ranking wykrywaczy podsłuchów

Ranking wykrywaczy podsłuchów do 1500 zł

Wiemy, że na rynku jest bardzo wiele modeli wykrywaczy, w bardzo dużej rozpiętości cenowej i tego, co tak, na prawdę można nimi wykryć. Postanowiliśmy napisać o wykrywaczach podsłuchów z kategorii ekonomicznej, które zapewniają wysoką skuteczność w przystępnej cenie. Powodem, dla którego zdecydowaliśmy się napisać o tańszych urządzeniach, jest fakt, że cieszą się one dużym zainteresowaniem naszych klientów, którzy mają obawy o to, że są podsłuchiwani, jednocześnie nie mogąc pozwolić sobie na w pełni profesjonalne rozwiązanie.

Kto i dlaczego miałby kupić wykrywacz podsłuchów.

W rankingu wykrywaczy podsłuchów opiszemy, jedynie urządzenia sprawdzone przez nas, o których mamy pewność, że są skuteczne. Zanim jednak przejdziemy do urządzeń, warto powiedzieć, kto i dlaczego potrzebuje wykrywaczy podsłuchów. W sytuacji, gdy czujemy, że nasza prywatność lub cenne informacje są zagrożone przez podsłuch, mamy możliwość przeciwdziałać podsłuchom lub pozostawić taki stan rzeczy, jaki jest. Jeżeli zdecydujemy się na działanie i spróbujemy odzyskać spokój i poczucie bezpieczeństwa, to możemy albo skorzystać z usługi wykrywania podsłuchów albo samemu zakupić konieczny do wykrywania sprzęt. Wybór wydaje się, być oczywisty, bo kto lepiej przeszuka niż detektyw, ale gdy dochodzimy do wyceny wykrywania, to często okazuje się, że zwyczajnie nas nie stać na taką usługę – ceny wykrywania w Warszawie wahają się pomiędzy 30 a 120 zł za metr kwadratowy powierzchni. Taki stan rzeczy wynika z zaangażowania środków koniecznych do wykonania takiej usługi na wysokim poziomie.

Ranking wykrywaczy podsłuchów – „tanie i pewne”

Na naszej liście znajdują się 3 wykrywacze, które na pierwszy rzut oka niewiele się różnią. Są to urządzenia, które w tej kategorii cenowej dają najwięcej jeżeli chodzi o wykrywanie, ale należy pamiętać o tym, że żaden z tych wykrywaczy nie poradzi sobie ze wszystkimi zagrożeniami i nie jest on magiczną różdżką.

Wykrywacz podsłuchów RF-750 9 GHz

Ranking wykrywaczy podsłuchów zaczniemy od wykrywacza RF-750, który jest skuteczny przeciwko podsłuchowym urządzeniom wykorzystującym transmisję radiową, zarówno analogową, jak i cyfrową. Pomimo niskiej ceny (ok. 300 zł) wykrywacz charakteryzuje się wystarczającą czułością, żeby znaleźć każdy aktywny nadajnik dostępny na rynku cywilnym. Dodatkowo regulacja czułości oraz szeroka skala pozwalają na dokładną lokalizację miejsca, w którym ukryty jest podsłuch.

+ Dobry stosunek ceny do jakości
+ Szeroki zakres częstotliwości
+ Precyzyjna skala siły sygnału
+ Wykrywa analogowe i cyfrowe nadajniki
+ Wykrywa telefony komórkowe

Wykrywacz podsłuchów Aceco FC5002

Jest to jeden z wykrywaczy z rodziny FC. Model FC5002 i wydatek na poziomie 500 zł. Charakteryzuje się on wysoką czułością oraz co ważniejsze umożliwia demodulację przechwyconego sygnału z podsłuchu – po wykryciu transmisji urządzenie pozwoli nam usłyszeć to, co słyszy podsłuch i przez to łatwo zidentyfikować źródło sygnału oraz określić jego położenie. Skala siły sygnału pozwoli na zbliżenie się do jego źródła i odnalezienie podsłuchu.

+ Dobry stosunek ceny do jakości
+ Precyzyjna skala siły sygnału
+ Demodulacja transmisji analogowej
+ Wykrywa podsłuchy stabilne, kwarcowe i hybrydowe

Wykrywacz podsłuchów Aceco FC SC1 Plus

SC1 Plus umożliwia wykrycie zarówno analogowych, jak i cyfrowych sygnałów w najbliższym otoczeniu, dzięki czemu wykryjemy wszystkie nadajniki podsłuchowe, telefony komórkowe i kamery bezprzewodowe w pomieszczeniu. Wykrywacz wyposażony jest w wyświetlacz, na którym znajduje się dokładna częstotliwość przechwyconego sygnału oraz wskaźnik siły. Funkcja zamka „zatrzaskuje się” na przechwyconej transmisji wskazując jej częstotliwość – umożliwia to przechwycenie nawet bardzo krótkich transmisji jak na przykład SMS (raport z pozycją lokalizatora GPS). Dodatkowo FC SC1 Plus wyposażony jest w filtry przeciwzakłóceniowe, dzięki czemu wykrywacz nie reaguje na przypadkowe sygnały radiowe.

+ Cena poniżej 1000 zł
+ Precyzyjny wskaźnik siły sygnału
+ Wskazuje dokładną częstotliwość nadajnika
+ Posiada filtry przeciwzakłóceniowe
+ Wykrywa podsłuchy, kamery, telefony komórkowe i lokalizatory GPS

Wykrywacze dla profesjonalistów

Wykrywacze wymienione powyżej dają nam pewność wykrycia podsłuchów, ale brak im możliwości identyfikacji rodzaju nadajnika oraz wskazywania wielu różnych urządzeń w tym samym czasie. Skuteczność ich jest niższa w przypadku sygnałów cyfrowych lub bardzo krótkich pakietów danych. Sygnały trwające ułamek sekundy po LTE czy 5G mogą być zbyt „szybkie” dla tańszych wykrywaczy, dlatego zamieszczę tu urządzenia, które cenowo nie mieszczą się w naszym rankingu, ale naszym zdaniem warto wiedzieć, jak działają i rozważyć ich zakup.

Protect 1206i

Wykrywacz Protekt 1206i wyposażony jest w dwie anteny – jedna z nich to uniwersalna antena wykorzystywana do przechwytywania sygnałów z nadajników różnego typu, druga zaś to antena kierunkowa, którą wykorzystujemy do wskazania kierunku z którego dochodzi transmisja na częstotliwościach powyżej 2 GHz. Antena kierunkowa i czułość urządzenia pozwala na precyzyjną lokalizację nowoczesnych urządzeń pracujących powyżej 2 GHz, czyli w zakresie słabszej czułości tańszych wykrywaczy. Dodatkową funkcją jest diodowy wskaźnik typu sygnału informujący użytkownika o naturze wykrytego sygnału, np. GSM, UMTS, Bluetooth, WiFi, DECT.

+ Cena poniżej 2000 zł
+ Łatwa identyfikacja sygnału
+ Wysoka czułość
+ Precyzyjny wskaźnik siły sygnału
+ Skuteczny również przeciwko urządzeniom pracującym w zakresie 2-12 GHz

Wykrywacz Raksa 120 iDet Pl

Uniwersalny i bardzo skuteczny wykrywacz podsłuchów, telefonów, kamer bezprzewodowych oraz lokalizatorów GPS. Raksa 120 iDet Pl to urządzenie stosowane przez wielu detektywów oraz przedsiębiorców, dla których ważne jest bezpieczeństwo informacji w ich firmie. Wykrywacz ten pomimo niepozornej formy ma wiele użytecznych funkcji, które pozwalają na skuteczną walkę z podsłuchami i nie tylko. Kolorowy wyświetlacz pokaże nam częstotliwość, siłę przechwyconego sygnału oraz jego typ (GSM, UMTS, Analog, WiFi, itd.) dzięki czemu wiemy, jakiego rodzaju urządzenia nadawcze są w okolicy. Skuteczny przeciwko wszelkiego typu podsłuchom nadającym, telefonom i innym urządzeniom z modułami GSM oraz przeciwko kamerom bezprzewodowym tak popularnym w ostatnim czasie. Unikatową funkcją Raksy 120 w tym przedziale cenowym (2000-6000 zł) jest tryb różnicowy oraz monitoring. Oba te tryby choć w różny sposób to pilnują w czasie rzeczywistym otoczenia i alarmują o każdym pojawiającym się sygnale. Monitoring jest przydatny podczas spotkań, gdy umawiamy się z uczestnikami, że nie bierzemy ze sobą np. smartfonów – po wykryciu sygnału wykrywacz zaalarmuje nas miganiem diody, dyskretną wibracją lub alarmem dźwiękowym.

+ Doskonały stosunek ceny do jakości
+ Łatwa udentyfikacja sygnału
+ Polskie menu i łatwa obsługa
+ Wykrywa nowoczesne urządzenia takie jak smartfony i kamery WiFi
+ Tryb różnicowy i monitoring
+ Lista wykrytych sygnałów
+ Niewielkie rozmiary
+ Dyskretne alarmy

Urządzenia powyżej umożliwiają wykrycie praktycznie wszystkich urządzeń inwigilacyjnych wysyłających informacje drogą radiową, które można nabyć na rynku cywilnym. Mogą one wykrywać nadajniki podsłuchowe (pluskwy) nadajniki GSM (podsłuchy GSM), lokalizatory GPS, smartfony, tablety oraz kamery bezprzewodowe, jednak należy pamiętać, że możliwości sprzętu to nie wszystko i nie zastąpią one wieloletniego doświadczenia osoby zajmującej się kontrolą antypodsłuchową, ale mogą znacznie podnieść poziom naszego bezpieczeństwa przy stosunkowo niskich wydatkach na ten cel. Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy odpowiedzą na pytania związane z wykrywaniem oraz do zapoznania się z naszą usługą kompleksowego wykrywania.

 

Tagi: , .

Komentarzy: 6

  1. Polecam przeczytać ten ranking wykrywaczy podsłuchów jeśli ktoś planuje zakup.. Ja kupiłem na szybko, wydałem full hajsu i ostatecznie okazało się, że nie wykrywał głupiego smartfona… a miał być taki świetny. I tysiak w błoto

    • Potwierdzam, miałem podobnie – kupiłem z porady „kolegi” drogi niesamowicie wykrywacz (chyba z chin przyjechał) i słownie popsuł się po pierwszeym dniu. tak to się wychodzi na poradach kolegów.. pogrzebałem trochę, poczytałem i kupiłem wykrywacz RF-750. O wiele tańszy i SKUTECZNY

  2. Ja moge polecić wykrywacz podsłuchów firmy Protect. Sam używam i jestem usatysfakcjonowany z działania, kupowałem na *******.pl

  3. Ja mam ze *** shopu wykrywacz podsłuchów też tej firmy protect. człowiek przynajmniej jest spokojny i bezpieczny bo czasy takie, że trzeba się pilnować na każdym kroku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *