Mężczyzna z telefonem przy laptopie

Jak sprawdzić czyjeś SMSy?

Popularne zapytanie na forach internetowych: „Jak sprawdzić smsy żony/męża/dziecka/pracownika…(wpisz dowolne)?”. W poniższym tekście odpowiemy na to pytanie i kilka innych często zadawanych przez naszych klientów.

Przechwytywanie smsów. Czy to legalne?

Pierwsze i najważniejsze pytanie. Czy przechwytywanie smsów jest legalne? Pisaliśmy o legalności nagrywania w tym artykule. W przypadku smsów jest podobnie. Nielegalne jest pozyskiwanie informacji dla nas nieprzeznaczonych i konwersacji, w których nie byliśmy stroną. Zdarza się mimo to, że pozyskane w ten sposób informacje, mimo tego są uznane jako dowód w sprawie, w szczególności, gdy szkodliwość wykrytego czynu jest duża (np. przemoc w rodzinie). Legalnie przechwytywanie smsów jest możliwe w przypadku kontroli rodzicielskiej lub kontroli pracownika, jednak tylko po uzyskaniu zgody. Jakie mamy możliwości przechwytywania/sprawdzania smsów., jeśli nasze działanie jest uzasadnione? Jako rzetelna firma jesteśmy zobowiązani do poinformowania naszych klientów o tym fakcie.

Jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

Należy pamiętać że monitorowanie smsów jest jedna z najbardziej poszukiwanych funkcji w Internecie. Obiły nam się o uszy rozwiązania typu strona internetowa „wpisz numer telefonu, a będziesz mógł sprawdzić smsy żony/męża”. Uwaga, tak się nie da. Sprawdziliśmy regulamin jednej z tej stron i jest to klasyczne naciąganie ludzi. Podobnie sytuacja ma się ze sprawdzaniem lokalizacji czyjegoś telefonu. Stron oferujących namierzenie telefonu jest cała masa, jednak tak jak w przypadku sprawdzania SMS’ów jest to zwykłe naciąganie ludzi. Strona taka przeważnie sprawdzi Twój adres IP aby określić mniej więcej twoje położenie, po czym wyświetli Ci losową lokalizacje z Twojej okolicy. Z racji iż opłata za tego typu „usługę” nie jest duża, klienci przeważnie nie zgłaszają utraty niewielkiej kwoty.

Jedyną możliwością na sprawdzenie wiadomości sms innej osoby to zainstalowanie na jej telefonie szpiegowskiego oprogramowania np. Spyphone. Żeby to było możliwe potrzebujemy fizycznego dostępu do urządzenia i do panelu zarządzania programu. Dlatego też, jeśli nie znamy kodu do telefonu albo jest konieczny odcisk palca właściciela, to zainstalowanie programu nie będzie możliwe. Cała instalacja może trwać nawet 5 minut, a sam program jest niewidoczny dla zwykłego użytkownika. Aplikacja podszywa się pod podstawowe funkcjonalności telefonu i jest zakamuflowana w systemie. Dzięki niej możemy swobodnie czytać smsy właściciela telefonu, ale nie tylko.

Na jakie telefony można zainstalować szpiegowskie oprogramowanie?

Oprogramowanie szpiegowskie na iPhone

Odpowiedni dobór oprogramowania szpiegowskiego jakie zainstalujemy w telefonie zależy od wielu czynników. Pierwszym z nich jest producent urządzenia, w tym przypadku produkty firmy Apple będą najtrudniejsze do inwigilacji, co wynika z wielu czynników takich jak: zamkniętość systemu operacyjnego, częste aktualizacje czy weryfikacja oprogramowania podczas uruchamiania się urządzenia. Szperając w Internecie na pewno natkniemy się na oprogramowanie na systemy z logiem nadgryzionego jabłka, natomiast z doświadczenia wiemy że programy te działają niestabilnie i wymagają spełnienia wielu kryteriów na które przeciętny użytkownik nie może sobie pozwolić. Jednym z nich jest np. zakaz ponownego uruchomiania telefonu, a co za tym idzie brak możliwości doprowadzenia do jego całkowitego rozładowania. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce oprogramowanie szpiegowskie w telefonie zostanie automatycznie skasowane. Niejednokrotnie także spotkaliśmy się z sytuacjami że sprzedawca tego typu programu zapewniał nas  o jego niezawodnej pracy, możliwości monitorowania smsów czy lokalizacji, natomiast po zakupie zazwyczaj okazywało się ze sytuacja wygląda tak jak opisywaliśmy powyżej. Zatem inwigilacja iPhone’a może okazać się bardzo trudna, a w większości przypadków niemożliwa.

Oprogramowanie szpiegowskie na Androida

Z goła inaczej sprawa ma się z telefonami posiadającymi zainstalowany najpopularniejszy dotychczas system operacyjny czyli Androida. W tym przypadku dobór oprogramowania szpiegującego możemy dokonać na podstawie funkcjonalności jakie posiada i dopasować je do swoich potrzeb.  Android również usiłuje bronić się przed tego typu programami lecz zabezpieczenia danej wersji systemu zazwyczaj zostają złamane po kilku miesiącach od jego wypuszczenia na rynek. Reasumując oprogramowanie szpiegowskie działa na telefonach z logiem zielonego robocika, ale warto zwrócić uwagę czy przypadkiem urządzenie na którym chcemy takowe zainstalować nie ma najnowszej wersji systemu operacyjnego.

Jakie funkcjonalności posiada oprogramowanie szpiegujące na telefon

W tym miejscu skupimy się na oprogramowaniu na systemy Android, gdyż jak wspomnieliśmy powyżej tylko te zdaje się działać prawidłowo. Standardowe funkcje to oczywiście przekazywanie SMS’ów i bardzo często rejestracja rozmów telefonicznych. Kolejne z nich to przeważnie przekazywanie wykonanych zdjęć czy tzw. zrzutów ekranu. W następnej kolejności mamy funkcjonalności takie jak: lokalizacja telefonu, nasłuch dźwięków otoczenia czy możliwość wysłania fałszywego SMS’a z numeru osoby szpiegowanej w sposób który będzie niezauważalny na jego telefonie. Dużym wyzwaniem dla producentów oprogramowania szpiegującego okazują się być wszelkiego rodzaju komunikatory takie jak: Messenger, WhatsApp czy Signal. Ze względu na to iż programy te są bardzo często aktualizowane, programiści muszą nieustannie dopasowywać swój produkt do kolejnych update’ów, a co za tym idzie niejednokrotnie przechwytywanie tego typu wiadomości po prostu nie działa. Tak czy inaczej oprogramowanie typu spyphone daje całą masę możliwości i może okazać się narzędziem bardzo skutecznym.

 

Tagi: .

Komentarzy: 71

   • Smsy przechodzą przez sieć operatora i nie ma możliwości dotrzeć do informacji z tego poziomu (dane te mogą zostać przekazane np. na życzenie prokuratury).
    Sposobem na przejęcie wiadomości tekstowych i innych informacji może być instalacja programu do monitoringu telefonu SpyPhone.

 1. Czasami szpiegowanie czyichś smsów to jedyny sposób, żeby nie żyć w kłamstwie.. A nawet najgorsza prawda jest lepsza od kłamstw.. Wierzcie mi, bo ja już się niestety przekonałam i zmarnowałam kilka życia…

 2. dobrze że dodaliście fragment o legalności takich działań.. żeby później tacy niedoinformowani nie chodzili i nie szpiegowali wszystkich na około..

 3. Witam! Ja mam inny problem co jakiś czas shakowany tel xiaomi. Już zginęły mi pliki MP3 zostały zastąpione innymi ,czyli są nie do odzyskania pierwotne .

 4. średnio mi się takie działania podobają, ale rozumiem, że przechwytywanie sms to czasami jedyne sposób, żeby coś udowodnić.. inna sprawa, ze możliwości techniczne są porażające

 5. szpiegowanie sms czy w ogóle telefonu jest dla mnie wysoce nieetyczne.. poza bardzo wyjątkowymi sytuacjami (np. przestępstwa) w ogóle nie powinno coś takiego mieć miejsca..

 6. Ja bez tego programu dowiedziałem się wczoraj o 2 w nocy z jakim typem kobiety zamieszkałem i to ze powiedziałem jej juz o tym ze wiem ze jest ktos trzeci to stwierdziła że może pisac słowa takie jak kocham cie tesknie itp komu chce i ze nie chce znac takiego iimbecyla który sprawdzia jej tel w sumie tylko dla tego sprawdziłem bo meczylo mnie sumienie i jej nagla zmiana podejścia do naszego związku i o 2 zaczely przychodzić sms i połączenia od rzekomo wiolety 2 okazalo sie ze to facet mam zachowana koreapondencje cała którą z nim przeprowadziłem i co bym nie Robił czego nie powiedział zawsze ja bylem winny a ona bez winy i to ze rozstalismysie tego samego dnia to też moja wina bo sprawdziłem jej tel

 7. Ja też sprawdziłam telefon mojemu partnerowi. Boze co się dzieje z tymi ludźmi czy już nie ma uczciwych ludzi na tym świecie??

 8. Mój małżonek również kogoś ma , muszę mu to udowodnic , i chyba zainstaluje ta aplikacje . Niestety nie będzie mnie nikt robił w jajo

  • Odcisk palca ma również słabe strony. Przykładem może być odblokowanie telefonu „na śpiącego”. Gdy ktoś ma twardy sen lub śpi po zakrapianej imprezie, wystarczy przyłożyć telefon do jego palca by uzyskać pełny dostęp.

 9. Jak zainstalujemy ta aplikacje na telefonie to w jaki sposób będą przychodzić do nas dane ? I proszę mi pow czy można jakoś odzyskać dane (SMS, z messangera, czy np instagrama albo vaiber) które zostały usunięte przez partnera ?

  • Zebrane informacje przesyłane są za pomocą internetu na serwer, do którego użytkownik uzyskuje dostęp za pomocą loginu i hasła otrzymanego przy zakupie aplikacji. Odzysk danych skasowanych z telefonu jest złożonym zagadnieniem i tu polecam kontakt z firmą, która się w tym specjalizuje.

 10. Dzięki. Zainstaluję synowi-narkomanowi, żeby zabezpieczyć się przed kolejnym zaciąganiem długów i nadać jego dealerów policji. Uzyskane dane wykorzystam też jako dodatkowy dowód dla sądu w celu skierowania go na przymusowe leczenie odwykowe, a właśnie zbieram wszystkie potrzebne dokumenty. Telefon już mu wcześniej sklonowałam, ale to jest lepsze, bo w ten sposób będę od razu wiedziała jakie długi zaciąga i od kogo kupuje dragi. A dealerom nie popuszczę.

  • Po odblokowaniu aplikacji (poziom użytkownika programu) można ją usunąć jak każdą inną aplikację. Koszt jest zależny od tego jak długo ma być aktywna licencja i na jaki telefon będzie zainstalowana.

   Zachęcam do kontaktu z nami telefonicznie lub mailowo w celu doprecyzowania wyceny.
   tel. 506 469 296
   mail. sklep@alfatronik.com.pl

  • Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pomocą czatu na stronie. W celu ustalenia ceny konieczne jest ustalenie szczegółów związanych z wybranym modelem telefonu – są różne programy w różnych cenach.

 11. Mam pytanie w zwiazku z sziegowaniem.mój były mąż twierdzi że czyta sms.fb.instagram.i cały telefon z serwera mojego znajomego.ktokolwiek się z nim kontaktuje on o tym wie.podsłuchuje jego rozmowy. Nie miał telefonu tego faceta w ręku.nigdy się z nim nie widział.a jednak wie co pisze do mnie czy do kogokolwiek innego.

  • Instalacja spyphone wymaga fizycznego kontaktu z telefonem, który ma być monitorowany.
   Może to być inny rodzaj oprogramowania szpiegowskiego – najlepiej będzie sprawdzić czy telefon nie był root’owany – nie był, to wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne. Powinno pomóc.
   Jako firma świadczymy również usługę sprawdzenia telefonów pod kątem obecności szpiegujących programów.

  • Ja tez potrzebuje dostać się do tel męża. Nie mam możliwości zainstalowania programu szpiegowskiego. Chodzi mi o whatsupp i zdjęcia. Co robić? Jak znaleźć dowody?

  • kod MMI 21 pozwala sprawdzić przekierowania. Komunikat: [Głos: nieprzekierowane informuje o braku przekierowań dla połączeń głosowych. Nie sądzę by był to pewny sposób sprawdzenia czy nie jest telefon na podsłuchu. Tak samo jak kod 62 mówi tylko o przekierowaniu połączeń.

  • rootowanie czyli superuser jest widoczny zazwyczaj od samego uruchomienia telefonu. Jeżeli tak nie jest, należy przejrzeć zainstalowane aplikacje i sprawdzić każdą osobno np. w google.

 12. witam,czy jeśli mam zainstalowane oprogramowanie szpiegujące na telefonie to czy antypirat mc afee jest w stanie je wykryć i unieszkodliwić, a jeśli nie mc afee to czy istnieje jakis inny skuteczny program antywirusowy?

  • To zależy od wersji aplikacji szpiegującej, niestety nie jesteśmy w stanie przetestować wszystkich możliwych opcji dostępnych na rynku. Ze względu na codzienne aktualizacje baz zagrożeń, sytuacja jest bardzo dynamiczna i może się zdarzyć, że moja odpowiedź będzie nieaktualna nawet kilka dni po jej zamieszczeniu.

 13. Witam jestem zainteresowana zainstalowaniem „snapoza” niestety nie umiem czy ktoś był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za odpowiedź

 14. Nie mam możliwości zainstalowania na telefonie męża żadnej aplikacji. Nie mam do telefonu dostępu. A chcę mieć dowody twarde że mnie zdradza. Potrzebuję sorawdxic smsy messenger rozmowy viber watsap i zdjęcia w telegonie. Czy hedt jakaś inna możliwość żeby zrobić to zdalnie???

 15. Witam potrzebuję pomocy od dłuższego czasu ktoś wykrada mi sms-y z telefonu usuwa kontakty telefoniczne usuwa zdjęcia podsłuchuje i nagrywa rozmowy telefonicznej usuwa profile na facebook oraz ma wgląd do messenger mimo że już telefon był resetowany i zmieniane były silne hasła nadal to trwa potrzebuje eksperta w schwytaniu hakera

 16. Witam,
  Mam pytanie… Słyszałam kiedyś że uzyskać dostęp do czyjegoś telefonu można również poprzez wysłanie komuś linka w wiadomości np. SMS. Link ten oczywiście po kliknięciu znika a program szpiegowski instaluje się w tle nie wymagając zgody i nie da się go łatwo wykryć gdyż udaje on jakąś znana aplikacje.
  Coś takiego miała moja przyjaciółka, jej były mąż dysponował dosłownie wszystkim co miała na telefonie. Podczas złośliwych rozmów wręcz cytował jej prywatne wiadomości. Jestem przekonana że w dobie dzisiejszej technologii istnieje jakoś skrypt który wysyłany w postaci linku zawiera taka opcje.

  Proszę o info co o tym wiecie…

 17. Nie ma co używać takich rzeczy, zawsze jak numer jest znany to można szukać go w sieci czy ktoś coś o nim pisał i samemu napisać jak coś się wie.

 18. Jeśli próbujesz przyłapać swojego małżonka na gorącym uczynku, gorąco polecam skontaktowanie się z tym niesamowitym hakerem, który pomógł mi monitorować telefon mojego męża, gdy zbierałam dowody podczas rozwodu. Mam praktycznie wszystkie informacje, które ukrywał przez miesiące, z łatwością na moim własnym telefonie: haker przekierował wszystkie swoje wiadomości tekstowe, WhatsApp, Facebook, wysyłane i odbierane przez telefon: dostałem też jego rozmowy telefoniczne i usunięte wiadomości. nie mógł uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczył dowód, bo nie miał pojęcia, że ​​został zhakowany, w ogóle nie musiałem dotykać jego telefonu, zdecydowanie polecam.

 19. Każdy z nas ma inny powód, dla którego zatrudnia hakera. Jakiś czas temu stanąłem przed takim problemem i nie wiedziałem, gdzie go szukać, więc poszedłem do Internetu i zacząłem szukać. Podczas wyszukiwania pojawiło się wiele wyników, ale wybrałem i po rozmowie z nim i przekazaniu mu, co chcę, żeby dla mnie zrobił, powiedział, żebym się nie martwił, zebrał ode mnie pewne informacje i powiedział mi, że „ odezwę się do mnie w ciągu 6 do 8 godzin, więc po odczekaniu około 6 godzin wysłał mi e-mail i powiedział, że moja praca jest gotowa. dał mi wszelkie dowody i dowody na to, że mój mąż zdradza mnie z sąsiadką już od 3 lat. I dzięki temu mogłem się z nim skonfrontować. skontaktuj się z nim w przypadku jakichkolwiek problemów z hackowaniem i szybko rozwiąż swoje problemy!

 20. Czy potrzeba ci dowodów i płacić za programy ?

  Wystarczy mieć biling w moim przypadku telefon żony jest na mnie, moje obawy stały się słuszne w momencie kiedy zobaczyłem że w ciągu miesiąca wysłała ponad 400sms i mmsy na jeden numer w tym było prawie 8h rozmów.
  Smsy zaczynały się od 7 rano a konczyly się często o 1 w nocy, połączenia również.
  Często kiedy dzwoniłem jej telefon był zajęty, rozmawiała z kimś.
  Kiedy całkiem przypadkowo wpadły mi bilingi w ręce byłem w lekkim szoku bo numer tel. To numer znajomego który miał szkole nauki jazdy.

  Kiedy zacząłem o tym rozmawiać unikała tematu wciskała mi brednie że robi kolejna kategorie prawka o czym nie miałem zielonego pojęcia, ale wtedy zrozumialem gdzie znikały pieniądze ze wspólnego konta.

  Odpadłem jej telefon ona była tak przerażona że nawet policja mnie straszyła, olalem sprawę nie chcę tych sms wczytac nie będę rozmawiał z tym gostkiem dla mnie sprawa jest jasna, romansują flirtują może nie zdradziła fizycznie ale uważam że jak by nie miała nic na sumieniu to pokazała by o czym piszą zanim wykasowała niewygodne smsy.

  Z 400 SMS i MMS zostawiła tylko 10 które świadczyły że rozmawiają i dogadują się w sprawie prawa jazdy.

  Mam to w nosie nie zamierzam nic ratować dostęp do konta odciolem nie będę finansował jej zachcianek o których że mną nie rozmawiała.

  Niech jej teraz pomoże esemesowy kolega.

  Dla mnie sprawa jest Zakonczona.

  Dodam tylko że byłbym wstanie wybaczyć nawet zdradę bo 20 lat wspólnego życia nie da się skończyć w jeden dzień, ale nie wybaczę nigdy tego że robi zemnie durnia wiedząc że wiem usiłuje mi wmawiać że tyle smsów i rozmów jest w sprawie prawka ale wszystko usunęła.
  Nie zniosę czegoś takiego że najpierw pisze dzwoni do kolesia a potem do mnie i kilka smsów w miesiącu, dodam że pracuje w delegacji więc już przyzwyczaiłem się do braku jej obecności a mam dość wyparowania flaków żeby było jej dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *