jak sprawdzić czyjeś smsy

Jak sprawdzić czyjeś SMSy?

Popularne zapytanie na forach internetowych: „Jak sprawdzić smsy żony/męża/dziecka/pracownika…(wpisz dowolne)?”. W poniższym tekście odpowiemy na to pytanie i kilka innych często zadawanych przez naszych klientów.

Przechwytywanie smsów. Czy to legalne?

Pierwsze i najważniejsze pytanie. Czy przechwytywanie smsów jest legalne? Pisaliśmy o legalności nagrywania w tym artykule. W przypadku smsów jest podobnie. Nielegalne jest pozyskiwanie informacji dla nas nieprzeznaczonych i konwersacji, w których nie byliśmy stroną. Zdarza się mimo to, że pozyskane w ten sposób informacje, mimo tego są uznane jako dowód w sprawie, w szczególności, gdy szkodliwość wykrytego czynu jest duża (np. przemoc w rodzinie). Legalnie przechwytywanie smsów jest możliwe w przypadku kontroli rodzicielskiej lub kontroli pracownika, jednak tylko po uzyskaniu zgody. Jakie mamy możliwości przechwytywania/sprawdzania smsów., jeśli nasze działanie jest uzasadnione? Jako rzetelna firma jesteśmy zobowiązani do poinformowania naszych klientów o tym fakcie.

Jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

Obiły nam się o uszy rozwiązania typu strona internetowa „wpisz numer telefonu, a będziesz miał dostęp do wszystkich smsów jego właściciela”. Uwaga, tak się nie da. Sprawdziliśmy regulamin jednej z tej stron i jest to klasyczne naciąganie ludzi.

Jedyną możliwością na czytanie czyichś smsów to zainstalowanie na telefonie właściciela szpiegowskiego oprogramowania np. Spyphone. Żeby to było możliwe potrzebujemy fizycznego dostępu do urządzenia i do panelu zarządzania programu. Dlatego też, jeśli nie znamy kodu do telefonu albo jest konieczny odcisk palca właściciela, to zainstalowanie programu nie będzie możliwe. Cała instalacja może trwać nawet 5 minut, a sam program jest niewidoczny dla zwykłego użytkownika. Aplikacja podszywa się pod podstawowe funkcjonalności telefonu i jest zakamuflowana w systemie. Dzięki niej możemy swobodnie czytać smsy właściciela telefonu, ale nie tylko.

Co jeszcze potrafi szpiegowskie oprogramowanie?

W zależności od modelu telefonu (w szczególności trudnym przeciwnikiem mogą okazać się urządzenia firmy Apple) aplikacja daje wiele możliwości. Poza dostępem do smsów możemy sprawdzić listę połączeń, a nawet odsłuchać nagrane rozmowy. Aplikacja pozwala dodatkowo na lokalizację telefonu i nagrywanie otoczenia. Ciekawą opcją jest również dostęp do galerii zdjęć i aparatu, który może fotografować otoczenie i wysyłać nam podgląd tego, co się dzieje w jego zasięgu. Aplikacje Spyphone dają szerokie możliwości inwigilacji telefonu.

Jeśli zastanawiacie się jak sprawdzić czyjeś smsy, aplikacja Spyphone sprawdzi się idealnie. Poza tym daje szerokie spektrum możliwości i jest niewidoczna dla zwykłego użytkownika.

Tagi: .

Komentarzy: 27

  1. Czasami szpiegowanie czyichś smsów to jedyny sposób, żeby nie żyć w kłamstwie.. A nawet najgorsza prawda jest lepsza od kłamstw.. Wierzcie mi, bo ja już się niestety przekonałam i zmarnowałam kilka życia…

  2. dobrze że dodaliście fragment o legalności takich działań.. żeby później tacy niedoinformowani nie chodzili i nie szpiegowali wszystkich na około..

  3. Witam! Ja mam inny problem co jakiś czas shakowany tel xiaomi. Już zginęły mi pliki MP3 zostały zastąpione innymi ,czyli są nie do odzyskania pierwotne .

  4. średnio mi się takie działania podobają, ale rozumiem, że przechwytywanie sms to czasami jedyne sposób, żeby coś udowodnić.. inna sprawa, ze możliwości techniczne są porażające

  5. szpiegowanie sms czy w ogóle telefonu jest dla mnie wysoce nieetyczne.. poza bardzo wyjątkowymi sytuacjami (np. przestępstwa) w ogóle nie powinno coś takiego mieć miejsca..

  6. Ja bez tego programu dowiedziałem się wczoraj o 2 w nocy z jakim typem kobiety zamieszkałem i to ze powiedziałem jej juz o tym ze wiem ze jest ktos trzeci to stwierdziła że może pisac słowa takie jak kocham cie tesknie itp komu chce i ze nie chce znac takiego iimbecyla który sprawdzia jej tel w sumie tylko dla tego sprawdziłem bo meczylo mnie sumienie i jej nagla zmiana podejścia do naszego związku i o 2 zaczely przychodzić sms i połączenia od rzekomo wiolety 2 okazalo sie ze to facet mam zachowana koreapondencje cała którą z nim przeprowadziłem i co bym nie Robił czego nie powiedział zawsze ja bylem winny a ona bez winy i to ze rozstalismysie tego samego dnia to też moja wina bo sprawdziłem jej tel

  7. Ja też sprawdziłam telefon mojemu partnerowi. Boze co się dzieje z tymi ludźmi czy już nie ma uczciwych ludzi na tym świecie??

  8. Mój małżonek również kogoś ma , muszę mu to udowodnic , i chyba zainstaluje ta aplikacje . Niestety nie będzie mnie nikt robił w jajo

    • Odcisk palca ma również słabe strony. Przykładem może być odblokowanie telefonu „na śpiącego”. Gdy ktoś ma twardy sen lub śpi po zakrapianej imprezie, wystarczy przyłożyć telefon do jego palca by uzyskać pełny dostęp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *