Obroża dla psa myśliwskiego jamnik i wyżeł

Obroża dla psa myśliwskiego

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dla wielu z nas pies to wręcz członek rodziny. Istnieje też duża grupa psów, które poza byciem towarzyszem życia są przeszkolone do bycia towarzyszem polowań. Można więc powiedzieć, że pies  jest najlepszym przyjacielem myśliwego. Taka pomoc podczas polowań jest nieoceniona. Zakup psa myśliwskiego jest kosztowny, dodatkowo jego szkolenie pochłania bardzo dużo czasu, a czasami i pieniędzy. Każdy myśliwy wie, jak wielką stratą jest zgubienie pomocnika. Z pomocą przychodzi GPS obroża dla psa myśliwskiego, którą można zlokalizować swojego zwierzaka w dowolnym momencie, skutecznie i szybko. 

Obroża dla psa myśliwskiego

W całkiem niedawnej przeszłości Global Positioning System (GPS) było technologią wykorzystywaną głównie przez wojsko i miłośników sportów ekstremalnych. Obecnie możliwości tej technologii wychodzą znacznie poza lokalizowanie pojazdów i ludzi.  Współczesne GPS’y są tak małe, że umieszczenie ich na szyi średniej wielkości psiaka nie stanowi problemu. Taki GPS jest nie tylko wygodny dla psa, ale przede wszystkim niezwykle przydatny. Urządzenie przeznaczone jest dla pupili powyżej 4,5 kg. A więc urządzenie doskonale sprawdzi się na większości średnich i większych ras, co oznacza, że będzie dobrym wyborem dla większości psów myśliwskich.

System śledzenia umieszczony na obroży dla psa myśliwskiego wykorzystuje małe akumulatory, co pozwala zachować niewielkie rozmiary, a mimo to ma długi czas pracy. GPS działa w dwóch trybach. Możemy otrzymywać informację na temat lokalizacji zwierzaka w ustalonych przez nas interwałach lub określić strefę, po której przekroczeniu GPS wysyła nam dane. Jest to bardzo wygodna funkcja. Dzięki temu właściciel psa zostanie poinformowany, gdy zwierzę oddali się poza obszar zdefiniowanej przestrzeni i podczas polowania unikniemy stresu związanego z zaginięciem psa. W przypadku, gdy zwierzę podczas polowania wpadnie w kałuże czy błoto, profesjonalna obroża dla psa myśliwskiego spokojnie sobie z tym poradzi. Tolerancja na wilgoć wynosi aż 95%.

Obroża z GPS – czy warto ją kupić dla psa myśliwskiego?

Psy myśliwskie posiadają rozwiniętą motorykę – są bardzo aktywne, szybkie, a chwila nieuwagi może doprowadzić do zagubienia psa. W trakcie gonitwy za zwierzyną pies jest w stanie przebiec wiele kilometrów, zgubić się w lesie, zaplątać lub utknąć, co w efekcie prowadzi  do wielogodzinnych poszukiwań lub nawet utraty ukochanego pupila. Należy pamiętać, że inwestycja w zwierze myśliwskie jest naprawdę duża. Koszt GPS z obrożą to jedynie 540 zł. “Jedynie?” mogą się zdziwić niektórzy czytelnicy. Ale należy pamiętać, że 540 zł wydane na zabezpieczenie zwierzaka wartego niemalże 50 tys zł to stosunkowo rozsądna inwestycja. Jak to się dzieję, że psy myśliwskie mogą być aż tyle warte?

Ile warty jest pies myśliwski?

Portal psy.pies.com wycenia, że zakup rasowego psa to wydatek około 1.500 zł, do tego dochodzi trzyletnia opieka weterynaryjna – 600 zł, a także  wyżywienie (ok. 4.000 zł). Ponadto szkolenie psa myśliwskiego może wynieść około 4.000 zł, a to nie koniec wydatków. Do tego dochodzą konkursy i wystawy w tym dojazd i opłaty startowe ect. za 1.400 zł-1.600 zł.

Warto również pamiętać, że pies myśliwski to również możliwość zarobku. Jeśli pies nadaje się do reprodukcji możemy uzyskać za szczeniaki od 7.500 zł (5 kryć) do 37500 (5 kryć przez 5 lat). W przypadku suki sytuacja jest podobna.

Łącznie pies myśliwski warty jest prawie 50 tys. zł, to naprawdę bardzo duża kwota. Nikt o zdrowych zmysłach nie zostawiłby walizki z taką sumą bez opieki! Prawda? Dlatego więc, obroża dla psa myśliwskiego z GPS to wręcz zakup obowiązkowy.

Obroża z GPS nie tylko dla psa myśliwskiego

Wielu Klientów pyta nas o możliwość zastosowania obroży GPS dla psów kanapowych, czy innych zwierząt. Nasze doświadczenie pokazuje, że urządzenia sprawdzają się na średnich i dużych psach i kotach. Koty lubią chodzić swoimi ścieżkami, co często prowadzi do ich zagubień. Właśnie w takich przypadkach ratuje nas obroża z GPSem. Jednak wiedząc, że gusta są różne, nie wykluczamy sprawdzenia urządzenia na innych zwierzętach. Jeśli chcecie zapewnić bezpieczeństwo Waszej ukochanej lamie, śwince, kozie, oczywiście zapraszamy do kontaktu ☺. Bezpieczeństwo każdego pupila, nawet tego najbardziej egzotycznego, jest warte wydatku.

O

Obroża dla psa myśliwskiego z GPS może być bardzo pomocna podczas polowań i w codziennym funkcjonowaniu. Warto zastanowić się na tak niewielkim wydatkiem w kontekście posiadania bardzo kosztownego zwierzęcia.

Tagi: .

Komentarzy: 7

  1. Dobra obroża dla psa myśliwskiego – brzmi jak sto kilogramów pedigree ? naprawdę aż tyle byłaby dla mnie warta. Niby się tak nie stresuję, ale zawsze obawa jest jak mój pies znika za horyzontem. Te 500 zł to bym była w stanie zapłacić. Artykuł przekonał mnie że to taka adekwatna cena.

  2. Śledzenie pozycji lamy to na pewno byłoby coś ciekawego ? Jestem właśnie przed zakupem takiej obroży, analizuję kilka sklepów, na razie chyba macie najlepszą relację cena – jakość. Jeszcze nie szykujcie przesyłki, ale kto wie ?

  3. Dla myśliwego pies to przyjaciel. wielu z nas przeżyło stratę swojego druha. Jak kotś poluje w wielkich lasach wyruszając na łowy ma serce na ramieniu. urządzenie jest niezastąpione! zresztą każdy właściel czworonoga zrozumie tą relację.

  4. Wyjdę na maniaka GPSów 😀 Tak, mam lokalizator przy rowerze, samochodzie, moje dziecko ma opaskę, a pies ma obrożę z nadajnikiem 😀 Co prawda nie myśliwski, a domowy pupil, ale mieszkamy już tak na opłotkach wsi, zaraz za domem już las, więc lokalizator jest jak najbardziej na miejscu, bo pies lubi dać w długą 😀

  5. Gadżety dla naszego pupila są tak samo ważne, jak dla nas samych. Często to on bardzo pomaga w polowaniach i przecież jest przyjacielem człowieka. Z doświadczenia wiem, że warto zainwestować w taką obrożę z GPS, gdyż pies może być ranny i się zgubić, a to znacznie ułatwi znalezienie go. Może nawet uratować mu życie.

  6. a ja nie mam psa myśliwskiego, ale mam za to PRZYJACIELA o którego chcę dbać. Nie wyobrażam sobie, co by było gdyby zaginął..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *