(fot. materiały własne)

Mobifinder – dyskretny wykrywacz urządzeń GSM, 3G, LTE

Technologia szpiegowska wykorzystuje wszelkie standardy telefonii komórkowej. To zwiększa ryzyko podsłuchu. Sprzęty, takie jak te od marki Mobifinder mają zabezpieczyć nas przed ewentualnym nagraniem. Czym sprzęty Mobifinder wyróżniają się od innych wykrywaczy?

Mobifinder jest marką znaną od lat. Wykrywacze jej produkcji cechuje wysoka czułość, skuteczność oraz przystępna cena. Urządzenia te zostały docenione zarówno przez pracowników instytucjonalnych, prywatnych detektywów jak i osoby prywatne. W tym artykule opowiemy, czym Mobifinder zasłużył sobie na takie uznanie.

Mobifinder to niemiecka jakość w przystępnej cenie.

Aktualnie dostępne, najnowsze urządzenia Mobifinder (produkowane w Niemczech) to modele Mobifinder 4 i Mobifinder 5. Wyglądają praktycznie identyczne lecz różnią się typem sygnałów, które mogą wykryć. Mobifinder 4 jest wyspecjalizowany w wykrywaniu transmisji 3G, a Mobifinder 5 wykrywa GSM 2G i LTE. Podział ten umożliwia uzyskanie wysokiej czułości dla danego typu sygnału oraz pewność, że w badanym zakresie nie pojawią się żadne fałszywe alarmy i przypadkowe sygnały o innych częstotliwościach. Oprócz skuteczności, wykrywacze te cechują się również relatywnie niską ceną, która stanowi jedynie niewielki ułamek kwoty jaką musiałbyś zapłacić za inne, równie wyspecjalizowane wykrywacze.

Technologia GSM stosowana w telefonach komórkowych jest wykorzystywana do szpiegostwa. Mobifinder ma zabezpieczyć nas przed skutkami takiego działania (fot. pixabay.com)
Technologia GSM stosowana w telefonach komórkowych jest wykorzystywana do szpiegostwa. Mobifinder ma zabezpieczyć nas przed skutkami takiego działania (fot. pixabay.com)

Jakie funkcje ma wykrywacz Mobifinder?

Konstrukcja wykrywacza ogranicza do minimum konieczność konfiguracji – działa w sposób automatyczny. Użytkownik może (za pomocą przycisku serwisowego) zmienić próg wzbudzenia alarmu, dostosowując pracę wykrywacza do warunków otoczenia. W wyniku tego sygnały pochodzące z innego pomieszczenia (o niższym natężeniu) nie uruchomią ostrzeżenia. Urządzenie potrafi zapisać w swojej pamięci do 200 alarmów, z których każdy zawiera informacje o sile sygnału i godzinie. Cyfrowy identyfikator z kolei, pozwoli łatwo przeanalizować dane zebrane podczas wykrywania.

Tak wygląda Mobifinder 4, niemiecki wykrywacz transmisji 3G (fot. materiały własne)
Mobifinder 4, niemieckie Wykrywacze lokalizatorów, telefonów, transmisji 3G (fot. materiały własne)

Możliwości urządzenia bezsprzecznie nie kończą się na wykrywaniu telefonów, ale poradzą sobie również z modemami GSM i podsłuchami wykorzystującymi karty SIM. Przydatny będzie też do potwierdzenia obecności lokalizatora GPS, np. w aucie.

Wykrywacz dyskretny w użyciu

Użytkownicy docenili wykrywacz, ponieważ doskonale sprawdza się w sytuacjach wymagających dyskrecji. Wtedy, gdy prowadzone działania muszą pozostać niezauważone. Posiada wbudowany klips do zaczepienia o pasek, a wyświetlacz i diody powiadomień znajdują się na górnej ściance obudowy. Ukryty pod odzieżą wykrywacz powiadomi o wykryciu transmisji dźwiękiem lub wibracją.

Reasumując, niemiecki wykrywacz to skuteczne urządzenie umożliwiające wykrycie podsłuchów GSM, aktywnych telefonów komórkowych, modemów LTE i lokalizatorów GPS wyposażonych w karty SIM. Niewielkie rozmiary i przemyślana konstrukcja (minimalistyczny design i klips) umożliwiają zachowanie dyskrecji podczas prowadzonych działań.

Wykrywacz ten cechuje się przystępną ceną, sporymi możliwościami i prostą obsługą. Zainteresowani? Zapraszamy do kontaktu – możecie przetestować urządzenie w naszych Punktach Obsługi Klienta. Z pewnością będziecie zadowoleni!

Tagi: , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *