kamera termowizyjna wykrywacz podsłuchów

Kamera termowizyjna jako narzędzie do wykrywania podsłuchów – co warto wiedzieć?

Służby, nieuczciwi przedsiębiorcy, osoby prywatne – Polacy zaczęli podsłuchiwać na potęgę. Urządzenia inwigilacyjne znajdują w swoich biurach właściciele firm, lekarze, naukowcy, a także podejrzewani o zdradę małżonkowie. Jeżeli podejrzewasz, że w Twoim otoczeniu może pracować podsłuch, warto zainwestować w wykrywacza podsłuchów. Ciekawym narzędziem do wykrywania inwigilacji może być kamera termowizyjna. Jak wykorzystać ją w tym celu?

Czym jest kamera termowizyjna? To specjalne urządzenie analizujące fale świetlne. Praca tego sprzętu polega na rejestracji i wyświetlaniu promieniowania fal podczerwieni. Umożliwia wyświetlanie źródeł ciepła. Ciepło to emitują m.in. urządzenia szpiegowskie podsłuchowe. Taką funkcję można wykorzystać jako wykrywanie podsłuchu.

Do czego służy wykrywacz podsłuchów? Kiedy warto z niego korzystać?

Zanim przejdziemy do zastosowania kamery termowizyjnej w roli detektora podsłuchów, wytłumaczmy czym w ogóle jest wykrywacz podsłuchów. To narzędzie, które służy do analizowania określonego obszaru pod kątem działania sprzętów inwigilacyjnych służących do dyskretnego i ukrytego rejestrowania dźwięku.

Detektor podsłuchów umożliwia nie tylko wykrywanie podsłuchu różnego rodzaju (pluskiew, podsłuchów GSM, podsłuchów WiFi czy dyktafonów szpiegowskich), ale również ukrytych telefonów komórkowych, niewielkich kamer, a niekiedy także lokalizatorów.

Kiedy warto skorzystać z możliwości tego rodzaju sprzętu? W sytuacji zagrożenia dla prywatności i nie tylko. Jeżeli w Twoim otoczeniu wykryto już podsłuch lub podobne urządzenie inwigilacyjne, należy natychmiast przeprowadzić gruntową kontrolę obszaru w którym mieszkasz lub pracujesz. Dobrze jest skanować biuro lub mieszkanie także profilaktycznie. Prewencyjne używanie wykrywacza raz w tygodniu, w przypadku trwającej rozprawy rozwodowej, prac nad patentem, prowadzenia badań naukowych, albo korzystania z wrażliwych danych to klucz do zabezpieczenia swojego mienia i spokoju!

Wykrywanie podsłuchu przy pomocy kamery termowizyjnej – w jaki sposób możesz to zrealizować?

Wykrywaczem podsłuchów niekoniecznie musi być dedykowany do tego sprzęt. W amatorskim zastosowaniu wystarczy wysokiej jakości, skuteczna kamera termowizyjna. Dlaczego sprawdzi się do tego typu działań? Nawet najmniejsze urządzenie elektroniczne wytwarza ciepło. To produkowane jest przez półprzewodniki, stanowiące podstawę układów wykorzystywanych w podsłuchach, kamerach, telefonach komórkowych itd.

elektronika ciepło podsłuch wykrywacz podsłuchow

Każde urządzenie elektroniczne wytwarza mniej lub więcej ciepła. Kamera termowizyjna pomaga je wychwycić (fot. pixabay.com)

Kamera termowizyjna wyłapuje promieniowanie cieplne (nawet w niewielkim zakresie). Ukazuje je w formie czerwonych plam na analizowanym obszarze. Jest w stanie skutecznie pokazać zmiany w temperaturze w określonym otoczeniu, wahające się nawet w zakresie 0,1 – 0,5 st. Celsjusza, odchylone od normy.

Eksperci podkreślają, że tego rodzaju wykrywacz podsłuchów jest niekiedy bardzo skuteczny. Nie ma znaczenia czy szukasz ukrytej kamery, dyktafonu, pluskwy czy innego sprzętu elektronicznego. Zawsze będzie on wytwarzał ciepło (może to być np. obiektyw urządzenia). Z kolei po śladzie termicznym możesz bez problemu dotrzeć do odpowiedniego sprzętu i zneutralizować jego pracę.

Kamera termowizyjna jako detektor podsłuchów – jakie urządzenie warto wybrać?

Jaki powinien być skuteczny detektor podsłuchów? Precyzyjny, skuteczny i wszechstronny. Wszystkie te kryteria spełnia mała kamera termowizyjna do smartfonów Infiray T2S+ USB-C. Urządzenie jest idealne do użytku domowego i firmowego, zapewniając efektywną pracę i działanie na wielu płaszczyznach.

Kamera termowizyjna wykrywacz smartfon

Niewielka kamera termowizyjna do smartfona Infiray T2S+ radzi sobie z wykrywaniem podsłuchów (fot. materiały własne)

Co warto wiedzieć o tym sprzęcie? To niewielki sprzęt podłączany przez złącze USB-C (najpopularniejsze aktualnie złącze na rynku) do smartfonów różnych marek. Skutecznie wyłapuje promienie cieplne, a pomiar analizowanej temperatury to zakres od -20°C do 450°C.

Kamera umożliwia wykonywanie zdjęć i filmów z pomiarów i ma nieocenione znaczenie w amatorskim wykrywaniu urządzeń inwigilacyjnych. Ma stosunkowo szeroki kąt analizy obszaru (44,9° x 33,4°) i czułość termiczną na poziomie ≤60 mK. Jest bardzo dokładna w analizie, bo zakres błędu mieści się w +/- 2 stopniach Celsjusza.

Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i nie trzeba specjalnego przeszkolenia, aby szybko znaleźć ewentualne sprzęty inwigilacyjne, pracujące w Twoim otoczeniu. Kamera współpracuje z aplikacją instalowaną na telefonie lub tablecie pracującym pod kontrolą systemu Android, lub iOS. Przy jej pomocy możesz m.in. zmieniać ostrość, dokonywać korekcji analizy temperatury i analizować statystyki pomiaru.

Poza biurowym i domowym zastosowaniem antyinwigilacyjnym kamera termowizyjna Infiray T2S+ sprawdzi się również w budownictwie, hydraulice, elektryce czy energetyce. Pozwoli szybko wykryć i wyeliminować przyczynę wielu domowych awarii. Będzie narzędziem przyjaznym także na działkach rekreacyjnych czy podczas prowadzenia działalności rolniczej. Bez problemu wykryjesz np. miejsce żeru szkodników (insekty, gryzonie itd.).

Tagi: , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *