(fot.pixabay.com)

Lokalizator GPS – kiedy warto mieć go w swoim aucie

W dobie nowoczesnych aut i rozwiniętej technologii z pewnością chcesz mieć trochę spokoju i nie martwic się przy każdej okazji o swój samochód. Większy poziom bezpieczeństwa i komfortu z pewnością zapewni ci lokalizator GPS

Powodów, dla których warto instalować w samochodzie lokalizator GPS jest wiele. Z jednej strony to świetny powód do ochrony auta przed kradzieżą, ale również możliwość śledzenia podejrzewanego o niewierność małżonka czy nielojalnego pracownika. Sprawdź, dlaczego powinieneś postawić na zakup takiego urządzenia.

Lokalizator GPS – niezbędny, gdy wypożyczasz auta

Pierwszą grupą przedsiębiorców, którzy obowiązkowo powinni mieć lokalizator GPS, są posiadacze wypożyczalni samochodów. Nie jest tu ważne, czy udostępniasz auto na wynajem turystyczno-czasowy (np. w celach zwiedzania danej miejscowości lub transportu konkretnej rzeczy), czy jesteś właścicielem firmy z wynajmem długoterminowym – lokalizator GPS musisz mieć w aucie obowiązkowo!

Pamiętaj jednak, że nie każdy sprzęt tego typu nadaje się do wypożyczalni aut. Twoi klienci będą świetnie zdawać sobie sprawę z tego, że lokalizator GPS jest w samochodzie. Celem tych nieuczciwych będzie odnalezienie sprzętu i wyrzucenie go. Dopiero wtedy mogą ukraść twoje auto lub pociąć je na części.

To dlatego musisz go dobrze ukryć. Najlepszym urządzeniem w takim przypadku będzie lokalizator z bardzo wytrzymałym, magnetycznym mocowaniem (możesz go ukryć w trudno dostępnym miejscu auta – w komorze silnika, w okolicach skrzyni biegów lub za deską rozdzielczą). Dodatkowym i ogromnym atutem będzie również alarm demontażu.

Jego działanie jest bardzo proste. Urządzenie alarmuje cię o próbie wyłączenia lub wymontowania go z miejsca pierwotnego. Co więcej, warto zainwestować też sprzęt, który uniemożliwia wyłączenie go przez niepowołane do tego osoby! Oczywiście, w przypadku wynajmu długoterminowego kluczowe jest bardzo długie działanie baterii lub możliwość podłączenia do sieci samochodu.

Lokalizator GPS

Alarm demontażu i mocne mocowanie – takie parametry powinien mieć lokalizator GPS dla firm z wynajmem aut (fot. Materiały własne)

Kup, jeżeli masz warsztat!

Jeżeli zajmujesz się naprawą aut to lokalizator GPS powinien znaleźć się w twoim warsztacie z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze, mając ewentualne auto zastępcze uchronisz się przed nieuczciwymi klientami, którzy będą chcieli go wywieźć, ukraść lub rozmontować.

Po drugie, chronisz… dobytek swoich klientów! Często zdarzało się, że właściciel warsztatu zostawiał w nim samych pracowników, a ci brali samochody w naprawie do „testów”, robiąc nim spore przebiegi i niekiedy doprowadzając do kolejnych uszkodzeń. Warto mieć oczywiście zaufanie do swoich pracowników, ale możesz uzyskać pewność, że naprawiane auta są tam, gdzie ich miejsce.

Unikniesz też ewentualnych wątpliwości swoich klientów. Możesz poinformować ich, że w celu zabezpieczenia pojazdu zostanie w nim zainstalowany lokalizator GPS, a jeżeli po jazdach testowych klient będzie miał wątpliwości co do trasy poruszania się – pokażesz ją mu. Problem rozwiązany!

Lokalizator GPS

W warsztacie dobrze mieć lokalizator GPS, który zapamiętuje trasę przejazdu (fot. Materiały własne)

Dla posiadaczy floty będzie idealny!

Posiadacze flot samochodowych też powinni zaopatrzyć się w taki lokalizator GPS! To świetny sposób na pełną kontrolę swoich aut. Z pewnością wiesz, że pracownicy są różni i różne są też ich intencje. Jeżeli pracownik będzie chciał cię okraść to od razu się o tym dowiesz!

Co więcej, kontrola przejazdu auta to również możliwość sprawdzenia czy twój pracownik jest w pełni uczciwy. Będziesz widział gdzie i kiedy pojechał, a więc nie będzie mógł kłamać, że był na danym spotkaniu lub wypełniał inne zadanie.

Pamiętaj, że przy flocie nie jesteś w stanie samemu sprawdzać lokalizacji twoich samochodów. Niekiedy będą nimi jeździć też ludzie, których nie widziałeś na oczy. Lepiej dmuchać, więc na zimne, bo koszt lokalizatora w porównaniu do nowego auta jest dużo niższy!

Na koniec powiedzmy o możliwości wykorzystania lokalizatora GPS w celach prywatnych. Takie urządzenie możesz zainstalować, jeżeli oddajesz swój samochód dzieciom i chcesz wiedzieć dokąd jadą. Zostawisz im trochę prywatności, ale przy okazji zawsze będziesz wiedział czy młodym ludziom nic się nie dzieje.

Oczywiście pojawia się też kwestia ewentualnych zdrad. Instalując lokalizator GPS w aucie bez wiedzy partnerki lub partnera sprawdzisz dokąd zmierza i czy twoje podejrzenia o ewentualnym romansie mogą się sprawdzić.

Lokalizator GPS montowany w samochodzie (fot. pixabay.com)

Lokalizator GPS to sposób na ochronę samochodu, nerwów i sprawdzenie uczciwości ludzi (fot. Pixabay.com)

Tagi: .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *