(fot. pixabay.com)

Podręczny wykrywacz metalu – do czego ci posłuży?

Wykrywacze metali są bardzo popularnymi urządzeniami. Stosowane są w wielu branżach, w celu ochrony życia i mienia. Na niektórych terenach widać też osoby, które stosują wykrywacz jako sprzęt do eksploracji i poszukiwania pamiątek historycznych. W jaki sposób można wykorzystać podręczny wykrywacz metalu i jak on działa?

Podręczny wykrywacz metalu to bardzo skuteczne urządzenie. Pozwala na dokładne przebadanie wybranych obiektów, terenu lub ludzi w celu odnalezienia metalowych części. Pamiętaj, że z jednej strony może być elementem świetnej zabawy, a z drugiej ochroni życie lub zdrowie wielu osób.

Gdzie można wykorzystać podręczny wykrywacz metalu?

Wykrywacz metalu, również ten podręczny ma bardzo szerokie zastosowanie. Jego głównym przeznaczeniem jest dbałość o bezpieczeństwo. W przestrzeni publicznej podręczny wykrywacz metalu przydaje się na obiektach transportowych, związanych z rozrywką i wydarzeniami sportowymi czy ważnych dla bezpieczeństwa krajowego.

Co to oznacza? Podręczny wykrywacz metalu wykorzystywany jest m.in. przez pracowników lotnisk w czasie przeszukiwań i rutynowych kontroli. Mogą używać go firmy ochroniarskie przy zabezpieczaniu imprez masowych (tzw. kontrole na bramkach, przed wejściem na teren imprezy). Jest świetnym urządzeniem w budynkach sądów lub komisariatach policji. Przyda się także służbie więziennej, do przeszukiwania przyszłych więźniów lub ich odwiedzających. Wykrywacze metali mają również nieoceniony wpływ na bezpieczeństwo w armii. Dzięki nim żołnierze mogą zabezpieczyć swoje bazy lub wykryć miny przeciwpiechotne.

Pamiętaj jedna, że urządzenie jest przydatne nie tylko w kwestiach bezpieczeństwa publicznego. Jeżeli jesteś właścicielem firmy, to możesz wyposażyć w wykrywacz pracowników ochrony dla zwiększenia komfortu w budynku przedsiębiorstwa. Co więcej, coraz częściej spotykaną praktyką jest kontrola kadry po zmianie, w celu wyeliminowania potencjalnych kradzieży (sprzęt, produkty itp.).

Podręczny wykrywacz metalu to urządzenie, które podniesie poziom bezpieczeństwa w firmie, jak i w sądzie (fot. Pixabay.com)

Podręczny wykrywacz metalu to urządzenie, które podniesie poziom bezpieczeństwa w firmie, jak i w sądzie (fot. Pixabay.com)

Zwykły wykrywacz? Świetny do badań i zabawy!

Wykrywacz metalu jest narzędziem pracy naukowców. Dzięki nim mogą przeszukiwać tereny archeologiczne do odnalezienia cennych eksponatów. Niekiedy spotykane są też nieoficjalne, prywatne grupy samozwańczych badaczy, ale pamiętaj, że prawo nakłada na takie grupy pewne ograniczenia.

Od 2017 roku nielegalne poszukiwanie zabytków jest przestępstwem. Co to oznacza? Osoba, która przeszukuje teren w celu zdobycia cennych eksponatów podlega nawet karze więzienia. Pamiętaj, że po pozwolenie możesz wystąpić do wojewódzkiego konserwatora zabytków. We wniosku trzeba wskazać cel poszukiwań, sposób ich prowadzenia, datę oraz zezwolenie właściciela terenu, który ma być przeszukiwany. Po odnalezieniu cennej rzeczy, powinieneś zgłosić to również do odpowiednich organów w celu oględzin i zabezpieczenia.

Jednak wykrywacz może służyć również do zabawy lub odnajdywania własnych, zagubionych rzeczy. Eksploracja terenu w takim celu nie jest penalizowana. Raczej nie znajdziesz zabytków na plaży albo własnej działce, gdzie możesz pobawić się wykrywaczem z dziećmi.

Pamiętaj, że historycznych pamiątek możesz szukać za pomocą wykrywacza tylko, gdy masz specjalne pozwolenie! (fot. Pixabay.com)

Pamiętaj, że historycznych pamiątek możesz szukać za pomocą wykrywacza tylko, gdy masz specjalne pozwolenie! (fot. Pixabay.com)

W jaki sprzęt zainwestować?

Na rynku dostępnych jest wiele typów podręcznego wykrywacza metalu. My zaprezentujemy ci  Garrett Super Wand. Sprzęt ten pozwoli ci znacznie podnieść bezpieczeństwo obiektów i imprez masowych. Nadaje się do działań w budynkach i w terenie.

Podręczny wykrywacz metalu Garrett Super Wand sprawdza się zarówno jako urządzenie do znajdywania stali czy stopów metali, ale też metali szlachetnych. Nie masz potrzeby obracania urządzeniem, bo sprzęt przygotowany jest na detekcję w 360 stopniach. Znaleziska mogą być sygnalizowane zarówno dźwiękiem, jak i wibracjami. Sam możesz określić również czułość pracy urządzenia.

Podręczny wykrywacz metalu Garrett Super Wand to sprawne i skuteczne urządzenie zabezpieczające (fot. Materiały własne)

Podręczny wykrywacz metalu Garrett Super Wand to sprawne i skuteczne urządzenie zabezpieczające (fot. Materiały własne)

Wykrywacz jest bardzo łatwy w obsłudze. Do rozpoczęcia pracy potrzebuje naciśnięcia jednego przycisku. Na jednym ładowaniu bateria wytrzymuje natomiast 4 godziny ciągłej pracy. To powinno pozwolić ci na skuteczne działanie w każdych warunkach.

Czy sprzęt ten przyda się również przy poszukiwaniach przedmiotów? Wiemy, że wielu użytkowników testuje go również w takim celu. Jeżeli masz doświadczenie w pracy Garrett Super Wand jako urządzenia do wykrywania cennych znalezisk to napisz o tym w komentarzu!

Tagi: , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *