Mini kamera do ukrycia sterowana pilotem radiowym

Wśród wielu rozwiązań umożliwiających monitorowanie pomieszczenia można znaleźć kamery telewizji przemysłowej, kamery kamuflowane czyli takiej które umieszczone są w jakichś przedmiotach, np. zegarku czy powerbanku, ale do dyspozycji wchodzą także kamery modułowe w których nacisk kładziony jest na miniaturyzacje oraz możliwość instalacji różnego rodzaju zakamarkach i przedmiotach.

Dziś przyjrzymy się jednemu z takich modułów a mianowicie mini kamerze DIY T186 Full HD z pilotem sterowania. Kamera ta skontrowana jest w sposób mający na celu ułatwić jej kamuflaż lub umożliwić jej dyskretną instalacje np. w kratce wentylacyjnej. Podobnych modułów na rynku można znaleźć wiele, co zatem wyróżnia ten model od pozostałych? Zdecydowana większość tego typu rozwiązań oparta jest na łączności WiFi dzięki której mamy możliwość sterowania kamerą, starowania mam na myśli włączenie lub wyłączenie nagrywania z pozycji smartphona.

Co jeżeli nie chcemy w tym celu wykorzystywać naszego telefonu? Tu z ratunkiem przychodzi nam mini kamera DIY T186 Full HD. Wyposażona ona została w pilot zdalnego sterowania oparty o fale radiowe. Jaką przewagę nad smartphonem ma taki właśnie pilot, a no taki że nie zawsze jesteśmy przygotowani na prowadzenie rejestracji i to właśnie w chwilach zaskoczenia możemy nie mieć możliwości sięgnięcia po nasz telefon, odblokowania go, odpalenia odpowiedniej aplikacji oraz włączenia funkcji nagrywania. Nasz niewielkich rozmiarów pilot z łatwością mieści się w kieszeni, a jego wygląd łudząco przypomina popularne dziś piloty do otwierania bram czy garaży.

Kamera szpiegowska moduł T186

Kamera szpiegowska moduł T186

Nic zatem  nie stoi na przeszkodzie abyśmy mogli podpiąć go do naszych kluczy. Jak już wcześniej wspomniałem jest to pilot radiowy, a co za tym idzie nie wymaga on celowania w naszą miniaturową kamerę, jak w przypadku pilota do telewizora. Wystarczy że przyciśniemy na nim odpowiedni przycisk będąc w jej pobliżu. Sygnał zostanie przesłany za pomocą fal radiowych do urządzenia i rozpocznie się rejestracja. Jest to poza aktywacją na ruchem najbardziej dyskretna metoda uruchamiania nagrywania. Ale jakie jeszcze zalety posiada nasza mini kamera?

Wyposażona została w matryce Full HD czyli rozdzielczość 1920×1080 z możliwością zmniejszenie jej do 1280×720 dzięki czemu na karcie pamięci zmieści się więcej materiału. Detekcje ruchu jako alternatywę do uruchamiania pilotem, obsługę 128GB kart micro SD, czuły mikrofon oraz akumulator dający nam możliwość rejestracji aż 8 godzin materiały na jednym ładowaniu. Kamerę można podłączyć oczywiście do stałego zasilania co sprawi że czas pracy będzie nieograniczony.

Podsumowując, jeżeli nie chcesz lub nie możesz na swoim telefonie mieć zainstalowanej aplikacji do sterowania szpiegowską kamerą, lub jak wspominałem powyżej wolisz mieć możliwość jej uruchamiania w jak najbardziej dyskretny sposób. Z pewnością warto rozważyć urządzenie sterowane pilotem radiowym.

Tagi: , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *