamiętaj, że do pracy kamer WiFi niezbędne jest stałe łącze internetowe. W innym przypadku funkcjonalność urządzenia zostanie bardzo ograniczona i np. nie będziesz w stanie na bieżąco sprawdzać, co dzieje się w Twoim domu.

Tagi: , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *