(fot. flickr.com)

Mąż po zdradzie – jak zmienia się jego zachowanie?

Wiele kobiet zastanawia się, czy współmałżonek nie ma nikogo na boku. Mąż może nie dawać ci jasnych sygnałów zdrady, ale wiele dowiesz się z jego zachowania. Jakie są te symptomy i w jaki sposób możesz je potwierdzić?

Zdrada obecna jest w wielu współczesnych związkach. Badania CBOS potwierdzają, że romansuje 52 procent mężczyzn. Partner zdradza często z innych powodów niż kobieta (wynika to z nieporozumień, kłótni, problemów finansowych czy nudy), ale efekt jest taki sam. Twój mąż po zdradzie na pewno nie będzie już sobą

Jaki jest mąż w trakcie romansu?

Romans można rozpoznać już w trakcie jego trwania. U wielu mężczyzn zachowanie zmienia się diametralnie. Już wtedy warto zachować czujność i dogłębniej prześwietlić współmałżonka. Jak zmienia się mąż, jeżeli znalazł sobie kochankę?

Przede wszystkim może nagle mieć inne upodobania. Być może kiedyś grał w piłkę z kolegami, zapraszał znajomych na seanse filmowe albo chodził z tobą do teatru. Teraz nagle zaczął interesować się historią, zrezygnował ze wspólnych wypadów z kolegami na piwo, a nawet biega, co wcześniej uważał za kompletnie bezsensowną czynność. Już wtedy warto poświęcić czas na szczerą rozmowę!

Poza hobby, często zmienia się też zachowanie mężczyzny względem innych i ciebie. Może kupować ci niespodziewanie kwiaty lub zabierać na krótkie wyjazdy. Niekiedy nagle wasze życie uczuciowe zacznie rozkwitać.  Jak potwierdzają psychologowie, to idealna przykrywka do romansu. Statystyki (tu również należy odnieść się do badań CBOS) mówią, że niewierni mężowie często starają się w ten sposób ukoić wyrzuty sumienia względem swoich kobiet, a także budują sobie usprawiedliwienie w razie ewentualnej wpadki.

Biegający mąż (fot. pixabay.com)

Zdrada sprawia, że mężczyzna stara się zmienić swoje życie (fot. Pixabay.com)

Jak pisaliśmy wcześniej, zupełnie inne zachowanie wobec obcych ludzi czy rodziny też może być jednym z symptomów zdrady. Jakie są przykładowe objawy? Mąż nagle polubi teściową, albo zacznie błagać cię o psa ze schroniska, mimo, że wcześniej nie był fanem zwierząt.

Spójrz czy nie zostawia śladów

Zdradzająca kobieta raczej nie pozostawia śladów, w przeciwieństwie do mężczyzn. Jak to możliwe? Kobiety są dużo bardziej uważne, czujne i rozważne. Mężczyźni natomiast przynoszą do domu bardzo dużo dowodów świadczących o ich winie. Jak je rozpoznać?

Bardzo często fakt zdrady demaskuje… szminka. Mały przedmiot, kosmetyk dla kobiety, który ma podkreślać jej usta może być dowodem romansu. Samą szminkę możesz znaleźć w samochodzie lub torbie męża. Kiedy znajdziesz taką szminkę, zastanów się czy na pewno nie należy do ciebie. Spróbuj też połączyć fakty – jeżeli mąż ma w samochodzie pomadkę po nocnej eskapadzie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że należy do kochanki. Zacznij baczniej obserwować jego poczynania, ale nie popadaj w rozpacz – zdarzają się sytuacje, że mógł to być prezent dla ciebie lub przedmiot koleżanki.

To najczęściej wykluczysz, gdy znajdziesz ślady szminki na koszuli męża. Są widoczne i ciężko je sprać. Mężczyźni pokracznie próbują usunąć je z ubrania, ale nie jest to łatwe i uważna kobieta taką próbę rozpozna. To mocny dowód na zdradę!

Innym, możliwym symptomem zdrady, który wyczuje kobieta są perfumy. Musisz połączyć je jednak z innymi dowodami, bo mąż łatwo wytłumaczy się z nich mówiąc, że należą do koleżanki z pracy lub szefowej. Jeżeli jednak cały czas czujesz ten sam zapach, a wieczorami się on nasila, to powinna zapalić ci się czerwona lampka.

A co gdy się skończy?

Jeżeli mąż nie ma romansu, a zdrada była jednorazowym wyskokiem, to ciężko będzie ci o dowody post factum. Natomiast możesz zaobserwować wyraźne wyrzuty sumienia i zmartwienie (jak pisaliśmy wcześniej, psychologowie potwierdzają, że mężczyznom trudniej ukrywać emocje). Mąż może nie chcieć ci powiedzieć o co chodzi, a nawet próba rozmowy doprowadzi do kłótni.

W takim przypadku warto skorzystać z możliwości obserwowania urządzeń elektronicznych!

Uważnie śledź jego kroki!

W trakcie zdrady lub niedługo po niej mężczyźni mogą być nieobecni. Mąż nie będzie poświęcał ci wiele uwagi przy prozaicznych, codziennych czynnościach. Coraz częściej będzie siedział w telefonie lub komputerze, a także nie będzie skory do pokazywania zawartości swojego sprzętu. Jednocześnie często może zostawać w pracy po godzinach, albo wyjeżdżać na niespodziewane delegacje.

Czy mąż pisze z kochanką? (fot. pixabay.com)

Specjalne programy pozwolą ci na sprawdzenie czy mąż rzeczywiście cię zdradza (fot. pixabay.com)

Sprawdzaj z kim rozmawia twój małżonek. Pamiętaj, że nie potrzebujesz do tego ciągłego patrzenia w ekran jego telefonu lub komputera. Wystarczy, że specjalista zainstaluje na obserwowanym urządzeniu specjalny program do śledzenia. Dzięki temu dowiesz się z kim, kiedy i o czym pisze twój mąż. Możesz też przejrzeć historię rozmów i połączeń. W ten sposób prawda wyjdzie na jaw.

Tagi: , , , .

Komentarzy: 4

  1. Mój mąż znika na kilka dni z domu/ później wraca. Mówi że nie może że mną wytrzymać/ lubi wypić sobie. Znalazłam parasolkę damska w samochodzie. Ostatnio zachowuje się dziwnie/ krzyczy/ nie oddaje mi wypłaty/ nigdy nie ma pieniędzy i a jego szef mówi że ja o nim takie rzeczy opowiadam jakbym była nienormalne. Ale on tak się zachowuje/ nie było go w tygodnie. Wrócił. Zrobił się bardzo ruchliwy. Ma bardzo dużo energii. Tak mnie dobił że zapomniałam zd istnieje takie wyjście jak rozwód. Ja patrze na tp wszystko i biegam po psychologach. A on wytykd mi moje wady Mam nadzieję że kobieta która jest z nim dozna kiedyś tego co ja. Życzę jej tego z całego serca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *