Ranking wykrywaczy podsłuchów do 1500 zł

Wiemy, że na rynku jest bardzo wiele modeli wykrywaczy, w bardzo dużej rozpiętości cenowej i tego, co tak, naprawdę można nimi wykryć. Postanowiliśmy napisać o wykrywaczach podsłuchów z kategorii ekonomicznej, które zapewniają wysoką skuteczność w przystępnej cenie. Powodem, dla którego zdecydowaliśmy się napisać o tańszych urządzeniach, jest fakt, że cieszą się one dużym zainteresowaniem naszych klientów, którzy mają obawy o to, że są podsłuchiwani, jednocześnie nie mogąc pozwolić sobie na w pełni profesjonalne rozwiązanie.

Kto i dlaczego miałby kupić wykrywacz podsłuchów.

W rankingu wykrywaczy podsłuchów opiszemy, jedynie urządzenia sprawdzone przez nas, o których mamy pewność, że są skuteczne. Zanim jednak przejdziemy do urządzeń, warto powiedzieć, kto i dlaczego potrzebuje wykrywaczy podsłuchów. W sytuacji, gdy czujemy, że nasza prywatność lub cenne informacje są zagrożone przez podsłuch, mamy możliwość przeciwdziałać podsłuchom lub pozostawić taki stan rzeczy, jaki jest. Jeżeli zdecydujemy się na działanie i spróbujemy odzyskać spokój i poczucie bezpieczeństwa, to możemy albo skorzystać z usługi wykrywania podsłuchów albo samemu zakupić konieczny do wykrywania sprzęt. Wybór wydaje się być oczywisty, bo kto lepiej przeszuka niż doświadczony specjalista, ale gdy dochodzimy do wyceny wykrywania, to często okazuje się, że zwyczajnie nas nie stać na taką usługę – ceny wykrywania w Warszawie wahają się pomiędzy 30 a 120 zł za metr kwadratowy powierzchni. Taki stan rzeczy wynika z zaangażowania środków koniecznych do wykonania takiej usługi na wysokim poziomie.

Ranking wykrywaczy podsłuchów – „tanie i pewne”

Na naszej liście znajdują się 3 wykrywacze, które na pierwszy rzut oka niewiele się różnią. Są to urządzenia, które w tej kategorii cenowej dają najwięcej jeżeli chodzi o wykrywanie, ale należy pamiętać o tym, że żaden z tych wykrywaczy nie poradzi sobie ze wszystkimi zagrożeniami i nie jest on magiczną różdżką.

Wykrywacz Metalic G318+

Ranking wykrywaczy podsłuchów zaczniemy od wykrywacza G318+ który jest skuteczny przeciwko podsłuchowym urządzeniom wykorzystującym transmisję radiową, zarówno analogową, jak i cyfrową  (GSM, UMTS, Analog, WiFi, Bluetooth itd.) dzięki czemu można go wykorzystać do poszukiwań zarówno nadajników GPS, jak i tzw. pluskiew podsłuchowych Pomimo niskiej ceny (ok. 300 zł) wykrywacz charakteryzuje się wystarczającą czułością, żeby znaleźć każdy aktywny nadajnik dostępny na rynku cywilnym. Dodatkowo regulacja czułości oraz szeroka skala pozwalają na dokładną lokalizację miejsca, w którym ukryty jest podsłuch.

+ Dobry stosunek ceny do jakości
+ Szeroki zakres częstotliwości
+ Precyzyjna skala siły sygnału
+ Wykrywa analogowe i cyfrowe nadajniki
+ Wykrywa telefony komórkowe

Wykrywacz podsłuchów RD-30 marki LawMate

Jest to wykrywacz marki LawMate znanego producenta kamer kamuflowanych oraz dyktafonów. Ogromnym plusem wykrywacza podsłuchów RD-30 jest jego wszechstronność, pomoże nam on w lokalizacji nie tylko źródeł sygnału  (GSM, UMTS, Analog, WiFi, Bluetooth itd.), ale także pomocny w namierzeniu obiektywów ukrytych w pomieszczeniu kamer. Jego dość niespotykaną funkcją jest możliwość reakcji na przewody zasilające co niewątpliwie może ułatwić nam poszukiwania urządzeń służących do inwigilacji. Zakres częstotliwości na jakie reaguje wykrywacz podsłuchów RD-30, mieści się pomiędzy 20 MHz aż do 6 GHz, dzięki czemu można nim namierzyć urządzenia takie jak: lokalizator GPS, podsłuch oparty o telefonię komórkową, kamery wi-fi oraz urządzenia oparte o technologię Bluetooth.

+ Dobry stosunek ceny do jakości
+ Szerokie pasmo wykrywanych częstotliwości
+ Wykrywa analogowe i cyfrowe nadajniki
+ Wykrywa telefony komórkowe
+ Wykrywa kamery oraz linie zasilania

Wykrywacz podsłuchów N-18

Ostatnim wykrywaczem w tej kategorii jest detektor podsłuchów N-18. Jest to wykrywacz łączący w sobie wiele zastosowań, nadaje się on do detekcji sygnałów w zakresie częstotliwości od 1MHz aż do 8 GHz, dzięki czemu obejmuje niemal wszystkie urządzenia wykorzystywane do inwigilacji (GSM, UMTS, Analog, WiFi, Bluetooth itd.). Wykrywacz podsłuchów N-18 wyposażony został także w zintegrowany detektor optyki kamer, dzięki któremu mamy możliwość namierzenia zarówno kamer bezprzewodowych jak przewodowych (także tych wyłączonych). Warto wspomnieć tutaj o sondzie stałych pól magnetycznych która ułatwi nam poszukiwanie lokalizatorów GPS które bardzo często przymocowane są do pojazdu za pomocą magnesów neodymowych.

+ Dobry stosunek jakości do ceny
+ Szerokie pasmo wykrywanych częstotliwości
+ Wykrywa analogowe i cyfrowe nadajniki
+ Wykrywa telefony komórkowe
+ Wykrywa kamery oraz linie zasilania
+ Detektor stałych pól magnetycznych

Ranking wykrywaczy dla profesjonalistów

Wykrywacze wymienione powyżej dają nam pewność wykrycia podsłuchów, ale brak im możliwości identyfikacji rodzaju nadajnika oraz wskazywania wielu różnych urządzeń w tym samym czasie. Skuteczność ich jest niższa w przypadku sygnałów cyfrowych lub bardzo krótkich pakietów danych. Sygnały trwające ułamek sekundy po LTE czy 5G mogą być zbyt „szybkie” dla tańszych wykrywaczy, dlatego zamieszczę tu urządzenia, które cenowo nie mieszczą się w naszym rankingu, ale naszym zdaniem warto wiedzieć, jak działają i rozważyć ich zakup.

Wykrywacz Raksa 120 iDet Pl

Uniwersalny i bardzo skuteczny wykrywacz podsłuchów, telefonów, kamer bezprzewodowych oraz lokalizatorów GPS. Raksa 120 iDet Pl to urządzenie stosowane przez wielu detektywów oraz przedsiębiorców, dla których ważne jest bezpieczeństwo informacji w ich firmie. Wykrywacz ten pomimo niepozornej formy ma wiele użytecznych funkcji, które pozwalają na skuteczną walkę z podsłuchami i nie tylko. Kolorowy wyświetlacz pokaże nam częstotliwość, siłę przechwyconego sygnału oraz jego typ (GSM, UMTS, Analog, WiFi, itd.) dzięki czemu wiemy, jakiego rodzaju urządzenia nadawcze są w okolicy. Skuteczny przeciwko wszelkiego typu podsłuchom nadającym, telefonom i innym urządzeniom z modułami GSM oraz przeciwko kamerom bezprzewodowym tak popularnym w ostatnim czasie. Unikatową funkcją Raksy 120 w tym przedziale cenowym (2000-6000 zł) jest tryb różnicowy oraz monitoring. Oba te tryby choć w różny sposób to pilnują w czasie rzeczywistym otoczenia i alarmują o każdym pojawiającym się sygnale. Monitoring jest przydatny podczas spotkań, gdy umawiamy się z uczestnikami, że nie bierzemy ze sobą np. smartfonów – po wykryciu sygnału wykrywacz zaalarmuje nas miganiem diody, dyskretną wibracją lub alarmem dźwiękowym

+ Doskonały stosunek ceny do jakości
+ Łatwa identyfikacja sygnału
+ Polskie menu i łatwa obsługa
+ Wykrywa nowoczesne urządzenia takie jak smartfony i kamery WiFi

+ Tryb różnicowy i monitoring
+ Lista wykrytych sygnałów
+ Niewielkie rozmiary

+ Dyskretne alarmy

Szerokopasmowy skaner radiowy do wykrywania podsłuchów i kamer JJN WAM-108T

W tym miejscu zaczynają się urządzenia z tzw. wyższej półki. Szerokopasmowy skaner radiowy do wykrywania podsłuchów i kamer JJN WAM-108T to wykrywacz o naprawdę wysokiej czułości. Jego niewątpliwie największą zaletą jest odległość z jakiej jest w stanie wykryć poszukiwany przez nas sygnał. Producent urządzenia angielska firma JJN Electronics Limited przy projektowaniu tego urządzenia skupiła się w głównej mierze na wykrywaniu częstotliwości pasm GSM takich jak: 2G (900 MHz), 2G/4G (1800 MHz), 3G (1900 MHz), 4G (800MHZ) oraz 4G (2600 MHz) ponieważ urządzenia oparte o te technologie stanowią główne zagrożenie w świecie inwigilacji. Z technologii tych najczęściej korzystają lokalizatory GPS, kamery leśne (tzw. fotopułapki) ale coraz częściej zwykłe kamery bezprzewodowe oraz podsłuchy GSM. W zestawie znajdziemy trzy anteny dookólne oraz jedną kierunkową. Jedną z dość wyszukanych funkcjonalności jest możliwość generowania raportów z przebiegu pracy, urządzenie jest w stanie wygenerować plik w którym na odpowiednich wykresach będzie można zaobserwować siłę danego sygnału oraz czas jego detekcji. Obudowa WAM-108T wykonana jest z wysokiej jakości aluminium lotniczego co zapewnia wysoką trwałość urządzenia nawet w przypadku upadku. Skaner wyposażony jest także w nieskomplikowaną klawiaturę, dzięki której za pomocą kilku przycisków możemy poruszać się po prosty i bardzo intuicyjnym interfejsie. Najczęściej wykorzystywane funkcje jak zmiana czułości czy włączenie wibracji i dźwięku obsługujemy przez naciśnięcie strzałki w górę lub bok, co pozwala w mgnieniu oka zmienić parametry pracy urządzenia. WAM- 108T łączy w sobie zatem wiele zalet, jakimi jest prostota użytkowania, wysoka czułość oraz trwałość. Jest świetnym wyborem dla organizacji zajmujących się bezpieczeństwem jak firm powiązanych chociażby z transportem cennych produktów.

+ Profesjonalne wykonanie
+ Wysoka czułość
+ Możliwość generowania raportów
+ Czytelny kolorowy wyświetlacz
+ Prosty w obsłudze interfejs
+ Trwała obudowa
+ Walizka ochronna

Wielofunkcyjny wykrywacz zagrożeń ST-500 „PIRANHA”

Wielofunkcyjny wykrywacz zagrożeń ST-500 „PIRANHA” to już urządzenie którego nie powstydziłyby się nawet służby wywiadowcze. Jego poprzednik model ST-031M cieszył się ogromną popularnością wśród profesjonalistów oraz służb bezpieczeństwa. Jego główną zaletą jest wszechstronność. Oczywiście radzi on sobie z wszystkimi rodzajami zagrożeń którymi radziły sobie wyżej wymienione wykrywacze, ale na ich tle wyróżnia się między innymi możliwością badania zagrożeń zarówno sieci zasilających prądu przemiennego jak i sieci informatycznych. Można powiedzieć że jest to  przysłowiowa kropka nad i, która dopełnia funkcjonalność i poszerza możliwości do tak zwanego maksimum. Producent wyposażył go we wszelkiego rodzaju złącza i przejściówki jak i zadbał o jego bezpieczeństwo w trakcie transportu.  ST-500 „PIRANHA” w odróżnieniu od poprzednika radzi sobie oczywiście z najnowszymi technologiami transmisji danych takimi jak LTE czy 5G. Został również wyposażony z sensor podczerwieni, a zakres analizowanego widma częstotliwości zaczyna się już od 20 MHz dzięki czemu radzi sobie także z amatorskimi improwizowanymi nadajnikami radiowymi. Można by się wiele rozpisywać na temat jego możliwości prawda jest jednak taka że jest to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów kontrinwigilacyjnych dostępny na rynku.

+ Profesjonalne wykonanie
+ Wysoka czułość
+ Możliwość generowania raportów
+ Czytelny kolorowy wyświetlacz
+ Detektor podczerwieni

+ Analizator złącz nieliniowych
+ Przystosowanie do technologii LTE oraz 5G
+ Hermetyczna walizka ochronna

Urządzenia powyżej umożliwiają wykrycie praktycznie wszystkich urządzeń inwigilacyjnych wysyłających informacje drogą radiową, które można nabyć na rynku cywilnym. Mogą one wykrywać nadajniki podsłuchowe (pluskwy) nadajniki GSM (podsłuchy GSM), lokalizatory GPS, smartfony, tablety oraz kamery bezprzewodowe, jednak należy pamiętać, że możliwości sprzętu to nie wszystko i nie zastąpią one wieloletniego doświadczenia osoby zajmującej się kontrolą kontrinwigilacyjną, ale mogą znacznie podnieść poziom naszego bezpieczeństwa przy stosunkowo niskich wydatkach na ten cel. Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy odpowiedzą na pytania związane z wykrywaniem oraz do zapoznania się z naszą usługą kompleksowego wykrywania zagrożeń.

Tagi: , .

Komentarzy: 6

  1. Polecam przeczytać ten ranking wykrywaczy podsłuchów jeśli ktoś planuje zakup.. Ja kupiłem na szybko, wydałem full hajsu i ostatecznie okazało się, że nie wykrywał głupiego smartfona… a miał być taki świetny. I tysiak w błoto

    • Potwierdzam, miałem podobnie – kupiłem z porady „kolegi” drogi niesamowicie wykrywacz (chyba z chin przyjechał) i słownie popsuł się po pierwszeym dniu. tak to się wychodzi na poradach kolegów.. pogrzebałem trochę, poczytałem i kupiłem wykrywacz RF-750. O wiele tańszy i SKUTECZNY

  2. Ja moge polecić wykrywacz podsłuchów firmy Protect. Sam używam i jestem usatysfakcjonowany z działania, kupowałem na *******.pl

  3. Ja mam ze *** shopu wykrywacz podsłuchów też tej firmy protect. człowiek przynajmniej jest spokojny i bezpieczny bo czasy takie, że trzeba się pilnować na każdym kroku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *