dziewczynka - pomysł na dzień dziecka

Prezent na dzień Dziecka – nasz pomysł

Nowa gra na konsolę? Kolejna plastikowa zabawka? A może książka (która będzie się tylko kurzyć). To może konto premium w internetowej grze MMO?
Czasy w których żyjemy sprawiają, że to, co normalnie sprawiłoby dziecku ogromną radość, staje się jedynie kolejnym, nudnym prezentem na 5 minut.
Więc jaki prezent kupić na Dzień Dziecka?

Dlaczego trudno kupić udany prezent?

W pierwszej linijce wstępu wymieniłem jako prezent książkę. Zrobiłem to z lekkim poczuciem żalu, gdyż książki są takim prezentem, który zawsze jest nowy i zawsze znajdzie się taka historia, która zaciekawi dosłownie każdego – czyli same plusy, pomysł świetny na prezent, ale…
Dzisiejsze dzieci i młodzież pochłonięci są przez świat wyświetlaczy LED, dźwięków z subwoofera, rzeczywistości rozszerzonej, doznań WR. Trudno jest książkom walczyć z tak „efektowną” konkurencją.

Większość rodziców widzi, jak ich dzieci spędzają praktycznie cały wolny czas przed komputerem, konsolą, tabletem czy w smartfonie. Coraz trudniej jest znaleźć temat do wspólnych zabaw, nie widząc znudzenia na twarzy dziecka po 10 minutach. Nie ma co się oszukiwać – jesteśmy analogowym pokoleniem piłki i trzepaka, i coraz trudniej jest znaleźć wspólne tematy z „digitalowymi młodymi”.

W takim razie, co innego mogłoby konkurować z tym cyfrowym światem i być dobrym pomysłem na prezent na dzień dziecka?

Mały detektyw – ciekawy pomysł na Dzień Dziecka

Jakiś czas temu zauważyłem u mojego syna i jego kolegów, którzy przypadkiem byli w pokoju, gdy ja pracowałem na stronie naszego sklepu, duże zainteresowanie tym co robię. Padło pytanie „tato, a co to jest?” – pytanie dotyczyło zdjęcia produktu, którego własnie aktualizowałem opis na stronie internetowej. Odpowiedziałem krótko – wykrywacz – to wystarczyło by w sekundę za moimi plecami znaleźli się wszyscy czterej chłopcy z milionem pytań: A co to? Po co? A dlaczego? Jak działa? A co robią detektywi? A potem było:  „Łaaaa, super!”
Dałem się ponieść i przeszliśmy po praktycznie całej ofercie sklepu, zatrzymując się na wybranych towarach, które wzbudziły największe zainteresowanie chłopców. Rozmawialiśmy o ciekawej pracy detektywów – oczywiście wszystko doprawiałem opowieściami o szpiegach z książki „Szpiegowski Arsenał Bezpieki”:) – nawet nie zauważyłem, jak minęły 2 godziny.

Ta Sytuacja nasunęła mi pomysł na ciekawy prezent na dzień dziecka, które będą, ciekawe i dadzą możliwość spędzenia czasu razem.

Nasze propozycje – wyjątkowy prezent i niezapomniana zabawa

Dyskretne znakowanie przedmiotów – zabawa z proszkiem UVDyskretne znakowanie polega na tym, że osoba, przedmiot, dokument zostają oznakowane w sposób widoczny jedynie w świetle UW. Wystarczy nanieść niewielką ilość proszku pędzelkiem na przedmiot, odbić pieczątkę ze specjalnym atramentem na dokumencie lub oznaczyć skórę markerem. Znakowań nie będzie zupełnie widać aż do momentu oświetlenia lampą UV. Środki znakujące nie są toksyczne, a światło z latarki jest zupełnie bezpieczne. Wspomniany zestaw z markerem można również wykorzystać do zabaw z pozostawianiem ukrytych wiadomości.

Cena zestawu : 84 zł

 

Obserwacja w nocy – Noktowizor Yukon

Noktowizor Yukon Spartan 1×24 umożliwia obserwację w całkowitych ciemnościach. Wyjście w nocy z rodzicem do lasu czy przejście nieoświetloną ścieżką w parku, będzie dla dziecka dużym przeżyciem. Zastosowanie noktowizora pozwala na podglądanie nocnych zwierząt, wyostrzenie rozgwieżdżonego nieba czy rozpoznawanie obiektów w najciemniejszych zaułkach. Noktowizor pomimo mocnej obudowy i gumowanego chwytu jest urządzeniem dosyć wrażliwym, zwłaszcza na silne światło, dlatego zalecam zabawę pod okiem osoby dorosłej.

Cena:  899 zł

 

Ukryte nagrywanie


Niewielka kamera ukryta w pendrive REJM-600 pozwala na dyskretne utrwalenie różnych sytuacji, może być gadżetem pomocnym w zabawach w detektywa, ale też przyda się w zastosowaniu, jak typowe kamerki sportowe actioncam. Małe rozmiary pozwalają na zabranie jej ze sobą praktycznie wszędzie. Wykonując nagrania z ukrycia należy uświadomić dziecko o obowiązującym prawie i poszanowaniu prywatności osób trzecich. Nie wszystko możemy nagrywać bez otrzymania czyjejś zgody.

Cena: 350 zł

 

Tajna komunikacja – Baofeng  x 2Chyba wszyscy znamy zasadę działania radyjek walkie-talkie – dwukierunkowa komunikacja bezprzewodowa na falach radiowych, ale niestety maksymalna odległość osiągana w ten sposób nie pozwala na wiele. Inaczej sprawa wygląda przy użyciu Radiotelefonów Baofeng BA5R, których zasięg w terenie otwartym dochodzi do 2 kilometrów. Niezastąpione w rozgrywkach terenowych ASG czy paintball. Przydatne do organizacji zajęć na obozach harcerskich, jak również, gdy wybierzemy się całą rodziną na grzyby. Przed rozpoczęciem użytkowania należy zapoznać się z opłatami urzędowymi za korzystanie częstotliwości radiowych dla radiotelefonów PMR.

Cena: 238 zł

 

Szpiegowski podsłuch

Podobnie jak przy posługiwaniu się ukrytą kamerą, nadajnik podsłuchowy wraz z odbiornikiem może przybliżyć dziecku pracę detektywa i być ciekawym prezentem na dzień dziecka. Z użyciem prostego zestawu podsłuchowego przekazywać wiadomości na odległość do 200 metrów. W przypadku podsłuchów, tak samo jak kamer należy pamiętać o obowiązującym w Polsce prawie, tak by zabawa w detektywa była odpowiedzialna.

Cena: 190 zł

 

Akcja wykrywanie

Prosty i uniwersalny wykrywacz poszerza możliwości zabawy w detektywa, i daje możliwość znalezienia ukrytych w pomieszczeniu podsłuchów i kamer. Kamery wykrywamy optycznie, a nadajniki znajdujemy na zasadzie „ciepło zimno” kierując się wskaźnikiem LED obrazującym siłę sygnału.

Cena: 128 zł

 

To jest jedynie 6 z dziesiątek możliwych zastosowań przybliżających dziecku ciekawą pracę detektywa.

Wszystkie pomysły znajdziesz na naszej stronie alfatronik.com.pl. Zachęcamy również do kontaktu z naszą obsługą klienta:)
Pamiętajmy jednak, że prezent to tylko dodatek, a najważniejsze jest by dziecko w dniu swojego święta czuło się wyjątkowe i kochane.

 

 

Tagi: , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *