miś zGPS na święta

Prezent na Mikołajki i Święta? – Doradzimy co wybrać

Nie wiesz jaki prezent na Mikołajki? Co kupić bliskim?

Bardzo wiele osób (w tym ja sam) miewa problem z prezentem dla swoich bliskich. Niezależnie czy są to urodziny, imieniny, rocznica czy Mikołajki zawsze problem jest ten sam – Jaki prezent kupić? Czy to, co wybiorę, się spodoba? Od okazji, do okazji, od święta do święta, od jednego nietrafionego prezentu do następnego, zawsze obiecuję sobie, że następnym razem ogarnę to wcześniej, podpytam itd… niestety wychodzi jak zawsze.

Jedni mają łatwość w tej materii i ich prezenty zawsze są udane, inni niestety mają z tym kłopot. Ale Stop! Prezenty to ma być przyjemność, a nie powód do stresu. Dlatego w tym roku postanowiłem podejść do zagadnienia inaczej. Zamierzam wybrać coś, co i mi, i bliskim się przyda – w gusta pewnie i tak nie trafię, ale za to praktyczny aspekt prezentu może uratować sprawę :).

Jakie pomysły mam dla Was?

Dla starszych: Zegarek na rękę z funkcją połączenia alarmowego i GPS

Starsi ludzie potrzebują szczególnej opieki, zwłaszcza gdy pojawiają się problemy z pamięcią, poczuciem upływającego czasu czy orientacją w terenie. Sprawa robi się poważna w zimie, gdy spada temperatura, a na drodze robi się ślisko. Łatwo o przeziębienie lub upadek i zamiast Bożego Narodzenia z rodziną nasz bliski może spędzić święta w szpitalu. Dobrym pomysłem może okazać się zakup i obdarowanie starszego członka rodziny sprytnym urządzeniem, które można mieć zawsze przy sobie, a w razie potrzeby zegarek z GPS wskaże nam gdzie znajduje się nosząca go osoba. Dodatkowo w każdej chwili można przycisnąć przycisk Panic, by wysłać informację o zagrożeniu pod ustalony wcześniej numer alarmowy.

starsza pani na śniegu

Dla dorastających dzieci: lokalizator do auta GPS FIX-2

Syn kupił pierwsze auto? Może córka zdała niedawno prawo jazdy i pożycza Twój „rydwan” ? Pomysłem na prezent może być lokalizator GPS do auta. Gdy dzieci dorastają, wielu rodziców nie może spać spokojnie, gdy ich pociecha pożyczy samochód i pojedzie gdzieś ze znajomymi. W zimie szczególnie narażeni są niedoświadczeni kierowcy, gdy widoczność jest ograniczona, a na drogach leży biały puch lub co gorsza to, co z niego zostało po kontakcie z błotem, solą i oponami pojazdów. Lokalizator GPS do auta nie tylko sprawdzi, gdzie w danej chwili znajduje się pojazd, ale również zbierze informacje na temat prędkości, z jaką porusza się auto i gdzie robi postoje. Wszystkie te informacje są wysyłane na serwer i w przejrzystej formie wyświetlane na platformie internetowej.

śnieg na drodze

A może kamera WiFi do ochrony domu?

Święta to okres gdy bardzo wielu Polaków wyrusza w podróż do rodziny. Zamykamy dom na klucz, trzy razy sprawdzamy czy wyłączyliśmy żelazko, czy krany są zakręcone i światła pogaszone. Jednak coś nie daje nam spokoju… czy zamknąłem balkon? Co zrobić? Może sprawić sobie pod choinkę kamerę WiFi? Taką kamerę, która będzie mogła na żywo pokazać obraz z domu niezależnie od tego gdzie aktualnie się znajdujemy. Wystarczy kamera i smartfon – możemy przeglądać nagrania, robić zrzuty ekranu, oglądać na żywo i słuchać tego co się dzieje w domu. Kamera REJSH-543 zareaguje na najmniejszy nawet ruch rejestrując go na zainstalowanej karcie pamięci, jednocześnie informując użytkownika o wydarzeniu za pomocą powiadomienia push na smartfona. Następnym razem sprawdzisz przez interntety czy balkon jest zamknięty i nic nie zakłóci świątecznej atmosfery, no i dasz komuś świetny prezent 🙂

 

Tagi: , , , .

Komentarzy: 7

  1. w końcu coś przydatnego. Przecież prezent na mikołajki nie musi być wcale banalny… Lepiej 100 razy kupić coś przydatnego, niż kolejną głupotkę, która i tak wyląduje w koszu. Mądrze dobrany upominek to podwójna korzyść. Podoba mi się lokalizator do auta i chyba coś takiego sprezentuje rodzicom. do legendy urosła czujność Taty, który tylko usłyszy cokolwiek na parkingu pod blokiem i już jest pod oknem. taki sprzęt powinien zaoszczędzić mu sporo nerwów, Mamie pewnie też.

  2. taki prezent to sam sobie kupie. szkoda, że nie pomyślałem o tym wcześniej. Dla bezpieczeństwa biegałem z tel komórkowym, co dla mnie nawet z etui na rękę jest bardzo niewygodne. ale nie chciałem być pozostawiony sam sobie w trudnej sytuacji a biegam też późnymi wieczorami. zegarek z gps jest nie tylko dla seniorów, mi się bardzo przyda, a i też nie będę musiał koma wyciągać z kieszeni wybijając się z rytmu, jak utracę na trochę kontrolę czasu

  3. Kamerka jest ok. Każdy z rodziców wie, ile nerwów kosztuje oddanie swojego dziecka pod opiekę niani. Planujemy kupić właśnie taką i może mikołajki to dobra okazja. Nie mam zamiaru podglądać czy sprawdzać. Powiem, że jest w tym miejscu itp. dla spokoju mojego, żony i p. Kasi, która pilnuje nam Zuzi.

  4. Ja szukam prezentu dla babci, ma za tydzień urodziny. Czy ten zegarek jest dużych rozmiarów? Babcia problemy ze stawami i ciężka opaska byłaby problemem. A mówiąc szczerze – taki gadżet chyba już powoli by się przydał.

  5. natchnęliście mnie! nadajnik do auta to nawet spoko pomysł. będzie dla mojej siostry, bo kupiała sobie auto (nie powiem jakiej marki, zeby reklamy nie robić), ale kradna w wawie na potęge i ona teraz fiksuje

  6. ja osobiście bardzo polecam kamerkę, bo kupiłam mężowi,miało być niby do „ochrony domu” ale głównie się tym bawi 😉 duże dziecko..jak to facet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *