Pomóż seniorowi przetrwać kwarantannę

Pomóż seniorowi przetrwać kwarantannę

Po publikacji ostatniego artykułu, dotyczącego panującej epidemii, odezwało się do nas zaskakująco wielu czytelników bloga. Dominującym tematem pytań było to, jak pomóc seniorowi przetrwać kwarantannę?

Wirus SARS-COV-2 jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, o obniżonej odporności i tych cierpiących na inne choroby. Takie osoby powinny za wszelką cenę unikać kontaktu z ludźmi i skażonymi przedmiotami. Niestety nie da się tak po prostu zamknąć w domu i nie wychodzić – na pewno nie na długo. Konieczne jest wyjście do sklepu po jedzenie, środki higieniczne czy do apteki po leki. Dla wielu starszych osób takie wyjścia są również jedyną okazją na nawiązanie kontaktu z otoczeniem i zaspokojenia potrzeby „bycia w społeczności”. 

Wolontariusze i pomoc w zakupach, wyjściem z psem w czasie epidemii – czy na pewno to dobry pomysł?

Ostatnio pojawiło się wiele ogłoszeń osób chcących bezpłatnie pomóc potrzebującym w codziennych zakupach i innych obowiązkach. Problemem może jednak być, to że taka chętna do pomocy osoba sama może zarażać bezobjawowo. Po drugie taka sytuacja daje wielkie pole do działania wszelkiego typu przestępcom, którzy żerują na kryzysowej sytuacji i naiwności seniorów.

My mamy inny pomysł na to, jak pomóc i kontrolować stan osoby, która się opiekujemy. Proponujemy wykorzystać zdobycze najnowszej techniki takie, jak kamery, podsłuchy analogowe i moduły GSM.

Kamera internetowa do domu

Obrotowa kamera internetowa z możliwością prowadzenia rozmów zamontowana w domu, będzie doskonałym rozwiązaniem do kontrolowania samopoczucia osoby objętej kwarantanną dobrowolną lub przymusową. W dowolnie wybranym momencie można zobaczyć co dzieje się w monitorowanym mieszkaniu, można obrócić kamerę w wybraną stronę przeciągając palcem po ekranie smartfona, a po przyciśnięciu przycisku mikrofonu można rozmawiać za pomocą kamery jak przez telefon z zestawem głośnomówiącym. W każdej chwili można zapytać czy potrzebne są jakieś zakupy, leki i jak dana osoba się czuje. Można również przypomnieć o zażyciu leków czy zmierzeniu temperatury. 

Moduł WiFi z kamerą internetową

Mała dyskretna kamera pinholowa z rejestratorem umożliwiająca podgląd z dźwiękiem na żywo za pośrednictwem sieci WiFi. Obraz z kamery odbierany jest za pomocą smartfona wyposażonego w odpowiednią aplikację. Kamera ta nie posiada możliwości obracania, ale umieszczona jest na elastycznej taśmie, dzięki czemu można ustalić najbardziej odpowiedni kąt obserwacji. 

Który podsłuch wybrać by monitorować pomieszczenie?

Równie dobrze jak kamera internetowa może sprawdzić się podsłuch jako urządzenia podnoszące poziom bezpieczeństwa osoby odseparowanej od otoczenia. Wystarczy umieścić w pomieszczeniu podsłuch kwarcowy by móc na żywo kontrolować sytuację. Nadajniki tego typu charakteryzują się wysoką jakością dźwięku i odpowiednio długim czasem pracy bez konieczności podłączania do zasilania sieciowego, jednak zasięg nadajnika ograniczony jest do około 500 m. Rozwiązanie to sprawdzi się tak, gdzie istotne są nawet ciche dźwięki i wysoka jakość odsłuchu niezależnie od zasięgu sieci GSM, a jednocześnie monitorowany obiekt nie jest bardzo odległy. 

Co zrobić gdy odległość do podopiecznego jest znacznie większa, np. jest to inne miasto? W celu wykonania takiej wirtualnej wizyty, konieczne będzie zastosowanie modułów GSM z czułym mikrofonem. Moduł wyposażony w kartę SIM, pozwoli na odsłuch na żywo w danym pomieszczeniu bez ograniczeń odległości w jakiej się znajdujemy. Można na przykład kontrolować częstotliwość kaszlu, i jego nasilenie.

Różnorodność forma, zarówno kamer internetowych jak i nadajników podsłuchowych, sprawia że każdy znajdzie rozwiązanie odpowiednie dla siebie. W razie pytań nasi pracownicy obsługi klienta pomogą rozwiać wątpliwości przy wyborze takiego rozwiązania by bezpiecznie przetrwać kwarantannę.

Tagi: , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *