śledzenie samochodu

Śledzenie samochodu – w jakich sytuacjach warto?

Chyba większość z nas nie wyobraża sobie codziennego życia bez samochodu. Dzięki niemu można wygodnie i szybko dojechać do pracy, zawieźć dzieci do szkoły, czy wybrać się na duże zakupy. Może on być również źródłem cennych informacji. A wszystko dzięki jego śledzeniu, które umożliwią nam lokalizatory GPS. Te przydatne urządzenia, sprawdzą się w wielu najróżniejszych sytuacjach, zarówno tych zawodowych jak i prywatnych. Jesteście ciekawi jak wygląda śledzenie samochodu?

W jaki sposób prowadzić śledzenie samochodu?

Zanim przejdziemy do tego, w jakich sytuacjach śledzenie samochodu jest uzasadnione, sprawdźmy, co w ogóle może nam w tym pomóc? Już od wielu lat, różnego rodzaju urządzenia detektywistyczne, nie kojarzą się nam tylko i wyłącznie z filmami o tematyce szpiegowskiej. Coraz większą popularnością cieszą się u osób, które w żaden sposób nie są związane z branżą detektywistyczną, czy też z pracą w służbach specjalnych. Zawdzięczamy to ciągłemu postępowi technologicznemu i miniaturyzacji urządzeń. Również duży wpływ na to ma czysta, ludzka ciekawość, która tak często kieruje naszym postępowaniem. Wiele osób lubi mieć wszystko pod kontrolą i wiedzieć co dzieje się z rodziną, czy w pracy.

Dużym udogodnieniem w takiej sytuacji może okazać się lokalizator GPS, który zresztą jak większość innego sprzętu, na początku służył celom wojskowym. Obecnie jego niezwykła precyzja i skuteczność wykorzystywane są w różnych gałęziach gospodarki i nie tylko. Z powodzeniem można stosować je do lokalizowania położenia ludzi, czy zwierząt domowych. Nie mniej przydatne mogą również okazać się do śledzenia auta. Wystarczy jedynie zamontować wybrany przez siebie moduł w pojeździe, a następnie informacje o jego położeniu, czerpać poprzez otrzymywanie raportów SMS-owych lub też przez dedykowaną platformę. Dzięki dostępnym w naszym sklepie doskonałej jakości lokalizatorom GPS, nie tylko możliwe jest namierzenie samochodu z dokładnością do 2 metrów, kontrolowanie zużycia paliwa, ale także czasu pracy pojazdów i pracowników.  

W jakich sytuacjach warto śledzić samochód?

Na pewno warto śledzić samochód w następujących sytuacjach:

Gdy boisz się, że stanie się łupem złodziei

Złodzieje nie próżnują i nigdy nie wiadomo, czy to właśnie Ty nie padniesz ich ofiarą. Dokładnie dbamy o zabezpieczenie przed włamaniem mieszkania, czy domu, ale czy pamiętamy o samochodzie? Niestety nie zawsze wystarczy sam alarm. Żeby mieć pewność, w którym miejscu znajduje się auto i czy przypadkiem nie dostało się ono w niepowołane ręce, warto zainwestować w odpowiednie urządzenie. Doskonale w takim przypadku sprawdzi się np. lokalizator S-55L AlfaTrack z systemem szybkiej instalacji w samochodzie, który przeznaczony jest do kontroli pojazdów. Zasilany jest on z akumulatora (co daje mu nieograniczony czas pracy), a informacje o położeniu i historii przejazdu dostarczane są w czasie rzeczywistym na platformę. Dużym udogodnieniem jest to, że z aplikacji mobilnej można korzystać z dowolnego miejsca na świecie, a w przypadku kradzieży samochodu, powiadomić policję o jego dokładnej pozycji GPS.

Gdy podejrzewasz partnera o niewierność

Jeśli już od dłuższego czasu czujesz, że w Twoim związku nie wszystko układa się tak jak powinno, może warto to sprawdzić? Oczywiście możesz w tym celu wynająć prywatnego detektywa, jednak od razu ostrzegamy, że jest to droga usługa. Znacznie tańszym i równie skutecznym sposobem może okazać się śledzenie samochodu żony czy męża. W tym celu wystarczy jedynie zamontować bezabonamentowy lokalizator GPS FIX-2, który dzięki małym wymiarom, prostej obsłudze (poprzez komendy SMS) i oczywiście atrakcyjnej cenie, umożliwia śledzenie na żywo auta partnerki lub partnera.

Gdy chcesz zoptymalizować koszty w firmie

Lokalizatory GPS można również wykorzystać do zwiększenia poczucie bezpieczeństwa, a także zminimalizowania kosztów związanych z utrzymaniem firmowej floty. Urządzenia te usprawniają procesy logistyczne w przedsiębiorstwie, przy jednoczesnym zabezpieczeniu samochodów przed kradzieżą. Następną, ważną zaletą, wynikającą ze śledzenia aut w firmie, jest jej ochrona przed różnego rodzaju nadużyciami ze strony samych pracowników. Mogą oni bowiem korzystać ze służbowych pojazdów, nie w takim celu, w jakim nakazują im służbowe obowiązki. Skutecznym rozwiązanie dla Twojej firmy może być np. system lokalizacji GPS z lokalizatorem GL-300. Dzięki któremu, przy wykorzystaniu funkcji raportu, na bieżąco przychodzą informacje o miejscach, w których znajduje się lokalizator, postojach (i czasie ich trwania), a także o innych zachowaniach obserwowanego obiektu, które pokazane są w formie przejrzystego wykresu.

Jak widać, śledzenie samochodu może okazać się dobrym rozwiązaniem, w różnych sytuacjach. Użyte do tego lokalizatory GPS nie tylko zapewnią poczucie bezpieczeństwa, dadzą odpowiedź na wiele pytań dotyczących życia prywatnego, ale także zoptymalizują koszty w firmie.

Tagi: .

Jeden komentarz

  1. w moim przypadku śledzenie samochodu zaowocowało wykryciem uzależnienia od hazardu u małżonka. Jeżeli dzieje się coś niepokojącego i można to sprawdzić za pomocą gps w aucie to naprawdę poecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *