Mini lokalizator osobisty będzie dobrym rozwiązaniem w domu i w pracy (fot. ilustracyjne/pixabay.com)

Mini lokalizator osobisty – śledzenie na odległość

Lokalizatory kojarzą się ze sprzętem, który służy do zabezpieczenia pojazdów przed kradzieżą, albo śledzeniem ich trasy w celach detektywistycznych. Małe urządzenie do lokalizacji, może służyć również jako sprzęt do śledzenia konkretnych osób. Do czego może przydać się mini lokalizator osobisty i jak działa to urządzenie?

Mini lokalizator osobisty bardzo przypomina standardowe lokalizatory. Różni się jednak znacznie wagą i rozmiarami. Co więcej, ma on możliwość łatwego ukrycia w przedmiotach codziennego użytku, co czyni go praktycznie nie do wykrycia dla ludzkiego oka.

Jak działa mini lokalizator osobisty?

Sprzęt funkcjonuje na zasadach standardowego lokalizatora. Wysyła informację o położeniu na specjalną platformę lub poprzez system SMS. W zależności od typu urządzenia, może informować o przemieszczaniu się śledzonego obiektu czy generuje czytelne raporty z trasy. Mini lokalizator osobisty ma dość długi czas pracy na naładowanej baterii i powinien charakteryzować się precyzyjnym wskazaniem osoby (lub zwierzęcia!), która akurat nosi sprzęt.

Standardowe lokalizatory są jednak ciężkie i nie sposób ukryć ich np. w kieszeni. To prawdopodobnie z tego względu projektanci postanowili zminiaturyzować swoje urządzenia. To największa różnica, jaka dzieli sprzęt do wykorzystania osobistego od tego, który służy do śledzenia pojazdów. Mini lokalizator osobisty ma niekiedy rozmiar porównywalny z paczką zapałek, co pozwala skutecznie ukryć go przed ludzkim okiem.

To jednak nie wszystkie. Niektóre mini lokalizatory osobiste mają postać sprzętu powszechnego użytku. Znajdziesz wśród nich np. wygodne zegarki na rękę (tzw. smartwatche). Ich wygląd nie wzbudza żadnych wątpliwości, a są tak samo skuteczne jak standardowe lokalizatory. Co więcej, dostępne są również lokalizatory w breloku, które można podpiąć m.in. do kluczy od domu.

Lokalizator GPS w smartwatchu pozwala na skuteczne śledzenie osób (fot. Materiały własne)

Lokalizator GPS w smartwatchu pozwala na skuteczne śledzenie osób (fot. Materiały własne)

Do czego przyda ci się mini lokalizator GPS?

Niewielki lokalizator osobisty ma wiele możliwości i przydaje się w różnych sytuacjach. To urządzenie, które skutecznie wykorzysta tak detektyw, jak i osoba prywatna.

Jeżeli chodzi o służby czy detektywów, to mini lokalizator osobisty można zastosować jako sprzęt zabezpieczający misję. Cały czas będziesz miał kontrolę nad ruchami twojego pracownika lub postronnej osoby, wykorzystywanej (za jej zgodą) do czynności. Dzięki temu będziesz mógł błyskawicznie zareagować, gdy obiekt zacznie zmieniać planowaną trasę. Warto podkreślić, że w ten sposób mogą zabezpieczać się również agenci specjalni czy policjanci pracujący pod przykrywką.

Małe lokalizatory GPS pozwolą na bezpieczną pracę operacyjną w terenie (fot. Pixabay.com)

Małe lokalizatory GPS pozwolą na bezpieczną pracę operacyjną w terenie (fot. Pixabay.com)

Co więcej, mini lokalizator osobisty jest świetnym urządzeniem do wykorzystania prywatnego. Możesz nosić go samemu, zabezpieczając się przed napadem czy porwaniem. Twoi bliscy będą wiedzieć, w jakim miejscu się znajdujesz i ich reakcja może uratować ci życie.

To jednak nie wszystko. Lokalizatory dają możliwość kontroli nad grupą szczególnej uwagi, wśród których są dzieci i osoby starsze, często z chorobami takimi jak demencja czy Alzheimer. Nad najmłodszymi będziesz miał kontrolę nawet, gdy nie będziesz mógł mieć na nich oko. Modny smartwatch nie powinien wzbudzać u małoletniego sprzeciwu noszenia. Jeżeli chodzi o osoby starsze, to – jak pokazują statystyki policyjne – dość często się „gubią”. Lokalizator umieszczony w niewielkim breloku nie powinien być dla nich problemem, a może uratować im życie i zdrowie.

Małe lokalizatory GPS świetnie sprawdzą się nie tylko u ludzi! Na rynku dostępna jest wersja sprzętu ukryta w obroży dla zwierząt. Zawsze będziesz już wiedział, gdzie jest twój pies – nawet, jeżeli zerwie się ze smyczy podczas spaceru.

Obroża dla psa i mini lokalizator w jednym? To skuteczne rozwiązanie, zabezpieczające twojego pupila (fot. Materiały własne)

Obroża dla psa i mini lokalizator w jednym? To skuteczne rozwiązanie, zabezpieczające twojego pupila (fot. Materiały własne)

W jaki lokalizator warto zainwestować?

Skuteczny lokalizator osobisty powinien posiadać pewne cechy. Przede wszystkim, o czym wspominaliśmy już wyżej, musi być łatwy do ukrycia. Odpowiedni mini lokalizator powinien pokazywać również miejsce znajdowania się obiektu w możliwie jak najbardziej precyzyjnej formie. Skuteczne są np. lokalizatory, które przedstawią ci położenie obiektu z dokładnością do pięciu metrów.

Uniwersalny, miniaturowy lokalizator GPS T580 jest niewiele większy od spinacza biurowego i wskazuje miejsce przebywania z dokładnością do pięciu metrów (fot. Materiały własne)

Uniwersalny, miniaturowy lokalizator GPS T580 jest niewiele większy od spinacza biurowego i wskazuje miejsce przebywania z dokładnością do pięciu metrów (fot. Materiały własne)

Dobrze również, jeżeli (np. w przypadku użytku przez detektywów czy służby) urządzenie miało możliwość długiej pracy na jednym ładowaniu baterii. Niektóre lokalizatory pozwalają nawet na 27 dni ciągłej pracy!

Jeżeli masz wątpliwości, jaki mini lokalizator osobisty powinieneś zakupić, to skontaktuj się z nami. Pomożemy ci w wyborze odpowiedniego urządzenia!

Tagi: , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *