Micro dyktafon szpiegowski w karcie pamięci – najnowsza technologia z myślą o wymagających!

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w dziedzinie detektywistyki przerastają najśmielsze oczekiwania wizjonerów sprzed kilkudziesięciu lat. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, układów scalonych, techniki lutowania, a także współczesnej wiedzy naukowej, możemy korzystać dziś z tak wszechstronnych, efektywnych i niewielkich urządzeń jak micro dyktafon szpiegowski. W tekście dokładnie omówimy działanie tego urządzenia, podpowiemy, jak wykorzystać jego możliwości i wskażemy jak efektywnie go używać, aby wyniki pracy były jak najlepsze.

Mini dyktafon występuje na rynku w wielu wersjach. Znajdziemy między innymi sprzęty działające jak długopis, brelok czy inne elementy codziennego użytku. Nowością jest dostępny w naszej ofercie profesjonalny micro dyktafon szpiegowski, który ukryty został… w karcie SD. Poznaj to niezwykłe urządzenie.

Czym jest micro dyktafon szpiegowski i jak działa?

Prezentowany sprzęt to być może najmniejszy dyktafon, który znajdziesz w ogólnej sprzedaży. Bardzo niewielki sprzęt z czułym mikrofonem został ukryty w obudowie standardowej karty pamięci. Nie wzbudza pod żadnym względem niczyich podejrzeń, jest bardzo prosty w obsłudze i ułatwia odczytanie nagrań, jeżeli tego będziemy chcieć. Jego praca polega na rejestrowaniu dźwięków podobnie do klasycznego dyktafonu. Gdy urządzenie rozpozna dźwięk (mini dyktafon ma funkcję detektora), rozpoczyna rejestrację i zapisywanie nagrań na 500Mb wbudowanej pamięci.

Tego rodzaju urządzenie nagrywające rejestruje dźwięki o jakości 32, 64, 128, 192, 384 kbps, dzięki czemu można wykorzystywać je później np. jako dowód w sprawie sądowej. Format zapisu plików na karcie to popularny WAV (nieskompresowany typ plików dźwiękowych). Sprzęt zasilany jest mikroskopijnym akumulatorem 3.7V o pojemności 40 mAh.

Dyktafon może działać w trzech trybach. Jeden to wspomniany detektor głosu. Drugi polega na ciągłej rejestracji dźwięku, po rozpoczęciu pracy. Trzeci z kolei bazuje na wbudowanym kalendarzu. Wystarczy skonfigurować go tak, aby nagrywał cyklicznie o danej godzinie czy dniu.

Micro SD karta dyktafon

Niewielka karta Micro SC może być niewielkim dyktafonem, którego praktycznie nie da się rozpoznać! (fot. pixabay.com)

W jakich sytuacjach sprawdzi się tego rodzaju mini dyktafon?

Prezentowane urządzenie to zaawansowany sprzęt do zadań specjalnych. Gdzie znajdzie zastosowanie? Przede wszystkim będzie ważnym elementem wyposażenia każdego detektywa. Ułatwi zbieranie dowodów w śledztwach prywatnych czy też realizowanych dla przedsiębiorstw. Do minimum ogranicza ryzyko dekonspiracji, a także zabezpiecza przed przypadkowym lub celowym odczytaniem nagrań przez osoby trzecie – zabezpiecza je między innymi kod PIN, który nałożysz na pamięć sprzętu podczas konfiguracji (jego sześciocyfrowa formuła jest niezwykle trudna do złamania).

Dyktafon pozwoli na pozyskanie materiałów do śledztwa dotyczącego takich spraw jak rozwody, zdrady, szpiegostwo przemysłowe (i innego rodzaju działanie na szkodę firmy), kradzieże, porwania, zaginięcia i wiele innych. To naprawdę świetny oręż w rękach doświadczonych, prywatnych śledczych.

Jednak nie tylko detektyw zrobi kapitalny użytek z tak małego dyktafonu. Na pewno urządzenie sprawdzi się też jako wyposażenie dziennikarzy śledczych. Ci mogą bez skrępowania pozyskiwać materiały do swoich tekstów, a jakość dźwięku ułatwia wykorzystanie ich w radio czy telewizji. Dziennikarz operujący dyktafonem w karcie SD nie jest narażony na niebezpieczeństwo wynikające z ewentualnej dekonspiracji.

Warto korzystać z prezentowanego dyktafonu także w celach służbowych czy prywatnych. Biznesmeni mogą skutecznie rejestrować rozmowy w celu odtworzenia ustaleń na temat interesów, a ofiary przemocy z łatwością nagrają groźby czy krzyki agresora w domu – bez ryzyka dla siebie czy bliskich. Wszechstronność to jedna z największych zalet dyktafonu. Jakie są inne?

odsłuch słuchawki karta dyktafon

Wystarczy sprzęt komputerowy i słuchawki, aby sprawdzić co zarejestrowało się na dyktafonie (fot. pixabay.com)

Profesjonalny dyktafon w karcie SD – poznaj jego możliwości!

Przede wszystkim cechą dyktafonu jest jego mikroskopijny rozmiar i wygląd w niczym nieodbiegający od zwykłej karty SD. To szczególna rzecz, bo pozwala zachować pełne bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Poza tym należy wspomnieć też o ultramocnym mikrofonie, zbierającym dźwięk z odległości nawet 15 metrów, przy zachowaniu bardzo dobrej jakości dźwięku. Nagrania oznaczane są też datą i godziną, co pozwala zabezpieczyć materiał dowodowy dla sądu.

Kolejne możliwości, na które koniecznie należy zwrócić uwagę to między innymi wspomniana już aktywacja głosowa VOX, a także długi czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Mimo tego, że karta SD mieści się do portfela, może działać nawet 8 godzin. Dodajmy do tego, że dyktafon daje pełną swobodę konfiguracji czułości mikrofonu (w razie potrzeby) i jest jednocześnie niezwykle prosty w obsłudze.

Jeżeli więc wymagasz mikroskopijnych rozmiarów i zakamuflowania w nietypowym urządzeniu, które nie będzie wzbudzać niczyich podejrzeń – dyktafon w karcie SD jest urządzeniem dla Ciebie. To sprzęt do zadań specjalnych, o ogromnych możliwościach w pracy czy zastosowaniu domowym.

Tagi: , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *