audi- monitoring pojazdów

Monitoring pojazdów w firmie – jakie urządzenia?

W przemyśle logistycznym od wielu lat wykorzystywany jest monitoring pojazdów. Również wiele firm spoza branży decyduje się na zainstalowanie lokalizatora w swoich pojazdach. W jakich sytuacjach warto zastanowić się nad monitoringiem pojazdów i jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej? O tym w dalszej części artykułu.

Po pierwsze: pełna kontrola nad flotą

Istotnym powodem zainstalowania lokalizatora w firmowym samochodzie, jest możliwość sprawowania kontroli kierowców i eksploatacji pojazdów. Warto sprawdzić, czy wybrany przez nas lokalizator ma możliwość rejestracji prędkości jazdy. Kontrola pracownika nie wymaga ogromnych zasobów portfela. Dla przykładu – Rejestrator trasy Qstarz kosztuje 625 zł. Warto pamiętać, że dobrą praktyką jest poinformować pracownika o instalacji systemu GPS w samochodzie służbowym. Warto również wskazać przez kogo i w jakim celu dane będą wykorzystywane.

Optymalizacja trasy i nie tylko

Kolejnym powodem, dla którego warto postawić na monitoring pojazdów to potrzeba optymalizacji w działań. W szczególności, jeśli Twój biznes opiera się na koordynacji działań kilku osób. Możliwe, że niewielka optymalizacja trasy, poprawi funkcjonowanie całego systemu. Z pewnością warto mieć to na uwadze. Aby nie dokładać sobie trudów przyswojenia kolejnych programów, skorzystaj z lokalizatora z intuicyjną aplikacją na iOS i Androida.

Monitoring pojazdów to także oszczędność!

pewnie trzymana kierownicaOptymalizacja i kontrola tras w naturalny sposób pozwoli pracodawcy na wprowadzenie wielu oszczędności. Z pewnością kontrola prędkości ograniczy stłuczki i nadmierną eksploatację pojazdów. Za to dokładna rejestracja trasy pozwoli wyliczyć zużycie benzyny. Z pewnością w organizacjach posiadających co najmniej kilka aut, oszczędność w ciągu roku może być zauważalna.

Ochrona przed kradzieżą

Zaleta, o której po prostu nie możemy nie napisać! Monitoring pojazdów za pomocą technologii GPS jest najskuteczniejszą ochroną przed kradzieżą auta (i nie tylko). Alfatrack S-301 z powodu swojego rozmiaru jest doskonałym wyborem. Istnieją małe szanse, że złodziej znajdzie, zidentyfikuje i rozmontuje lokalizator wielkości pudełka od zapałek. Jest bardzo dokładny i z pewnością wskaże nam miejsce skradzionego auta. Koszt tego lokalizatora to 1490 zł. Co więcej, lokalizator charakteryzuje się bardzo wysoką dokładnością, więc w przy faktycznej kradzieży nie będziemy mieli trudności z namierzeniem go.

Intuicyjny i prosty montaż

Większość urządzeń ma bardzo intuicyjny montaż i z pewnością każdy samodzielnie będzie w stanie sobie z nim poradzić. W artykule Montaż gps w samochodzie – zrób to sam przedstawiliśmy, w jaki sposób można to zrobić bez pomocy specjalisty. Monitoring pojazdów nigdy nie był taki prosty:)

Monitoring pojazdów w małej lub dużej firmie ma wiele zalet, a wybór urządzeń jest naprawdę szeroki. Z pewnością każdy przedsiębiorca powinien zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Komentarzy: 4

  1. Wiem, ze to rzadkość ale w mojej małej firmie rejestrator słuzy tylko do optymalizacji trasy. Jeszcze się nigdy nie zawiodłem, ale chyba czas pomyśleć o nowym. Ten s-301 jest chyba bardzo dobrej jakości, kusi, mały, 5 dni raportowania w trybie zmiennym trudno dostrzegalny choć cena też niemała.. a jaki czas obejmuje gwarancja na sprzęt, bo jakoś nie mogę się doczytać?

    • Warunki gwarancji reguluje polskie prawo. W zależności od tego jaki element urządzenia ulega awarii, okres gwarancji na te elementy jest różny ( dla przykładu akumulator 6 m-cy).

  2. w moim małym królestwie wszystkie tiry jeżdżą z Qstarz. Mamy podobne trasy, możemy je optymalizować i wyłapywać błędy kierowców. Dodatkowo to zabezpieczenie, klient chce wiedzieć, jak dbamy o jego towar.

  3. Każdy rozsądny szef ma monitoring pojazdów w firmie. Jak flota się rozrasta kontrola staje się niemożliwa. Mnóstwo zależy od logistyki i wałśnie te urządzenia są niezastąpione

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *