kamera w pluszaku

Poradnik – Jak ukryć kamerę, dyktafon, nadajnik?

Bardzo wielu klientów Sklepu AlfaTronik boryka się z problemem jak ukryć kamerę, dyktafon albo inne akcesoria detektywistyczne? Gorzej, gdy nie wiedzą jakie urządzenie wybrać, bo są przekonani, że nie dadzą rady sami wykonać realistycznego kamuflażu. Otóż, od razu na początek powiem, że większość urządzeń jest całkiem łatwe do zamaskowania, a kluczowe jest rozpoznanie miejsca, gdzie chcieli byśmy by był ukryty nasz sprzęt. Oczywiście należy nadmienić, że podsłuchiwanie, filmowanie czy też lokalizowanie osób trzecich bez ich wiedzy i zgody jest w Polsce nielegalne, a ten artykuł poświęcony jest możliwościom wykorzystania wspomnianych urządzeń detektywistycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie, bliskim i mieniu.

Porada prawna – to musisz wiedzieć!

Jak ukryć kamerę - dyktafon w ładowarce

Dyktafon zamaskowany w typowej ładowarce USB. Model DYKGT-002

Przed podjęciem jakichkolwiek działań należy skonsultować swój plan z prawnikiem i skorzystać z profesjonalnej pomocy prywatnego detektywa. Powiecie pewnie, że wiecie wszystko co potrzeba, i że nie ma co wydawać na to pieniędzy, ale tylko w ten sposób możecie mieć pewność, że nie wejdziecie w konflikt z prawem oraz, że nie „spalicie” akcji, a efekt działań będzie dokładnie taki jak zaplanowany.

Od czego zacząć?

Na początek musimy dokładnie przemyśleć sprawę, jakiego rodzaju materiały są nam potrzebne? Czy wystarczy sam dźwięk, nagranie wideo czy może wiedza gdzie w danej chwili znajduje się osoba lub przedmiot? Gdy już rozmawiamy ze sprzedawcą należy powiedzieć jak najwięcej o swoich potrzebach, tak żeby mógł wskazań najbardziej odpowiednie urządzenia do tego zadania. Najczęściej jednak jest tak, że trzeba skorygować plany i dopasować je do możliwości technologicznych, gdyż każda sprawa jest wyjątkowa i zdarza się, że idealnego, gotowego rozwiązania po prostu nie ma. W takiej sytuacji trzeba rozważyć dwie opcje – pierwsza, to całkowita zmiana planów, druga zaś to zlecenie wykonania potrzebnego sprzętu specjalistom. Labolatorium AlfaTronik (AlfaLAB) realizuje zamówienia od klientów, których potrzeby nie mogły być zaspokojone seryjnie produkowanym sprzętem detektywistycznym.

Jak ukryć kamerę - Kamera zamaskowana w zegarze.

Przykład maskowania miniaturowej kamery w Zegarze kuchennym. Model REJSH-387K

Specjaliści AlfaLAB

Nasi technicy mogą wykonać odpowiednie maskowanie praktycznie w każdego rodzaju przedmiocie, na przykład, damska torebka, plecak, zegar kuchenny, maskotka lub inna zabawka dziecięca, kino domowe, rama obrazu, koryto przewodów elektrycznych… i wiele innych. Maskowanie może zostać wykonane w przedmiocie przyniesionym przez klienta lub wybrane po konsultacji przez techników AlfaTronik. W każdym wypadku indywidualnie wybierane jest urządzenie, rodzaj zasilania oraz maskowanie, w taki sposób, by urządzenie mogło bezproblemowo wykonać postawione przed nim zadanie.

Masz dylemat, nie wiesz jaki sprzęt wybrać? Nie jesteś od urodzenia detektywem, to normalne. Zobacz co mamy w ofercie na stronie zastosowanie naszych urządzeń detektywistycznych i zadzwoń po poradę specjalisty.

Sprawdź także nasze wysokiej jakości dyktafony i kamery.

Tagi: , , , , , , , .

Komentarzy: 3

  1. A jak wygląda ten zegar z przodu, nic nie widać? jeżeli rzeczywiście nie da się w pomieszczeniu ustawić nic nowego to byłoby to dobre rozwiązanie. Mi bardzo się podobają już gotowe Wasze sprzęty, jak np. urządzenie już zamontowane w budziku czy misiu. Jest trochę możliwości

  2. na misia trafiliśmy przy okazji poszukiwań niani. nie wiedzieliśmy jak to zorganizować i po analizie wszystkich za i przeciw postanowiliśmy o tym urządzeniu powiedzieć przyszłej opiekunce. dwie panie wyszły od razu a trzecia powiedziała, że to przecież też jest w jej interesie nawiązaliśmy nić porozumienia. polecam

    • ja jestem opiekunką i nie mam zupełnie nic przeciwko nagrywaniu. Przecież to też dowód dla mnie, że dobrze wykonuję swoją pracę. Już kilkukrotnie znajdowałam ukryte kamery, czy ukryte dyktafony – zupełnie niepotrzebnie – wystarczy porozmawiać wprost. Jeśli ktoś ma czyste zamiary to rozumie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *