satelity podsłuch nowoczesny

Najnowsze metody podsłuchu – co należy o nich wiedzieć?

Rozwój technologii inwigilacyjnej skupia się na ciągłym udoskonalaniu urządzeń służących m.in. do prowadzenia działań podsłuchowych na niewielką i szeroko zakrojoną skalę. Kolejne wersje sprzętów, a także prace nad nowymi typami podsłuchów sprawiają, że sprzęt może zbierać cichsze dźwięki, na dalsze odległości, zachowując jednocześnie wysoką jakość zebranych materiałów. Co warto wiedzieć o nowoczesnych podsłuchach? Czym różni się podsłuch GSM od podsłuchów WiFI? Odpowiadamy.

Dlaczego technologia inwigilacyjna jest cały czas rozbudowywana? Musi iść z duchem czasu i wymogami narzuconymi przez odbiorców tego rodzaju sprzętu. Cały czas rozwijane są urządzenia antyszpiegowskie. Poza tym podsłuchy muszą bazować na technologii używanej przez inwigilowane osoby (np. na smartfonach), aby ułatwić prowadzenie działań operacyjnych.

Nowoczesne rodzaje podsłuchu, na które warto zwrócić uwagę

Z tego względu w ostatnim okresie wyodrębniły się nowe rodzaje urządzeń podsłuchowych, które dostosowane są do bieżącej technologii, używanej zarówno przez służby czy np. prywatnych detektywów, jak i umożliwiające wykorzystanie wszystkich narzędzi, użytkowanych przez obiekt inwigilacji.

Co łączy każdy z nich? Ogromny zasięg (niekiedy praktycznie nieograniczony) przy zachowaniu bardzo dobrej jakości nagrań. Dzięki temu wykonane w tej technologii materiały mogą stanowić np. dowód w sądzie.

  • Podsłuch typu spyphone – to jedyny typ inwigilacji w tym zestawieniu, który nie wymaga zastosowania zewnętrznego urządzenia. To podsłuch na telefon bazujący na specjalnym oprogramowaniu, które inwigiluje nowoczesne smartfony. Umożliwia m.in. podsłuchiwanie rozmów telefonicznych czy wykorzystanie wbudowanego mikrofonu do inwigilowania prywatnych rozmów. Zasięg tego rozwiązania jest nieograniczony. Odbiornikiem może być np. smartfon z zainstalowanym oprogramowaniem do zarządzania podsłuchem.
  • Podsłuch WiFi – to bardzo nowoczesny rodzaj podsłuchu. Sprzęt łączy się z siecią WiFi, która funkcjonuje w jego otoczeniu. Może to być np. sieć domowa lub firmowa. Może w ten sposób przesyłać dźwięk, wykorzystując dostęp do Internetu. Użytkownik pobiera nagrania w sposób zdalny, a brak konieczności instalacji karty SIM zmniejsza ryzyko dekonspiracji.
  • Podsłuch GSM – działa trochę jak telefon. Wystarczy zadzwonić na numer karty SIM zainstalowanej w urządzeniu i połączyć się ze sprzętem. Podsłuch jest dyskretny i często wbudowany w elementy codziennego użytku. Jeżeli na miejscu inwigilacji i odbioru jest zasięg GSM, to można podsłuchiwać z każdego miejsca na ziemi.

Pamiętaj, że do zdalnego podsłuchiwania nadaje się głównie podsłuch na telefon. Podsłuchy GSM i Wi-Fi to raczej stacjonarne formy inwigilacyjne.

podsłuch szpiegowski na żywo gsm

Podsłuch GSM to skuteczne narzędzie, którego zasięg nie ogranicza praktycznie nic poza zasięgiem sieci (fot. materiały własne)

Wykorzystanie nowoczesnych form podsłuchów w pracy służb i nie tylko

Dane pokazują, że coraz więcej Polaków wykorzystuje nowoczesne urządzenia inwigilacyjne, a w tym podsłuch. Prezentowane tutaj innowacyjne sprzęty nadają się przede wszystkim do wykorzystywania przez policję lub inne służby specjalne, w celu pozyskania dowodów świadczących o popełnieniu przestępstwa.

Poza tym z takiego rodzaju narzędzi korzystają też detektywi (w sprawach rozwodowych, matrymonialnych, udowodnienia przemocy domowej czy mobbingu), osoby prywatne (np. chcąc zabezpieczyć dziecko przed agresją w szkole) oraz ludzie prowadzący działalność gospodarczą (do ochrony mienia firmowego przed kradzieżą albo… szpiegostwem przemysłowym).

Innowacyjne urządzenia podsłuchowe, które mają wszechstronne zastosowanie

Zacznijmy od urządzenia na bazie łączności GSM. Bardzo dobrym przykładem skutecznego narzędzia jest podsłuch GSM-400 PRO – czuły mikrofon zbiera szept z odległości nawet 8 metrów, a jego standardowy zasięg to 12 metrów. Sprzęt jest bardzo mały (wymiary to zaledwie 54x38x23 mm) i można go łatwo ukryć m.in. w przedmiotach codziennego użytku.

Do zalet podsłuchu GSM-400 PRO zaliczymy z pewnością bardzo pojemną baterię. Ta wytrzymuje nawet 40 dni w trybie czuwania i 12 godzin pracy w trakcie ciągłego podsłuchu. Do pracy urządzenie wymaga karty mini SIM.

Podsłuchy WiFi takie jak listwa z podsłuchem na żywo Alfa 105 – zapis i odsłuch nie wymagają zastosowania kart SIM od zewnętrznych operatorów. Prezentowany model umożliwia dostęp do nagrań praktycznie z każdego miejsca na świecie i możliwość inwigilacji w trybie „na żywo”. Sprzęt ma doskonały kamuflaż – to listwa zasilająca, którą bez obaw można podłączyć do prądu. Dzięki temu czas pracy podsłuchu jest nieograniczony.

listwa dyktafon wifi podsłuch

Podsłuch WiFI działa na bazie sieci działającej w podsłuchiwanym otoczeniu (fot. pixabay.com)

Dodajmy również, że Alfa 105 ma czuły mikrofon (zasięg 10 metrów), pamięć na nawet 1000 godzin nagrań i funkcję detekcji ruchu, co przyda się m.in. przy zabezpieczeniu mienia firmowego lub prywatnego.

Na koniec prezentujemy podsłuch na telefon dla służb lub osób prywatnych, które chcą kontrolować działania drugiego człowieka poprzez obsługę smartfona. To Spyphone Android Alfa w polskiej wersji językowej. Oprogramowanie także daje nieograniczony zasięg, umożliwia podsłuchiwanie rozmów, ale też m.in. dostęp do SMSów, lokalizacji czy aplikacji na inwigilowanym smartfonie. To wszechstronne narzędzie inwigilacyjne, które trudno jest ukryć. Ma jednak jedną wadę – do jego instalacji niezbędna jest fizyczna obecność telefonu, na którym ma być zainstalowane oprogramowanie.

Tagi: , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *