GSM - podsłuch na odległość

Podsłuch na odległość – przegląd urządzeń

Jak już nieraz pisaliśmy, tradycyjne pluskwy radiowe mają wiele zalet. Jednak ich największą wadą jest konieczność podsłuchiwania z odległości kilkunastu metrów. Wielu klientów właśnie kwestie zasięgu podsłuchu uważa za kluczowe przy wyborze sprzętu. W tych sytuacjach najczęściej polecamy podsłuchy w technologii GSM. Taki podsłuch na odległość daje nam nieograniczony zasięg na takie samej zasadzie, na jakiej działają telefony komórkowe.

Jak użyć GSM?

Obsługa podsłuchów GSM jest dziecinnie prosta. W urządzaniu umieszczamy aktywną kartę SIM. Na telefonie zapisujemy sobie numer karty. Umieszczamy podsłuch w miejscu, które chcemy podsłuchać i jeśli to konieczne – odpowiednio go maskujemy. Następnie oddalamy się na dowolną odległość, wykonujemy połączenie na zapisany numer i gotowe!

Podsłuch na odległość – nasze zestawienie

Jak wybrać odpowiedni podsłuch na odległość? Z pewnością należy zastanowić się nad jego wykorzystaniem. Czy chcesz go użyć we własnym mieszkaniu, w aucie, w biurze? Kolejną istotną kwestią jest możliwość maskowania sprzętu, tak by był trudniejszy do znalezienia. Warto również zwrócić uwagę na czas pracy urządzenia. Jeśli zależy nam na nieograniczonym czasie pracy warto zastanowić się nad sposobem podłączenia podsłuchu do źródła zasilania.  Korzystnym rozwiązaniem jest wybranie podsłuchu z opcją VOX, dzięki której możemy zmniejszyć zużycie energii.

Poniżej prezentujemy nasze zestawienie podsłuchów na odległość.

Ekonomiczne rozwiązanie

Podsłuch nie jest czymś co kupuje się codziennie, dlatego ciężko określić optymalną cenę  takiego urządzenia. Ile powinien kosztować podsłuch na odległość, by spełnił nasze podstawowe oczekiwania? Klasyczne rozwiązania marki Global Technology to dobra jakość za rozsądną cenę. Mamy do wyboru zestaw podstawowy podsłuch GSM 200 oraz bardziej rozbudowaną wersję GSM 201. W obu wersjach czułość mikrofonu umożliwia podsłuch w promieniu 5 metrów od urządzenia. Sprzęt na własnym zasilaniu wytrzymują do 4 dni w fazie czuwania, a jeśli zależy nam na nieograniczonym czasie pracy, istnieje możliwość podłączenia urządzeń do zasilania zewnętrznego. W rozbudowanej wersji możemy dodatkowo skorzystać z bardzo pomocnej opcji VOX i dodatkowego, wyprowadzanego, metrowego mikrofonu. Mikrofon w kablu daje lepsze możliwości kamuflażu i bardziej precyzyjnego zbierania dźwięku.

Podsłuch do zadań specjalnych

Nasze ulubione rozwiązanie to podsłuchy ukryte w urządzeniach wymagających podpięcia do kontaktu – takich jak np. przedłużacze. Dlaczego? Jest to świetny sposób na niezawodny kamuflaż (kto wpadnie na pomysł rozkręcania przedłużacza?) z pełną funkcjonalnością sprzętu, w którym został ukryty, a do tego jest to świetny sposób na zapewnienie podsłuchowi stałego dopływu prądu.  Podsłuch w listwie, dostępny w naszym sklepie, posiada wzmocniony mikrofon, który zbiera dźwięk z 8 metrów oraz funkcje VOX. Natomiast podsłuch w ładowarce samochodowej  z pewnością zbierze dźwięk z całego auta.

Postaw na jakość Premium

Podsłuchy profesjonalne z wyższej półki cenowej to już zupełnie inna jakość. Odczuwalną różnicą będzie przede wszystkim kwestia nagranego dźwięku. Profesjonalny podsłuch  GSM 4000µ posiada mikrofon elektronowy FET i procesor przetwarzania dźwięku, co znacząco wpływa na jakość nagrań. Dużą zaletą profesjonalnych podsłuchów jest możliwość ich wykorzystania nawet w warunkach bardzo słabego zasięgu GSM. Ponadto, takie urządzenia charakteryzują się znacznie dłuższym czasem pracy na własnej baterii. Dla przykładu – podsłuch GSM GE-40S LawMate na własnej baterii w stanie czuwania może wytrzymać nawet 72 godziny.

Zakup podsłuchu na odległość nie jest łatwym zadaniem. Aby wybrać dobrze zwracajmy uwagę na najistotniejsze parametry, takie jak: czułość mikrofonu, czas pracy, funkcje VOX, no i oczywiście wygląd oraz łatwość w zakamuflowaniu urządzenia.

Tagi: .

Komentarzy: 9

 1. Pomijając okoliczności zdecydowałem się na zamontowanie podsłuchu w samochodzie. Jednak, nie chciałem, żeby np. dzieciaki zabrały ładowarkę bo fjnie wygląda. Dlatego wybrałem model GSM 201. Ważne dla mnie jest, jak podsłuch na odległość ma możliwość automatycznego włączenia, gdy wykryje aktywność w otoczeniu. Ciężko jest zgadywać i łączyć się co chwila gdy decydujemy się na dłuższą i bardziej metodyczną formę sprawdzania. Tym bardziej, jak w moim przypadku chodzi o auto, w którym nie siedzimy przecież non – stop.
  Sprzęt spisuje się świetnie, daje sporo możliwości. Co ważne, zasięg ma wystarczający, by nagrywać całe wnętrze w wysokiej jakości.

 2. Nie wiedziałem, na co się zdecydować. dobry tekst. urządzenie urządzeniu nie jest równe. Chociaż nie powiem, dla mnie cena była bardzo ważna

 3. jak się wybiera podsłuch na odległość należy się kierować parametrami i opiniami o producencie. Oferta na całym rynku jest bardzo różnorodna, ale trafiają się też sprzęty które z pokoju do pokoju nic nie są w stanie zrobić. dlatego własnie najlepiej zaufać profesjonalnym sprzedającym

  • Witam. Mam pytanie odnośnie jaki wybrać podsłuch żebym mogła słuchać kogoś w domu nie będąc u niego w domu? Czy jest to możliwe jaki sprzęt polecacie?
   Pozdrawiam M

 4. Z zasady nie popieram używania podsłuchów ale jeden z polecnych w Waszym artykule uchronił moją firmę prze dolbrzymi stratami. Odkryłem wynoszenie przez pracowników tajemnic służbowych i naprwdę nie żałyje, że pokonałem swoje opory i zainstalowałem ten podsłuch. Polecam jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji

 5. Witam.mam problem z przemocą w szkole podstawowej do której chodzi mój syn. Sytuacje które zagrażały jego życiu.Nauczyciele nie widzą żadnego problemu. Chciałabym zainstalować podsłuch dziecku ale tak by on nie wiedział o tym. Nie znam się na tym. Co mogłabym zakupić?

 6. Dzień dobry
  potrzebuję, niestety, podsłuch w mieszkaniu – moim, ale zajętym przez inną osobę.
  Najchętniej, żebym mogła słuchać u siebie – odległość ok 15 km
  Mieszkanie jest na 1, piętrze – mogę postać pod nim = odległość ok 15 m
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *