RAKSA 121 Wykrywacz z prawdziwego zdarzenia

Wykrywacz podsłuchów iDet Raksa 121 PL służy do skutecznego wykrywania telefonów, kamer bezprzewodowych, nadajników GPS, podsłuchów GSM i innych urządzeń podsłuchowych. Jest to niewielkich rozmiarów, kieszonkowy wykrywacz o bardzo szerokich możliwościach. Nadaje się zarówno do aktywnego przeszukiwania pomieszczeń jak i do ciągłego monitorowania danej przestrzeni i zapisywania wszystkich wykrytych sygnałów. Cechą wyróżniającą urządzenie na tle innych wykrywaczy (w tej kategorii cenowej) jest możliwość wyrywania i identyfikowania wielu sygnałów na raz, co przedstawiane jest w formie listy na wyświetlaczu urządzenia w czasie rzeczywistym. Co w tym dziwnego? Otóż pozostałe wykrywacze koncentrują się na najsilniejszym sygnale, a taki wcale nie musi być związany z podsłuchem. Dzięki temu można dokładnie sprawdzić jakie sygnały w danej chwili nas „otaczają” i, które z nich są zagrożeniem.

Co dokładnie można wykryć Raksą?

Wykrywacze lokalizatorów, podsłuchów i kamer Raksa przeznaczone są do wykrywania sygnałów radiowych w zakresie 40 MHz do 3800 MHz, czyli praktycznie cały zakres wykorzystywany w inwigilacji. Co to znaczy w praktyce? Podsłuchy analogowe, podsłuchy GSM, telefony komórkowe, lokalizatory GPS i kamery bezprzewodowe przekazują informacje drogą radiową na różnych częstotliwościach i to właśnie ten sygnał jest przechwytywany przez wykrywacz, który następnie identyfikuje to co przechwycił i wyświetla w zrozumiałej formie na wbudowanym wyświetlaczu.

Należy pamiętać, że Raksa 121 nie jest urządzeniem przeznaczonym do wykrywania dyktafonów ani rejestratorów video, które zapisują dane na wbudowanych pamięciach.

Czy obsługa zaawansowanego technicznie urządzenia musi być skomplikowana?

Otóż, nie – pomimo tego, że iDet Raksa 121 PL posiada wiele funkcji, a na wyświetlaczu wyświetla szczegółowe dane dotyczące przechwyconych sygnałów, nie jest trudna w obsłudze. Menu urządzenia jest języku polskim, a przejrzysta i przyjazna forma wyświetlania informacji sprawia, że nie jest potrzebne żadne szkolenie z użytkowania wykrywacza – wystarczy zapoznać się z instrukcją. Najistotniejsze jednak jest to, że urządzenie „nazywa” to co wykryje, dzięki czemu każdy z łatwością może zinterpretować wyniki wykrywania i trafnie ocenić, które z sygnałów pochodzą z podsłuchu, a które na przykład ze sterowania roletami.

Wykrywacz Raksa 121 jest dostępny w naszym sklepie Alfatronik. Zapraszamy do zakupu.

Tagi: , , , .

Komentarzy: 2

  1. no to jak urządzenie samo interpretuje, to mi wystarczy. na tych opcjach mi najbardziej zależało. Bo nie ma szansy na wniesienie dyktafonu czy tym bardziej na zamontowanie kamerki. Jedynie z zewnątrz musimy się zabezpieczyć

  2. Pingback: Jakie urządzenia dla detektywa na początek? - Blog detektywistyczny - AlfaTronik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *