(fot. pixabay.com)

Monitoring mieszkania podczas urlopu – jak to skutecznie robić?

Wakacyjny wyjazd powinien być dla ciebie czasem wypoczynku, a nie ciągłym strachem o los pozostawionego bez opieki mieszkania. Niestety, życie i złodzieje sprawiają, że na urlopowych wojażach dochodzi do kradzieży, co nie daje się w pełni zrelaksować. Rozwiązaniem tego problemu może być monitoring mieszkania. Jaki sprzęt najlepiej wybrać?

Niekiedy wyjazdy w wakacje kończą się utratą majątku. Nie zawsze pomoże zamknięcie drzwi na kilka zamków lub poinformowanie sąsiadów o twojej nieobecności. Do ochrony przed kradzieżą polecamy zastosować bardziej sprawdzone sposoby- monitoring domu lub mieszkania.

Złodzieje w wakacje budzą się ze snu

Lato to dla złodziei prawdziwe żniwo. Według badań ubezpieczycieli i statystyk policyjnych, w porównaniu do innych okresów w roku, w sezonie urlopowym notuje się od 19 do nawet 25 procent więcej przypadków włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych.

Schemat działania przestępcy jest zazwyczaj podobny. Złodzieje obserwują, w którym mieszkaniu nie będzie lokatorów. Patrzą, kto się pakuje na urlop i szacują, jak długo może nie być tam właścicieli lub lokatorów. Następnie przystępują do działania. Niektórzy przestępcy nawet wynoszą rzeczy w biały dzień, podając się za ekipy remontowe.

Choć policja chwali się coraz większą wykrywalnością przestępstw, to ciężko liczyć na zwroty strat. Część możesz odzyskać od ubezpieczyciela (rzadko uda się otrzymać sto procent utraconej wartości), ale nic nie zastąpi rodzinnych pamiątek czy zniszczonych doszczętnie mebli.

Z tego względu najlepiej reagować natychmiast. Do tego służy monitoring mieszkania, który pomoże ci ochronić mienie przed złodziejami, w każdym miejscu i o każdej porze dnia i nocy.

Monitoring mieszkania pozwoli na natychmiastową reakcję!

Oczywiście, stosując monitoring domu nie będziesz w stanie natychmiast wrócić do swojego majątku i przepędzić przestępców.  To jednak świetny środek alarmowy. Np. podgląd „na żywo” i jednoczesne rejestrowanie momentu kradzieży umożliwi ci zawiadomienie sąsiadów i służb, a także późniejsze dowodzenie w sądzie wszelkich, poniesionych już strat materialnych. To bat na przestępcę, który – jak pokazują statystyki – w nawet 1/3 potrafi wymigać się od winy z powodu braku dowodów na skazanie.

Jak działa taki monitoring mieszkania? Przedstawimy to na bazie kamer w stacji dokującej Android /Apple IOS. Po pierwsze, kamera do rejestrowania zdarzeń w domu ukryta jest w przedmiocie niewzbudzającym podejrzeń osoby postronnej. Nie ma więc ryzyka, że złodziej postara się zniszczyć dowód przestępstwa. Stacja dokująca ma nieograniczony czas pracy gdy podłączymy ją do zasilania sieciowego. Ma trzy możliwości aktywacji nagrania: ruchem (bardzo przydatna funkcja do monitorowania mieszkania), aktywacja smartfonem oraz manualna.

Dla niepoznaki sprzęt funkcjonuje jak pełnoprawna stacja dokująca. Jeżeli w twoim mieszkaniu doszło do włamania, to po powrocie otrzymasz pakiet dowodów przestępstwa, co pozwoli policji na szybkie zlokalizowanie przestępców i odzyskanie mienia.

Monitoring mieszkania to klucz do komfortowego i bezpiecznego urlopu! Zainwestuj w kamerę ukrytą w stacji dokującej i ciesz się spokojnym wyjazdem (fot. Materiały własne)

Monitoring mieszkania to klucz do komfortowego i bezpiecznego urlopu! Zainwestuj w kamerę ukrytą w stacji dokującej i ciesz się spokojnym wyjazdem (fot. Materiały własne)

Możesz też łączyć się na żywo!

Niektórzy chcą mieć stały „kontakt” ze swoim mieniem podczas wyjazdów zawodowych lub urlopowych. Takie możliwości daje kamera w ładowarce USB FullHD LAWMATE PV-UC10I oraz kamera w hub’ie zasilającym USB LAWMATE PV-CS10I Z WIFI. Obydwa urządzenia mają funkcjonalność zbliżoną do wspomnianej stacji dokującej, ale pozwalają też na łączenie się z mieszkaniem w czasie rzeczywistym.

W jaki sposób? Kamera łączy się z Internetem przez wifi w twoim mieszkaniu. Obraz znajduje się w specjalnym systemie, który umożliwia podgląd z każdego miejsca na świecie. Twoim zadaniem jest zalogowanie się do systemu i aktywowanie obrazu za pomocą specjalnej aplikacji. W ten sposób masz ciągłą kontrolę nad stanem rzeczy w mieszkaniu. Pamiętaj, że nie musisz jednak ciągle obserwować rzeczywistości w miejscu zamieszkania. Czujnik ruchu wybudzi kamerę, gdy wykryje intruzów, a Ty zostaniesz o tym natychmiast powiadomiony.

Kamera w ładowarce USB to dyskretny sprzęt nagrywający, który ochroni twoje mieszkanie przed kradzieżą (fot. Materiały własne)

Kamera w ładowarce USB to dyskretny sprzęt nagrywający, który ochroni twoje mieszkanie przed kradzieżą (fot. Materiały własne)

Jak widzisz, inwestycja w monitoring mieszkania przyniesie same korzyści. Dzięki temu nie tylko ochronisz swój majątek, ale też obniżysz poziom stresu. Na urlopie nie będziesz musiał się już martwić o ewentualne kradzieże, a przecież wyjeżdżając z domu masz się relaksować, a nie stresować.

Tagi: , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *