chłopcy na wakacjach - lokalizacja dziecka

Lokalizacja dziecka na wakacjach

Zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów, kolonii i wycieczek. Ogromna frajda dla młodych odkrywców i stresujący czas dla wielu rodziców. Nieważne czy wysyłacie swoje dziecko na krótką wyprawę rowerową po okolicy, na wyjazd z dziadkami, czy zorganizowany obóz z kolegami, zawsze warto zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy. W wakacyjnych chwilach lokalizacja dziecka będzie możliwa, dzięki odpowiednim urządzeniom.

 

Lokalizacja dziecka – na co zwrócić uwagę przy zakupie lokalizatora?

dziewczynka - wakacje

Jak dać dziecku, w szczególności w tym czasie, trochę więcej swobody, a jednocześnie nie pozbywając się poczucia kontroli nad sytuacją? Na rynku jest dostępnych kilka rozwiązań, które umożliwiają dyskretną opiekę nad dzieckiem. Zakup lokalizatora dla dziecka to bardzo ważny wybór i poważny krok w stronę jego bezpieczeństwa. Jakie funkcje i parametry są ważne przy wyborze takiego urządzenia? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w kolejnych punktach.

 

Waga lokalizatora

Lokalizator dla dziecka powinien być przede wszystkim lekki. Ważne, aby nie stanowił dodatkowego obciążenia, w szczególności jeśli będzie zabierany na dalekie wyprawy np. po górskich szlakach, jako jeden z elementów wyposażenia. W plecaku musi się przecież znaleźć miejsce na przekąski, napoje, aparat czy dodatkowe ciepłe ubranie. W takim przypadku doskonale sprawdzi się lokalizator w formie breloczka doczepianego do plecaka.

 

Czas pracy urządzenia jest ważny!

 

Podczas wakacji dzieci nie mają głowy do ładowania telefonów, a co dopiero jakiegoś dodatkowego urządzenia, którego funkcjonalność jest całkowicie niezrozumiała. Dlatego też warto zadbać o to, aby nasz lokalizator GPS miał jak najdłuższy czas pracy. Co ciekawe, dostępne są na rynku GPS-y, które mogą pracować nawet do 20 dni bez ładowania, warto tutaj zwrócić uwagę na np. lokalizator GT-301. Także lokalizacja dziecka będzie możliwa nawet podczas dwutygodniowych kolonii.

lokalizacja dziecka - dziecko z mapą

Funkcja SOS

 

Funkcja SOS to bardzo ciekawa opcja, którą posiadają niektóre urządzenia np. lokalizator GPS ze wzmocnionym GSM. Po wciśnięciu guzika SOS, lokalizator wysyła informację o zagrożeniu, wraz z aktualną pozycją, na wcześniej zdefiniowany telefon. Jeśli twoje dziecko często oddala się od grupy, warto sprawdzić czy urządzenie posiada taką opcję. Na czas kolonii można również zdefiniować telefon opiekuna jako telefon, na który ma raportować GPS. Z pewnością to on będzie mógł skuteczniej zainterweniować w przypadku zaginięcia pociechy.

 

Pamiętaj o wygodzie dziecka

 

Dla wielu rodziców nakłonienie dziecka do zapakowania do plecaka dodatkowego zbędnego bagażu w postaci lokalizatora, będzie karkołomnym zadaniem. Czasami lepiej dostosować się do możliwości, jakie mamy. Jeśli twoje dziecko jest w posiadaniu smartfona, to wybór lokalizatora będzie dziecinnie prosty. Po co kupować kolejne urządzenie, które trzeba będzie dodatkowo ładować i przypominać o noszeniu, kiedy można całe  oprogramowanie wpakować do telefonu. Z pomocą przy takiej formie lokalizacji dziecka przyjdzie nasz system AlfaTRACK dedykowany na telefony komórkowe.

 

Lokalizacja dziecka na wakacjach to bardzo ważna kwestia. W artykule przedstawiliśmy kilka możliwosci, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru lokalizatora dla dziecka. Jeśli nadal nie są Państwo pewni, przy użyciu jakich sprzętów zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas wakacji, zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Tagi: , .

Jeden komentarz

  1. Generalnie zgadzam się. Nie jestem fanem ścisłej kontroli dziecka, ale nie wyobrażam sobie żebym wypuścił córkę w góry na szlak bez czegokolwiek. Lokalizator to podstawa, szczególnie teraz gdy łatwo je dostać. Zawsze to tańsze niż akcja gopru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *