minikamera z podglądem w telefonie

Minikamera z podglądem w telefonie – jak ją zainstalować?

Jeżeli szukasz rozwiązania, które zapewni ci podgląd sytuacji na żywo, a jednocześnie nie chcesz tracić miejsca na urządzenie do podglądu to najlepszym rozwiązaniem będzie minikamera. Urządzenie to pozwoli ci na telefonie obserwować obraz w czasie rzeczywistym. Jak ją zainstalować, żeby spełniała swoje funkcje?

Minikamera z podglądem w telefonie to świetne rozwiązanie, jeżeli należysz do osób praktycznych, lubiących mieć pełną kontrolę nad sytuacją. Małe urządzenie można ukryć w wielu miejscach, nie do wykrycia na pierwszy, a nawet drugi rzut oka. Niezbędne jest jednak dobre podłączenie. Musisz też pamiętać o poniższych zasadach!

Jeżeli chcesz mieć kontrolę nad swoim dobytkiem, postaw na lokalizator GPS – sprawdź jaki wybrać

Minikamera – jaką wybrać?

Kluczowe na samym początku jest wybranie odpowiedniego sprzętu. Minikamera musi spełniać swoją rolę tak, aby nie zawiodła w kluczowym momencie, ale jednocześnie była odpowiednio praktyczna, żebyś szybko mógł dostać się do nagranych zbiorów.

Jeżeli chcesz obserwować sytuację na żywo, w czasie rzeczywistym, to oczywiście obowiązkowo musi umożliwiać ciągłe łączenie z telefonem. Tylko w ten sposób będziesz mógł sprawdzać co się dzieje w danym pomieszczeniu 24 godziny na dobę. Takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w pomieszczeniach biurowych, firmach lub w poszukiwaniu dowodu na zdradę partnera. Pamiętaj też, że minikamera musi mieć możliwość łączenia z wifi, aby zapewniać ci stały dostęp do materiałów.

Pomyśl o montażu minikamery z możliwością detekcji ruchu, jeżeli chcesz zamontować swoją kamerę w pomieszczeniu biurowym. Dlaczego? Takie urządzenie automatycznie wykryje niepożądane osoby i ekspresowo będziesz mógł zobaczyć jej posunięcia! Pozwoli też zaoszczędzić na energii, bo włączy się tylko w momentach zauważenia ruchu.

Minikamera (fot. materiały własne)

Niektóre kamery pozwalają na pracę nawet do 12 dni, ale i tak po jakimś czasie będą wymagały ładowania – (fot. Materiały własne)

Dobierz też kamerę według czasu pracy baterii (to ważne jeżeli minikamera nie będzie miała stałego źródła prądu) i miejsca ukrycia. Są urządzenia, które będziesz chciał zakamuflować w przedmiotach codziennego użytku, a inne nadadzą się do montażu np. pod sufitem, na stałe.

Jak zainstalować minikamerę?

Zakupiłeś już przedmiot i przystępujesz do montażu kamery. Na początku pamiętaj o dobrym doborze miejsca. Przede wszystkim lokalizacja wymaga połączenia z wifi, abyś cały czas mógł sprawdzać co dzieje się w obserwowanym miejscu. Twój telefon nie będzie wymagał połączenia z siecią, ale już kamera jakoś musi przekazywać obraz.

Minikamera (fot. materiały własne)

Połączenie z siecią jest wymagane, jeżeli chcesz mieć podgląd na żywo w telefonie. Zadbaj też o możliwość podpięcia do prądu (fot. Materiały własne)

Oczywiście, dostęp do Internetu to nie wszystko. Musisz przemyśleć w jakim miejscu minikamera ma być ukryta. To ważne, bo czas pracy baterii (choć w niektórych wypadkach sięga nawet kilkunastu dni) jest ograniczony. Taka decyzja będzie wymagać od ciebie albo późniejszego wyjęcia i naładowania danej kamery, albo podłączenia bezpośrednio do sieci. Możesz o tym pomyśleć już ukrywając kamerę w przedmiocie codziennego użytku. Jeżeli kamera będzie np. w telewizorze, albo radiu to łatwo pociągniesz kabel i jednocześnie nie będziesz musiał go ukrywać.

Teraz czas na samą instalację. Z jednej strony kamera musi być w miejscu, które nie pozwoli osobie niepożądanej na łatwe odnalezienie. Jeżeli ma być wiec w przedmiocie, to powinna być w obudowie. Pamiętaj jednak, że nie możesz zakryć minikamerze obrazu. Dobrym pomysłem jest instalacja urządzenia w głośniku (przezroczysta siatka pozwoli bez problemu nagrywać obraz) lub w oku maskotki. Świetnie sprawdzają się też kwiaty, ale lepiej uważaj na ewentualne podlewanie.

Sam montaż kamery jest prosty. Możesz zainstalować ją stosując magnes albo wykorzystując do tego taśmę klejącą. Niektóre kamery mają też nagwintowaną obudowę i nasadki, które ułatwiają montaż. Pamiętaj, że musi być on na tyle silny, aby minikamera nie odpadła w kluczowym dla ciebie momencie. Jeżeli wybierzesz natomiast kamerę z instalacją stałą, to niezbędne będzie mocowanie na kołki, do ściany lub sufitu.

Bierz pod uwagę wszystkie scenariusze!

Instalując kamerę przemyśl też, czy będziesz miał możliwość ewentualnej szybkiej reakcji, jeżeli będziesz chciał ją usunąć. Być może konieczne będzie też ładowanie. Prosty dostęp do kamery i możliwość jej wymontowania też jest ważna już w czasie instalacji.

Na koniec pamiętaj, że koniecznie musisz odpowiednio skonfigurować ją z twoim telefonem. Pobierz odpowiednie oprogramowanie przeznaczone do kamery i połącz ją i telefon z siecią wifi. Sparuj urządzenia i sprawdź, czy masz już dostęp do obrazu.

Jeżeli nadal nie wiesz gdzie i jak zainstalować swoją kamerę, to najlepiej skonsultuj się ze specjalistami w tym temacie. Warto zasięgnąć opinii osób doświadczonych, które nieraz instalowały już sprzęt szpiegowski w różnych miejscach.

Tagi: , , .

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *