jak wykryć podsłuch

Podsłuch, jak wykryć pluskwę?

Najczęściej wykorzystywane urządzenia podsłuchowe oparte są na radiowej transmisji sygnału, dzięki czemu osoba słuchająca może się znajdować w dużej odległości od podsłuchiwanego obiektu. Podsłuch nadajnik radiowy to niewielkie urządzenie, które może być ukryte praktycznie wszędzie przez co jest bardzo skutecznym sposobem dotarcia do interesujących informacji, a jednocześnie bardzo trudnym do znalezienia. Innego typu podsłuchy wykorzystują sieć GSM dając możliwość podsłuchu przy pomocy zwykłego telefonu i tak jak telefony pozwalają na łączność z nieograniczonej odległości.

Poniżej zamieszczam film wyjaśniający działanie i użycie podsłuchów radiowych:

Jak wykryć pluskwę? Postaw na wykrywacz podsłuchów!

Na rynku jest duży wybór wykrywaczy, ale który wybrać? Najprostsze i jednocześnie najtańsze urządzenia umożliwiają stwierdzenie, czy w otoczeniu jest jakieś źródło fal radiowych i zlokalizowanie go z dokładnością do około 1 m. Wykrywacze te poradzą sobie jedynie z najprostszymi nadajnikami opartymi na technologii analogowej, np. pluskwa NP5-001. Do wykrywania nadajników cyfrowych, modułów GSM i innych bardziej zaawansowanych urządzeń, potrzebny będzie sprzęt, który charakteryzuje się wyższą czułością i szerszym zakresem przeczesywanych fal. Godnym polecenia jest wykrywacz RAKSA 120, który jako jedyny z tego przedziału cenowego (ok. 3400 zł) może wyświetlać wiele sygnałów jednocześnie. Co bardzo ważne, nawet niewprawny użytkownik poradzi sobie z łatwością z interpretacją wyników gdyż wykrywacz identyfikuje przechwycone sygnały. Poniżej umieszczam link do filmu prezentującego wykrywacz Raksa 120:
https://www.youtube.com/watch?v=1iU3IJBr7sw

wykrywacz PRO-M10FX anty podsłuch

Kolejnym urządzeniem, które umożliwia wykrycie, dokładne zlokalizowanie źródła i identyfikację sygnałów jest Wykrywacz PRO M10FX. Produkowany w Wielkiej Brytanii wykrywacz telefonów, kamer bezprzewodowych i podsłuchów cechuje się bardzo szerokim zakresem pracy oraz wyjątkową czułością. M10FX jest urządzeniem w pełni profesjonalnym, wykorzystywanym również do neutralizowania urządzeń namierzających pozycję pojazdów. Całość zamknięta jest w hermetycznej walizce wyłożonej pianką gwarantującą, że urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu podczas przenoszenia.

Zapraszam do zadawania pytań w komentarzach. Z chęcią odpowiem na tematy nieporuszone w artykule. Szczegółowy opis techniczny i możliwości Wyrywacza podsłuchów i kamer bezprzewodowych PRO-10FX znajduje się na naszej stronie:

//www.alfatronik.com.pl/wykrywacz-podsluchow-pro-m10fx-p-313.html

 

Tagi: , , , , , , , .

Komentarzy: 4

  1. rozumiem, że Raksa nie działa w polach elektromagnetycznych, to tylko zestaw Piranha jest od tego?bo z tego co czytałem to coś o wiele bardziej zaawansowanego od podsłucu telefonów czy tym bardziej radiowego. Skomplikowana materia, więc będę wdzięczny za odpowiedź.

    • Raksa nasłuchuje wszystkich częstotliwości do 3 GHz interpretując znalezione sygnały. Przypadkowe sygnały radiowe, których jest pełno dookoła są filtrowane przez urządzenie i tylko sygnały radiowe o parametrach analogowej lub cyfrowej transmisji są wyświetlane. Piranha ST-031M poradzi sobie zdecydowanie lepiej ale jest również znacznie większym wydatkiem.

  2. Jak wykryć pluskwę, okazuje się, że wcale niełatwo. Wykrywacz z UK jest naprawdę potężny,ale ta Raksa z opisu na większość sytuacji powinna wystarczyć, zakres częstotliwości naprawdę przyzwoity, tak samo jak czas pracy. Duży plus poza tym za zmianę częstotliwości.

  3. domyślałem się, ze potrzebny jest naprawdę potężny sprzęt, ale żeby aż tak drogi, to bym się nie spodziewał. Raczkuję dopiero w całym temacie, ale na waszym blogu chyba znajdę parę odpowiedzi, pierwsza na pytanie jak wykryć pluskwę już jest ? Raksa powinna to znacząco ułatwić, identyfikacja sygnałów do 3 ghz jest całkiem spoko uważam. Filmik o piranhi, podobny do tego o raksie byłby bardzo fajny, na pewno obejrzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *