Podsłuch GSM – zdalny podsłuch z dowolnego miejsca na świecie

Nowoczesne podsłuchy dają ogromne możliwości swoim użytkownikom. Niektóre ułatwiają kontrolę rozmów zza ściany. Inne – takie jak podsłuch GSM – ułatwią Ci podsłuchiwanie z każdego miejsca na Ziemi. Właśnie tym rodzajem urządzeń zajmiemy się w tekście. Jak działają podsłuchy na bazie technologii GSM? Jakie urządzenia powinieneś posiadać?

Podsłuch GSM to urządzenie bardzo wszechstronne. Świetnie się kamufluje, nadaje się zarówno do wykorzystywania profesjonalnego, jak i domowego. Ma wiele funkcji i działa praktycznie wszędzie. Co warto o nim wiedzieć?

Jak działa podsłuch GSM?

Zacznijmy od wytłumaczenia czym są i jak działają podsłuchy na bazie technologii GSM. Ich działanie można porównać trochę do pracy telefonu komórkowego. Podobnie jak smartfony, urządzenia podsłuchowe GSM posiadają kartę SIM z określonym numerem telefonu. Proces podsłuchiwania przypomina trochę rozmowę telefoniczną – nadajnik GSM umieszczony w podsłuchu wybiera Twój numer telefonu lub odbiera zewnętrzne połączenie. Robi to oczywiście bardzo dyskretnie. Po nawiązaniu połączenia, w słuchawce swojego telefonu słyszysz dźwięk, który wyłapuje urządzenie podsłuchowe.

Dzięki temu, że całe funkcjonowanie podsłuchów jest oparte o technologię GSM, w praktyce możesz kontrolować rozmowy w każdym miejscu na świecie. Ogranicza Cię w zasadzie wyłącznie zasięg sieci komórkowej. Wybierając numer karty SIM znajdującej się urządzeniu szpiegowskim, automatycznie możesz podsłuchiwać dźwięki w Twoim biurze – będąc jednocześnie na wakacjach czy wyjeździe służbowym w kraju lub za granicą.

Wysokiej klasy podsłuchy działające za pomocą GSM mają wbudowany system wykrywania głosu. Samoczynnie dzwonią na określony numer telefonu, jeżeli w ich zasięgu rozpocznie się rozmowa. To świetny sposób, jeżeli chcesz zabezpieczyć się np. na wypadek włamania do Twojego biura lub domu.

Wadą urządzenia jest realne zagrożenie dekonspiracją. Karty SIM muszą być zarejestrowane na konkretną osobę. Jeżeli podsłuchiwana osoba znajdzie sprzęt, to może dojść do jego właściciela właśnie dzięki karcie.

Podsłuch GSM

Do połączenia z podsłuchem GSM wystarczy zwykły telefon komórkowy (fot. pixabay.com: Podsłuchy GSM na kartę SIM)

Gdzie sprawdzi się podsłuch z technologią GSM?

Ogromną zaletą podsłuchów tego typu jest ich wszechstronność. W jakich sytuacjach możesz je zastosować?

  • Elektroniczna niania – instalując tego typu sprzęt w pokoju dziecka możesz zawsze dyskretnie sprawdzić co robi i jak się czuje. Wystarczy, że wybierzesz numer sprzętu i przyłożysz ucho do telefonu.
  • System zabezpieczenia domu – dotyczy sprzętów z aktywacją głosem. W przypadku ewentualnego rabunku, sprzęt samoistnie do Ciebie zadzwoni i przekaże dźwięk z okradanego miejsca. Dzięki temu będziesz mógł natychmiast zawiadomić służby.
  • Urządzenie chroniące biuro – w tym przypadku chroni nie tylko przed kradzieżą, ale pomoże Ci zidentyfikować niepowołane osoby, które spróbują wejść do Twojego gabinetu. Skutecznie zabezpiecza przed szpiegostwem przemysłowym.
  • Kontrola pracowników – tego rodzaju podsłuch możesz wykorzystywać jako system prewencyjnego sprawdzania osób zatrudnionych w Twojej firmie. Pamiętaj jednak, że pracownicy muszą wiedzieć o jego istnieniu, a materiały możesz wykorzystywać wyłącznie w celach służbowych. Inne zastosowanie urządzenia jest nielegalne!
  • Poszukiwanie dowodów zdrady – w przypadku podejrzeń związanych z wiernością partnera czy partnerki, umieszczony w domu sprzęt dostarczy ewentualnych dowodów zdrady. Instalację urządzenia skonsultuj wcześniej ze swoim prawnikiem!

Jakie urządzenia GSM warto posiadać?

W naszej ofercie znajdziesz wiele różnego rodzaju urządzeń opartych na technologii GSM. Zapewniają one wysoką jakość przekazywanego dźwięku, wszechstronne zastosowania, a wiele z nich jest już zakamuflowana w sprzętach codziennego użytku. Do takiej grupy zdecydowanie należy podsłuch ALFA GSM-26 w listwie zasilającej.

Sprzęt zbiera wysokiej jakości dźwięk z odległości nawet 8 metrów. Dzięki temu, że przypomina on standardowy przedłużacz zasilający, jego czas pracy jest nieograniczony – wystarczy podłączyć go do sieci i gotowe (w przypadku braku prądu bateria wytrzymuje około 2-3 dni). Urządzenie współpracuje z kartami SIM od wszystkich operatorów.

Podsłuch GSM

Ta listwa zasilająca nie wygląda jak podsłuch, prawda? (fot. materiały własne)

Z kolei podsłuch GSM Q-201 to wysokiej klasy nadajnik osobisty z wzmocnionym zasięgiem i wysoką klasą mikrofonu (działa do 6 metrów). Sprzęt posiada funkcję aktywacji głosem i również współpracuje ze wszystkimi operatorami telekomunikacyjnymi w kraju. Bateria umożliwia czas nasłuchu do 3 godzin, a po podłączeniu do sieci jest on nieograniczony. Nadajnik ma niewielkie rozmiary, a dzięki temu z łatwością go ukryjesz. Autorski system wzmocnienia zasięgu anteną zewnętrzną sprawia z kolei, że działa on nawet w przypadku słabszego zasięgu GSM.

GSM Q-201

Oto podsłuch GSM Q-201 (fot. materiały własne)

Urządzenia podsłuchowe oparte na GSM mają wiele zalet i sprawdzą się w różnych sytuacjach. To sprzęt stosowany w pracy i w domu. Możesz się nim posługiwać jeżeli jesteś prywatnym detektywem albo osobą niezwiązaną z detektywistyczną. Stosując podsłuch pamiętaj oczywiście, aby jego praca była zgodna z obowiązującym prawem!

Tagi: , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *