prywatny detektyw - Columbo

Prywatny detektyw – czy warto korzystać z usług?

Czasami życie doświadcza nas nieoczekiwanymi sytuacjami, w których brakuje nam ważnych informacji. Może to być obawa o niewierność małżonka, nieodpowiednie towarzystwo dziecka, czy podejrzeń o przywłaszczenie mienia. Osoby, których to dotknęło najczęściej nie posiadają wystarczających informacji by wyciągnąć właściwe wnioski i nie wiedzą jak te informacje zdobyć. Na myśl przychodzi prywatny detektyw.

Kiedy i dlaczego? – prywatny detektyw i jego usługi

prywatny detektyw - lupaJakiś czas temu spotkałem się z sytuacją, w której matka wywozi dziecko za granicę bez zgody ojca, by tam zacząć nowe życie. Co w takiej sytuacji może zrobić rodzic? Oczywiście, nie wiadomo gdzie i jak szukać dziecka, nikt z rodziny matki nie chce pomóc i udziela mylących informacji, a ona sama unika kontaktu telefonicznego. Taka sytuacja jest bardzo trudna i poza zawiadomieniem policji konieczna może się okazać pomoc doświadczonego detektywa.

Jest wiele sytuacji gdzie potrzebna może być pomoc detektywa. Jedną z nich może być taka, gdzie konieczna jest całodobowa obserwacja figuranta, a uzyskane informacje będziemy chcieli przedstawić w sądzie jako dowody, na przykład na rozprawie rozwodowej. Sąd może wezwać detektywa by przedstawił dokładny opis prowadzonych działań, kiedy i gdzie uzyskał dany materiał dowodowy. Całodobowa obserwacja jest trudna ale do wykonania samodzielnie, o ile jest jeden figurant, ale gdy osób pod obserwacją ma być dwie lub gdy podejście blisko bez rozpoznania jest niemożliwe to na pewno prywatny detektyw będzie wyjściem z sytuacji.

Kiedy i dlaczego? – zakup sprzętu i działanie na własną rękę

Koszt wynajęcia detektywa jest zazwyczaj ustalany indywidualnie w oparciu o ustalenia wstępne. Wszystko zależy od koniecznych do zaangażowanych sił, użycia specjalistycznego sprzętu i czasu trwania obserwacji. Jednakże są to spore wydatki, a dzień obserwacji wacha się między 750 a 2000 zł. Gdy nie możemy sobie pozwolić na taki wydatek, będziemy musieli wziąć sprawy we własne ręce.

Należy zacząć od tego, że dobrym posunięciem jest konsultacja planowanych działań z prawnikiem. Chodzi o to, żeby samemu nie stanąć w kolizji z prawem i nie pogorszyć dodatkowo swojej sytuacji.  Kolejnym krokiem będzie zaplanowanie działań i zakup odpowiedniego sprzętu. Może się okazać, że wystarczy dyktafon za 129 zł, ale może być też tak, że konieczny będzie bardziej zaawansowany sprzęt. Większość osób przychodzących do naszego sklepu detektywistycznego ma niewielką wiedzę na temat sprzętu detektywistycznego i jego zastosowania, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Konsultacje przed zakupem mogą uchronić nas przed nadmiernym wydatkiem oraz przed zakupem urządzenia, które nie będzie optymalne do zaplanowanych działań.

Prywatny detektyw dysponuje doświadczeniem i możliwościami, żeby rozwiązać praktycznie każdą sprawę, należy jednak pamiętać, że dobre usługi muszą kosztować, dlatego warto przeanalizować swoje potrzeby i możliwości jakie mamy przed podjęciem działań na własną rękę lub wynajęciem detektywa.

Tagi: .

Komentarzy: 8

 1. w większości przypadków wystarczy samodzielne działania, angaż biura detektywistycznego zawiera ich prowizję, więc po właściwie przepłacać, skoro do każdego sprzętu jest instrukcja… tak myślę.koszty obserwacji o których piszecie są straszne.

 2. Moim zdaniem o wiele bardziej się opłaca zainwestować w sprzęt, owszem dokładamy swój czas, ale wiemy za co dokładnie zapłaciliśmy, a chyba raczej żadna agencja detektywistyczna nie przyjdzie z rozpisanymi działaniami do godziny. Wolałabym wiedzieć co robili w czasie, za który im płacę.

 3. lubię te operacyjne słownictwo typu figurant 🙂 oczywiście, lepiej spróbować na własną rękę ale też czasem prywatny detektyw może być niezastąpiony. chociaż nie wiem, czy chciałbym się dzielić różnymi informacjami z innymi osobami.

 4. Samodzielne działania kończą się zazwyczaj tak, że temat jest spalony i wówczas zwracacie się do detektywa po pomoc. To nie jest kwestia tylko sprzętu ( profesjonalnego), którego osobie dla własnej sprawy nie opłaca się poprostu kupować, ale przede wszystkim doświadczenia.
  Idąc takim tokiem myślenia po co korzystać z adwokata, lekarza, dentysty -przecież można samemu się bronić, leczyć czy wyrwać zęba.

  • Pomimo tego, że jesteśmy firmą głównie zajmującą się sprzedażą urządzeń specjalistycznych, wydaje nam się, że detektyw, dysponując niezbędnym doświadczeniem, jest w stanie poradzić sobie ze sprawą, która prawdopodobnie przerosłaby możliwości osoby na co dzień niezajmującej się tą tematyką. Nie oznacza to jednak, że w pewnych sprawach nie możemy poradzić sobie sami. Używające tego samego porównania, dobrze jest mieć w domu polopirynę i witaminę C na niegroźne przeziębienie.

 5. Pingback: Jak znaleźć dobre biuro detektywistyczne? - Blog detektywistyczny - AlfaTronik

 6. Moim zdanie warto zainwestować w dobrego detektywa. Na początku kiedy zaczęłam podejrzewać mojego męża o zdradę, próbowałam sama złapać go na gorącym uczynku, lecz było to bezskuteczne. Gdy zainwestowałam pieniądze w detektywa, to dosłownie w kilka dni zdobył dla mnie dowody o zdradzie. Więc jak najbardziej to są dobrze wydane pieniądze

 7. warto, warto 🙂 sama się przekonałam, współpracowałam z panią detektyw i to były najlepiej niezainwestowane pieniądze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *