Seriale detektywistyczne, które warto obejrzeć – zobacz je!

Poszukujesz pomysłu na spędzanie coraz dłuższych, zbliżających się wielkimi krokami jesiennych wieczorów? Mamy coś dla Ciebie! Zaprezentowane poniżej seriale detektywistyczne, dostępne na popularnych platformach streamingowych zagwarantują Ci godziny niesamowitej rozrywki, pełnej zagadek, tajemnic i technik detektywistycznych! Przeczytaj, włącz i oglądaj!

Seriale detektywistyczne, zwane niekiedy również śledczymi i kryminalnymi charakteryzuje bardzo zawiła i głęboka fabuła, rozwiązywanie zagadek, ciąg przyczynowo-skutkowy i tzw. plot-twist czyli nagłe i niespodziewane zwroty akcji. Oglądając poniższe produkcje możesz poczuć się jak prawdziwy detektyw, rozwiązując zagadki razem z bohaterami. Uwaga! Poniższy tekst ma znamiona spojlerów!

Klasyki czyli seriale detektywistyczne rodem z USA

Jedną z najsłynniejszych produkcji, opowiadających o kryminalistyce i pracy detektywów jest True Detective (polski tytuł Detektyw). To trzysezonowa opowieść o ściganiu przestępców przez profesjonalnych funkcjonariuszy ze Stanów Zjednoczonych. W pierwszej części tytułowi detektywi pracują nad sprawą seryjnego mordercy, w drugim ścigają gangsterów z Kalifornii, a w trzecim próbują rozwikłać zagadkę brutalnej zbrodni.

True Detective zyskał miliony fanów na całym świecie. Serial produkcji HBO to pełen zwrotów akcji dramat kryminalny, który bardzo dobrze przybliża pracę śledczych w USA.

Seriale detektywistyczne

O True Detective możemy śmiało powiedzieć, że to kultowy serial detektywistyczny (fot. materiały prasowe)

Interesującym tytułem będzie też miniserial Długa noc. Ekscentryczny adwokat podejmuje się obrony pakistańskiego studenta, który został oskarżony o zabójstwo młodej kobiety. Dowody jednoznacznie wskazują na aresztowanego chłopaka, który spędza noc w brutalnym areszcie śledczym. Adwokat musi się mocno napracować, aby rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa.

Wiele zwrotów akcji, mroczna fabuła, detektywistyczne techniki – to coś, co na pewno wpisze się w gust osoby lubiącej dobre, realne i mocne seriale kryminalne.

W kwestii zagranicznych produkcji możemy polecić Ci jeszcze jeden tytuł – tym razem z Europy. Chodzi tu o islandzki serial kryminalny The Valhalla Murders. Na spokojnej wyspie dochodzi do serii brutalnych morderstw. Śledztwo w tej sprawie przejmuje młoda i ambitna policjantka, która jednak cały czas jest mylona przez przestępcę. W pomoc przy ujęciu mordercy angażuje się doświadczony detektyw z Oslo, który został poturbowany przez życie. Mocne wątki, interesująca fabuła i tajemnice do rozwiązania – to na pewno serial godny polecenia!

Na koniec – jeżeli chodzi o zagraniczne tytuły – możemy polecić Ci Twin Peaks. To legendarny serial detektywistyczny, w reżyserii Davida Lyncha. Polecamy rozpocząć oglądanie od pierwszej serii, jeszcze z lat 90tych. To fabularna opowieść, która pokazuje śledztwo w sprawie morderstwa w liceum. Z Twin Peaks spędzisz naprawdę dużo czasu!

ZOBACZ TAKŻE: Gry detektywistyczne, w które warto zagrać!

Zobacz również polskie produkcje

W sieci możesz znaleźć również bardzo interesujące produkcje z Polski. Jakie tytuły możemy Ci polecić? Z wielu różnych seriali kryminalno-detektywistycznych, dostępnych na platformach streamingowych wybraliśmy dwa, które wyróżniają się nowoczesną oprawą, interesującą fabułą, wielowątkowością i typowo detektywistycznym klimatem.

Pierwszy z tych seriali nosi tytuł W głębi lasu. Opisuje on losy prokuratora, który wyjaśnia pochodzenie odnalezionych zwłok i powiązane z tym morderstwo. Co ciekawe, sprawa ma wątek prywatny, bo może dotyczyć głośnego zaginięcia na koloniach w 1994 roku, gdzie pierwszoplanowy prokurator był opiekunem. Serial charakteryzuje się ciągłymi zwrotami akcji i zachęca widza do ciągłego podążania za myślami bohaterów.

Drugi z tytułów to ROJST. W pierwszym sezonie przenosimy się do czasów PRL, gdzie młody i ambitny dziennikarz śledczy stara się rozwiązać sprawę seryjnego mordercy. Okazuje się, że w przestępstwa uwikłani są najbardziej wpływowi urzędnicy i osoby ze świecznika, których ciężko jest oskarżyć. Z kolei w drugim sezonie ów dziennikarz zostaje redaktorem naczelnym swojej starej gazety (fabuła przenosi się do końca lat 90tych – w trakcie tzw. powodzi tysiąclecia), gdzie pracuje nad morderstwem młodego chłopaka. Zaskakujące zwroty akcji sprawiły, że ROJST zyskał fanów praktycznie na całym świecie!

Seriale detektywistyczne

ROJST to przykład na świetny serial detektywistyczny! (fot. materiały prasowe)

To oczywiście tylko niewielka część seriali kryminalno-detektywistycznych, które możemy Ci polecić. Choć każdy z nich jest inny, to łączy je wszystkie interesująca, mroczna i tajemnicza fabuła. Na pewno będziemy chcieli rozwikłać wszystkie zagadki przed bohaterami. Widzowie angażują się w taki sposób, że sami typują kto popełnił przestępstwo, albo jakie będą kolejne kroki danych postaci. Na pewno nie będziesz się nudził!

(fot. pexels.com)

Tagi: , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *