Koszt usług detektywistycznych - portfel i lupa

Jaki jest koszt usług detektywistycznych?

Kiedy pojawia się potrzeba skorzystania z usług detektywistycznych zadajemy sobie pytanie: „jaki jest koszt usług detektywistycznych?”. W artykule spróbujemy skonstruować uśredniony cennik usług detektywistycznych. Należy pamiętać, że są to przybliżone ceny, a koszty usług detektywistycznych mogą się znacznie różnić w zależności od m.in.: lokalizacji, doświadczenia detektywa czy sprzętu użytego podczas wykonywania zlecenia.

Cennik usług detektywistycznych dla osób prywatnych

Jedną z podstawowych usług świadczonych dla osób prywatnych jest obserwacja. Obserwacja najczęściej wykorzystywana jest do spraw rozwodowych, spraw dotyczących prawa do opieki, ustalenia zdrady czy obserwacji dziecka. Ceny usługi wahają się od 110 do 180 złotych za godzinę pracy. Osoby prywatne często korzystają z usług detektywów w sprawach beznadziejnych. Detektyw świadczy również usługi z zakresu ustalania ojcostwa. Tutaj ceny są mocno zróżnicowane i zależą od wybranej techniki, jednak należy spodziewać się kosztów od tysiąca złotych w górę. Poszukiwanie zaginionej osoby jest jednym z nich. W takim przypadku musimy się przygotować na koszt rzędu 10 tys. zł, natomiast, gdy sprawa związana jest z porwaniem, może być to nawet 50 tys. zł.

Koszt usług detektywistycznych dla biznesu

Biznes najczęściej korzysta z usługi wykrywania urządzeń detektywistycznych. Taka kontrola to koszt od 30 do 60 zł za m2 przeszukiwanej powierzchni. Należy pamiętać, że liczona jest powierzchnia sufitu i ścian (bez okien). Czyli zakładając, że mamy 30-metrowy pokój bez okien z 3,5 metrowym sufitem, to cena wykrywania może oscylować od 3 210 zł do 6 420 zł. Pamiętamy jednak, że cena usługi w znacznym stopniu zależy od wiedzy i doświadczenia detektywa, ale też od używanego sprzętu, a to z kolei może przełożyć się na jakość usługi. Wykrywanie szpiegowskiego oprogramowania na telefonach czy komputerach to koszt wysokości od 100 do 500 zł w zależności od rodzaj sprzętu. Ponadto, detektywi angażują sie również w sprawy związane z nieuregulowanymi długami. Wsparcie w tym zakresie, w zależności od złożoności zlecenia, może wynieść od 1 do 3 tysięcy złotych.

Podsumowując, decydując się na detektywa, musimy przygotować się na znaczne koszty. Cennik usług detektywistycznych w różnych firmach może być bardzo zróżnicowany i warto dowiedzieć się dokładnie, co kryje się za proponowaną ceną w szczególności, gdy jest niepokojąco niska.

A jeśli zastanawiacie się, jak znaleźć dobre biuro, to zapraszamy Was do artykułu: Jak znaleźć dobre biuro detektywistyczne?

Tagi: , .

Komentarzy: 3

  1. w mojej opinii żaden koszt detektywa nie jest wart więcej jak spokojna głowa i pewność, że nikt bliski przed nami nie ma przykrych tajemnic!

  2. widzę, że generalnie kwestia ceny jest ustalana dosyć indywidualnie i nie ma się co dziwić, to trudny kawałek chleba, jak wszystkie usługi. I zdaje się że czasem może być niebezpieczny…

  3. zastanawia mnie właśnie to jak wycenić usługi detektywistyczne, przecież najczęściej to spraswy bardzo indywidualne, a w ich rozwiązywaniu za każdym razem mogą wystąpić nieprzewidziane okolizności. Cięzko w takim razie porównać oferty dwóch biur na przykład

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *