jak sprawdzić czyjeś smsy

Jak sprawdzić czyjeś SMSy?

Popularne zapytanie na forach internetowych: „Jak sprawdzić smsy żony/męża/dziecka/pracownika…(wpisz dowolne)?”. W poniższym tekście odpowiemy na to pytanie i kilka innych często zadawanych przez naszych klientów.

Przechwytywanie smsów. Czy to legalne?

Pierwsze i najważniejsze pytanie. Czy przechwytywanie smsów jest legalne? Pisaliśmy o legalności nagrywania w tym artykule. W przypadku smsów jest podobnie. Nielegalne jest pozyskiwanie informacji dla nas nieprzeznaczonych i konwersacji, w których nie byliśmy stroną. Zdarza się mimo to, że pozyskane w ten sposób informacje, mimo tego są uznane jako dowód w sprawie, w szczególności, gdy szkodliwość wykrytego czynu jest duża (np. przemoc w rodzinie). Legalnie przechwytywanie smsów jest możliwe w przypadku kontroli rodzicielskiej lub kontroli pracownika, jednak tylko po uzyskaniu zgody. Jakie mamy możliwości przechwytywania/sprawdzania smsów., jeśli nasze działanie jest uzasadnione? Jako rzetelna firma jesteśmy zobowiązani do poinformowania naszych klientów o tym fakcie.

Jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

Obiły nam się o uszy rozwiązania typu strona internetowa „wpisz numer telefonu, a będziesz miał dostęp do wszystkich smsów jego właściciela”. Uwaga, tak się nie da. Sprawdziliśmy regulamin jednej z tej stron i jest to klasyczne naciąganie ludzi.

Jedyną możliwością na czytanie czyichś smsów to zainstalowanie na telefonie właściciela szpiegowskiego oprogramowania np. Spyphone. Żeby to było możliwe potrzebujemy fizycznego dostępu do urządzenia i do panelu zarządzania programu. Dlatego też, jeśli nie znamy kodu do telefonu albo jest konieczny odcisk palca właściciela, to zainstalowanie programu nie będzie możliwe. Cała instalacja może trwać nawet 5 minut, a sam program jest niewidoczny dla zwykłego użytkownika. Aplikacja podszywa się pod podstawowe funkcjonalności telefonu i jest zakamuflowana w systemie. Dzięki niej możemy swobodnie czytać smsy właściciela telefonu, ale nie tylko.

Co jeszcze potrafi szpiegowskie oprogramowanie?

W zależności od modelu telefonu (w szczególności trudnym przeciwnikiem mogą okazać się urządzenia firmy Apple) aplikacja daje wiele możliwości. Poza dostępem do smsów możemy sprawdzić listę połączeń, a nawet odsłuchać nagrane rozmowy. Aplikacja pozwala dodatkowo na lokalizację telefonu i nagrywanie otoczenia. Ciekawą opcją jest również dostęp do galerii zdjęć i aparatu, który może fotografować otoczenie i wysyłać nam podgląd tego, co się dzieje w jego zasięgu. Aplikacje Spyphone dają szerokie możliwości inwigilacji telefonu.

Jeśli zastanawiacie się jak sprawdzić czyjeś smsy, aplikacja Spyphone sprawdzi się idealnie. Poza tym daje szerokie spektrum możliwości i jest niewidoczna dla zwykłego użytkownika.

Tagi: .

Komentarzy: 63

   • Smsy przechodzą przez sieć operatora i nie ma możliwości dotrzeć do informacji z tego poziomu (dane te mogą zostać przekazane np. na życzenie prokuratury).
    Sposobem na przejęcie wiadomości tekstowych i innych informacji może być instalacja programu do monitoringu telefonu SpyPhone.

 1. Czasami szpiegowanie czyichś smsów to jedyny sposób, żeby nie żyć w kłamstwie.. A nawet najgorsza prawda jest lepsza od kłamstw.. Wierzcie mi, bo ja już się niestety przekonałam i zmarnowałam kilka życia…

 2. dobrze że dodaliście fragment o legalności takich działań.. żeby później tacy niedoinformowani nie chodzili i nie szpiegowali wszystkich na około..

 3. Witam! Ja mam inny problem co jakiś czas shakowany tel xiaomi. Już zginęły mi pliki MP3 zostały zastąpione innymi ,czyli są nie do odzyskania pierwotne .

 4. średnio mi się takie działania podobają, ale rozumiem, że przechwytywanie sms to czasami jedyne sposób, żeby coś udowodnić.. inna sprawa, ze możliwości techniczne są porażające

 5. szpiegowanie sms czy w ogóle telefonu jest dla mnie wysoce nieetyczne.. poza bardzo wyjątkowymi sytuacjami (np. przestępstwa) w ogóle nie powinno coś takiego mieć miejsca..

 6. Ja bez tego programu dowiedziałem się wczoraj o 2 w nocy z jakim typem kobiety zamieszkałem i to ze powiedziałem jej juz o tym ze wiem ze jest ktos trzeci to stwierdziła że może pisac słowa takie jak kocham cie tesknie itp komu chce i ze nie chce znac takiego iimbecyla który sprawdzia jej tel w sumie tylko dla tego sprawdziłem bo meczylo mnie sumienie i jej nagla zmiana podejścia do naszego związku i o 2 zaczely przychodzić sms i połączenia od rzekomo wiolety 2 okazalo sie ze to facet mam zachowana koreapondencje cała którą z nim przeprowadziłem i co bym nie Robił czego nie powiedział zawsze ja bylem winny a ona bez winy i to ze rozstalismysie tego samego dnia to też moja wina bo sprawdziłem jej tel

 7. Ja też sprawdziłam telefon mojemu partnerowi. Boze co się dzieje z tymi ludźmi czy już nie ma uczciwych ludzi na tym świecie??

 8. Mój małżonek również kogoś ma , muszę mu to udowodnic , i chyba zainstaluje ta aplikacje . Niestety nie będzie mnie nikt robił w jajo

  • Odcisk palca ma również słabe strony. Przykładem może być odblokowanie telefonu „na śpiącego”. Gdy ktoś ma twardy sen lub śpi po zakrapianej imprezie, wystarczy przyłożyć telefon do jego palca by uzyskać pełny dostęp.

 9. Jak zainstalujemy ta aplikacje na telefonie to w jaki sposób będą przychodzić do nas dane ? I proszę mi pow czy można jakoś odzyskać dane (SMS, z messangera, czy np instagrama albo vaiber) które zostały usunięte przez partnera ?

  • Zebrane informacje przesyłane są za pomocą internetu na serwer, do którego użytkownik uzyskuje dostęp za pomocą loginu i hasła otrzymanego przy zakupie aplikacji. Odzysk danych skasowanych z telefonu jest złożonym zagadnieniem i tu polecam kontakt z firmą, która się w tym specjalizuje.

 10. Dzięki. Zainstaluję synowi-narkomanowi, żeby zabezpieczyć się przed kolejnym zaciąganiem długów i nadać jego dealerów policji. Uzyskane dane wykorzystam też jako dodatkowy dowód dla sądu w celu skierowania go na przymusowe leczenie odwykowe, a właśnie zbieram wszystkie potrzebne dokumenty. Telefon już mu wcześniej sklonowałam, ale to jest lepsze, bo w ten sposób będę od razu wiedziała jakie długi zaciąga i od kogo kupuje dragi. A dealerom nie popuszczę.

  • Po odblokowaniu aplikacji (poziom użytkownika programu) można ją usunąć jak każdą inną aplikację. Koszt jest zależny od tego jak długo ma być aktywna licencja i na jaki telefon będzie zainstalowana.

   Zachęcam do kontaktu z nami telefonicznie lub mailowo w celu doprecyzowania wyceny.
   tel. 506 469 296
   mail. sklep@alfatronik.com.pl

  • Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pomocą czatu na stronie. W celu ustalenia ceny konieczne jest ustalenie szczegółów związanych z wybranym modelem telefonu – są różne programy w różnych cenach.

 11. Mam pytanie w zwiazku z sziegowaniem.mój były mąż twierdzi że czyta sms.fb.instagram.i cały telefon z serwera mojego znajomego.ktokolwiek się z nim kontaktuje on o tym wie.podsłuchuje jego rozmowy. Nie miał telefonu tego faceta w ręku.nigdy się z nim nie widział.a jednak wie co pisze do mnie czy do kogokolwiek innego.

  • Instalacja spyphone wymaga fizycznego kontaktu z telefonem, który ma być monitorowany.
   Może to być inny rodzaj oprogramowania szpiegowskiego – najlepiej będzie sprawdzić czy telefon nie był root’owany – nie był, to wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne. Powinno pomóc.
   Jako firma świadczymy również usługę sprawdzenia telefonów pod kątem obecności szpiegujących programów.

  • kod MMI 21 pozwala sprawdzić przekierowania. Komunikat: [Głos: nieprzekierowane informuje o braku przekierowań dla połączeń głosowych. Nie sądzę by był to pewny sposób sprawdzenia czy nie jest telefon na podsłuchu. Tak samo jak kod 62 mówi tylko o przekierowaniu połączeń.

  • rootowanie czyli superuser jest widoczny zazwyczaj od samego uruchomienia telefonu. Jeżeli tak nie jest, należy przejrzeć zainstalowane aplikacje i sprawdzić każdą osobno np. w google.

 12. witam,czy jeśli mam zainstalowane oprogramowanie szpiegujące na telefonie to czy antypirat mc afee jest w stanie je wykryć i unieszkodliwić, a jeśli nie mc afee to czy istnieje jakis inny skuteczny program antywirusowy?

  • To zależy od wersji aplikacji szpiegującej, niestety nie jesteśmy w stanie przetestować wszystkich możliwych opcji dostępnych na rynku. Ze względu na codzienne aktualizacje baz zagrożeń, sytuacja jest bardzo dynamiczna i może się zdarzyć, że moja odpowiedź będzie nieaktualna nawet kilka dni po jej zamieszczeniu.

 13. Witam jestem zainteresowana zainstalowaniem „snapoza” niestety nie umiem czy ktoś był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za odpowiedź

 14. Nie mam możliwości zainstalowania na telefonie męża żadnej aplikacji. Nie mam do telefonu dostępu. A chcę mieć dowody twarde że mnie zdradza. Potrzebuję sorawdxic smsy messenger rozmowy viber watsap i zdjęcia w telegonie. Czy hedt jakaś inna możliwość żeby zrobić to zdalnie???

 15. Witam potrzebuję pomocy od dłuższego czasu ktoś wykrada mi sms-y z telefonu usuwa kontakty telefoniczne usuwa zdjęcia podsłuchuje i nagrywa rozmowy telefonicznej usuwa profile na facebook oraz ma wgląd do messenger mimo że już telefon był resetowany i zmieniane były silne hasła nadal to trwa potrzebuje eksperta w schwytaniu hakera

 16. Witam,
  Mam pytanie… Słyszałam kiedyś że uzyskać dostęp do czyjegoś telefonu można również poprzez wysłanie komuś linka w wiadomości np. SMS. Link ten oczywiście po kliknięciu znika a program szpiegowski instaluje się w tle nie wymagając zgody i nie da się go łatwo wykryć gdyż udaje on jakąś znana aplikacje.
  Coś takiego miała moja przyjaciółka, jej były mąż dysponował dosłownie wszystkim co miała na telefonie. Podczas złośliwych rozmów wręcz cytował jej prywatne wiadomości. Jestem przekonana że w dobie dzisiejszej technologii istnieje jakoś skrypt który wysyłany w postaci linku zawiera taka opcje.

  Proszę o info co o tym wiecie…

 17. Nie ma co używać takich rzeczy, zawsze jak numer jest znany to można szukać go w sieci czy ktoś coś o nim pisał i samemu napisać jak coś się wie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *