ranking lokalizatorów gps

Ranking lokalizatorów GPS do samochodu

Mamy już ranking dyktafonów, przyszedł czas na ranking lokalizatorów GPS do auta. Co wybrać? W artykule postaramy się Państwu opisać kilka przykładów urządzeń do namierzania, dzięki czemu będą mieli Państwo okazje zapoznać się z ich najważniejszymi cechami, a co za tym idzie dopasować je do swoich potrzeb. Wzięliśmy pod uwagę ich niezawodność, czas pracy oraz rozmiary, ponieważ są to kluczowe parametry które z pewnością nie pozostają bez znaczenia przy wyborze tego typu urządzenia. Dlatego jeżeli szukasz lokalizatora do samochodu, zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu.

Lokalizacja pojazdów i osób z najwyższej półki

Lokalizator GPS GL-300W to zdecydowanie nasz numer jeden, kolejna udoskonalona wersja z serii. Stworzony został na podstawie opinii i potrzeb klientów. W efekcie, czego powstało bardzo solidne urządzenie. Lokalizator potrafi wytrzymać nawet 27 dni w trybie czuwania. Wysoka jakość lokalizacji oparta jest na amerykańskim systemie GPS i jego rosyjskim odpowiedniku GLONASS. Oznacza to, że jeśli stracimy zasięg lokalizacji GPS nasze urządzenie wykorzysta sygnał z drugiego, pracującego równolegle systemu opartego o GLONASS. Dzięki temu nie musimy się obawiać utraty sygnału GPS w mniej dostępnych lokalizacjach. Obudowa urządzenia jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa i jest wodoszczelna.  Mamy także możliwość podpięcia zewnętrznej anteny za pomocą złącza MMCX, co może okazać się przydatne w miejscach o słabym zasięgu GSM. Producent lokalizatora zaprojektował do niego także specjalny pojemnik z bardzo silnymi magnesami neodymowymi, które umożliwiają nam podczepienie urządzenia do dowolnej metalowej powierzchni. Jak to przystało w tej klasy urządzeniach, nie brakuje tutaj także przycisku SOS, którego wciśniecie skutkuje zaznaczeniem obecnej lokalizacji na mapie. Biorąc pod uwagę powyższe GL-300W to idealny lokalizator do śledzenia samochodu.

Lokalizator GPS GL300W

Budżetowy mini lokalizator z nasłuchem na żywo

Lokalizator GPS GF10 jest to solidne rozwiązanie w atrakcyjnej cenie. Jego niezwykle małe wymiary sprawiają ze nadaje się nie tylko do auta, ale także jako zabezpieczenie do różnego rodzaju cennych przedmiotów. Sprawdzi się również jako moduł mający zwiększyć bezpieczeństwo dziecka czy osoby starszej. Często podczas różnego rodzaju wyjazdów, zastanawiamy się gdzie podziała się nasza pociecha, taki lokalizator umieszczony w kieszonce lub plecaku dziecka rozwieje nasze wątpliwości. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi mamy możliwość zadzwonienia na nr karty zainstalowanej w lokalizatorze i usłyszenia przez telefon co dzieje się w otoczeniu urządzenia. Można oczywiście włożyć ją do auta i mamy zainstalowaną pluskwę GPS w samochodzie.  Całość obsługiwana jest za pomocą aplikacji w smartphonie,  która będzie na bieżąco pokazywać nam położenie urządzenia, ale także pozwoli przeglądnąć historię przebytych tras.  GPS GF10 z racji swoich rozmiarów ma wbudowany niewielki akumulator który powinien wystarczyć nam na ok 2 dni pracy w zależności od ustawień oraz intensywności przemieszczania się. Jest to obecnie jeden z najmniejszych mini lokalizatorów GPS dostępnych na rynku.

Lokalizator GPS GF10

Lokalizator o bardzo długim czasie pracy

Lokalizator GPS FIX-8 jest rozwiązaniem skierowanym do osób chcących prowadzić stały monitoring

pojazdu, przydatny może okazać się w firmie spedycyjnej lub do kontroli aut przedstawicieli handlowych. Upodobali sobie go również właściciele ciężkich pojazdów budowlanych, którzy nie zawsze mają czas zastanawiać się nad stanem baterii, u których konieczność jej sporadycznego ładowania jest bardzo ważnym atrybutem. Dlatego najważniejszym parametrem lokalizatora GPS FIX-8 jest niesłychanie długi czas pracy który w zależności od użytkowania może wynieść 2 miesiące, a w trybie czuwania nawet do 3 lat. Solidna konstrukcja czyni go odpornym na wszelkiego rodzaju wstrząsy czy uderzenia, co nie oznacza oczywiście że możemy urządzeniem rzucać o ścianę, niemniej jednak nie powinien on ulec uszkodzeniu przy upadku z niewielkiej wysokości. Tak jak w przypadku lokalizatora GL300W, taki i tutaj mamy do czynienia z możliwością przyczepienia go na magnesach do konstrukcji stalowych. W tym przypadku jednak magnes neodymowy zainstalowany jest w samym lokalizatorze i nie wymaga dokupowania specjalnego pojemnika. Wymiary urządzenia do dziesięć na sześć i prawie cztery centymetry grubości, a wiec jest dosyć spory.  Gdyby jego rozmiary okazały się zbyt duże producent wypuścił też na rynek wersje nieco mniejszą GPS FIX-9, oczywiście zmniejszenie rozmiarów w tym przypadku odbędzie się kosztem czasu pracy dla których ten i tak może okazać się wystarczający, bo mowa tutaj o miesiącu pracy lokalizatora GPS.

Lokalizator GPS FIX-8

Podsumowując, wszystkie trzy rozwiązania sprawdzają się doskonale, ale w różnych warunkach. Aby dobrać odpowiedni lokalizator do auta zachęcamy do uprzedniego kontaktu z doradcą klienta w celu dobrania optymalnego rozwiązania.

Komentarzy: 2

  1. wreszcie jakiś sensowny ranking lokalizatorów do samochodu! wszędzie gdzie szukałem to ceny były jakieś z kosmosu i trzeba było mieć inżyniera żeby to zamontować.. thx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *