telefon z oprogramowaniem Spyphone

Spyphone – co to jest i do czego go używać?

Spyphone to oprogramowanie, która pozwala na pełny, zdalny dostęp do cudzego telefonu. Za jego pomocą można śledzić rozmowy telefoniczne, otrzymane i wysłane smsy, lecz jego możliwości na tym się nie kończą. Oprogramowanie pozwala także przechwycić maile, notatki i inne aktywności użytkownika na smatrfonie. Za jego pomocą możemy śledzić również lokalizację GPS sprzętu (a tym samym właściciela) oraz odzyskać dane, które zostały usunięte.

Razem z ekspertami z firmy Alfatronik postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania, dotyczące spyphone.

Czy oprogramowanie szpiegowskie jest trudne do wykrycia?

Zespół Alfatronik: Wiele oczywiście zależy od użytego oprogramowania. Przestrzegamy przed używaniem w takim celu darmowych programów. Większość z nich przechwytuje dane, ale kto ma do nich dostęp, poza samym zainteresowanym? Tego nie można być pewnym. Zakup płatnego oprogramowania jest dużo bezpieczniejszy. Programy spyphone na licencji są trudne do wykrycia. Aplikacja ukrywa się udając jeden z procesów systemu, a sama ikona jest niewidoczna. By je wykryć potrzeba zaawansowanej wiedzy na temat działania smartfona – niektóre działania, np. na Androidzie są odnotowywane w systemie.

Jednak oprogramowanie spyphone może także działać w trybie jawnym – ma to często miejsce w przypadku telefonów służbowych, gdy firmy chcą kontrolować działanie pracowników i ukrócić korzystanie z komórek do celów prywatnych. Spyphone pozwala również ocenić skuteczność telefonicznych rozmów biznesowych, np. przez przedstawicieli handlowych.

Jak instaluje się oprogramowanie spyphone na smatrfonie?

Zespół Alfatronik: Oferowane przez nas oprogramowanie, np. Spyphone Android REC+, który jest najczęściej wybieranym programem, ściąga się na telefon za pomocą połączenia internetowego. Plik jest niewielki, więc nie trwa to długo. Przy pierwszym uruchomieniu wpisuje się zakupiony klucz do programu. Od tego momentu spyphone zaczyna działać niewidocznie w tle. Po instalacji wystarczy odłożyć telefon na miejscu – użytkownik nic nie zauważy.

Co jest niezbędne do działania spyphone na smartofnie lub iphonie?

Zespół Alfatronik: Połączenie z internetem. Spyphone działa w tle przez cały czas pracy smartfona, a włączone połączenie internetowe w formie transmisji danych lub sieci WiFi umożliwia przesyłanie zebranych informacji. Aktualnie większość osób ma włączony internet  praktycznie non stop i nie kontroluje transferu danych, a nawet gdyby to program używa dużej kompresji przez co pliki są niewielkie i nie odbijają się znacząco na przyznanym limicie  przez operatora sieci. Zużywany transfer, choć zależy oczywiście od indywidualnych statystyk, wynosi średnio miesięcznie około 20-50 MB.

Jak odsłuchuje się rozmowy i czyta SMS-y ze szpiegowanego telefonu?

Zespół Alfatronik: Wszystkie zarejestrowane informacje wysyłane są na platformę, na której są zapisywane. Wystarczy komputer z dostępem do internetu, by móc się tam zalogować i śledzić wszystkie dane. Aplikacja dostarcza nie tylko powiadomienia o połączeniach, ale także pozwala sprawdzić choćby listę kontaktów. Program Spyphone Iphone XTR daje praktycznie nieograniczony dostęp do danych z telefonu, wersje na Androida pozwalają na nieco mniej, ale są łatwiejsze w instalacji,a zakres zdobywanych informacji jest nadal bardzo szeroki.

Czy program typu Spyphone można wyłączyć?

Zespół Alfatronik: Tak, choć użytkownik monitorowanego telefonu nie może wyłączyć go sam, nawet jeśli działa on w trybie jawnym. Jeśli na smartfonie zainstalowane są antywirusy, blokujące programowi używanie mikrofonu i głośników mogą, mogą ograniczyć w pewnym stopniu funkcjonalność programu.

Czy programem można sterować zdalnie?

Zespół Alfatronik: Oczywiście, do programu dołączona jest instrukcja z komendami, które przesyłać należy drogą SMS-ową lub z poziomu platformy po zalogowaniu. Prawidłowo wysłane polecenie zostanie przechwycone przez program, a użytkownik telefonu nawet nie będzie o tym wiedział.

Kiedy oprogramowanie się przydaje?

Zespół Alfatronik: Najczęściej naszymi klientami są rodzice, którzy chcą wiedzieć, co robi ich dziecko, z kim się kontaktuje, gdzie jest. Aplikacja umożliwia to wszystko. Drugą grupą są pracodawcy, część z nich chce wiedzieć, czy pracownicy nie nadużywają komórek do prywatnych celów, inni chcą sprawdzić np. jakość obsługi. Mieliśmy także przypadki, gdy program spyphone montowany był na sprzęcie służbowym osób, podejrzewanych o szpiegostwo handlowe albo przekazywanie danych firmy i kradzież kontrahentów. Kolejnymi klientami są partnerzy, pragnący sprawdzić wierność swojej drugiej połówki (więcej o tym w artykule: Porady na zdrady). Dane dostarczone przez spyphone nieraz już stanowiły dowód w sprawie rozwodowej. Nie jest to oczywiście koniec zastosowania tej aplikacji.

Na jakie systemy dostępne są programy Spyphone?

Zespół Alfatronik: Lista modeli telefonów, z którymi oprogramowanie szpiegowskie jest kompatybilne, jest bardzo długa. Jeśli chodzi o systemy – w naszym sklepie dostępne jest oprogramowanie dla wszystkich najpopularniejszych systemów: Androida (także dla starszych wersji), iOS-a oraz Symbiana, używanego w Nokiach.

Co obejmuje licencja na użytkowanie?

Zespół Alfatronik: W zależności od wybranego produktu, licencja jest przypisana albo do konkretnego telefonu (po numerze IMEI, np. w przypadku SPYPHONE SYMBIAN PRO GPS) albo można użyć ją na różnym sprzęcie, przy czym najczęściej licencja obejmuje śledzenie 1 smartfona naraz. Oferujemy także możliwość hurtowego zakupu licencji, w takim przypadku prosimy o kontakt indywidualny. Działanie licencji nie zależy nigdy od karty SIM, przy jej wymianie Spyphone poinformuje nas o tym.

Jak długo dane przechowywane są na platformie?

Zespół Alfatronik: Dane pozyskiwane przez program szpiegowski przechowywane są przez cały czas trwania licencji.

Jakie możliwości dokładnie oferują Wasze programy?

Zespół Alfatronik: Wiele zależy od wybranej licencji oraz możliwości, jakie daje dany system operacyjny. Najszerszy możliwości ma oprogramowanie na iOS: SPYPHONE IPHONE XTR. Pozwala on zrobić praktycznie wszystko zdalnie, nawet włączyć i wyłączyć telefon. Przechwytuje również historię z przeglądarki, aktywność na portalach społecznościowych, e-maile oraz wykonane aparatem telefonicznym zdjęcia i filmiki. Dużo trudniej przechwycić takie dane z Symbiana, teraz już praktycznie nieinstalowanego na nowych telefonach. W tym oprogramowaniu można przede wszystkim rejestrować połączenia oraz SMS-y i MMS-y.  Android również pozwala na wiele: można śledzić listę kontaktów, podsłuchiwać otoczenie nagrywać prowadzone rozmowy, przechwytywać wysyłane SMSy i MMSy,  przejąć kontrolę nad aparatem fotograficznym i nad zrobionymi zdjęciami oraz ustalić dokładnie pozycję GPS.

Tagi: .

Komentarzy: 21

 1. z opisu wygląda, że wszystko przebiega bardzo sprawnie i intuicyjnie, łącznie z instalacją. Fajnie, że praktycznie na każdy telefon spyphone działa, mimo że na andro działa gorzej, to z tego co widziałem w specyfikacji możliwości śledzenia dalej są duże, na pewno wystarczające dla mnie. Nie macie w najbliższym czasie jakiejś promocji na spyphone’a, ale lepszego od spyhone rec +?

  • Czy ja wiem, na androidzie działa dobrze… ja nie miałem żadnych problemów, chyba, że o czymś nie wiem. Co Konrad miałeś na myśli pisząc to? Nie wydaje mi się, żebym coś przeoczył. jestem dokładny

 2. Wystarczy jeden znak za dużo żeby użytkownik widział treść komendy? Z pracy w pośpiechu wysyłałąbym pewnie często komendy, więc byłoby to ważne dla mnie, chyba najbardziej mnie w tym wszystkim interesowało. Generalnie fajny sprzęt, tylko przy ajfonie to już spory wydatek. Jak widać wszystko co z applem związane musi mieć swoją cenę. Więc chyba po prostu dziecko moje na razie nie dostanie tego wynalazku z IOSem

 3. Witam co zrobić jak ktos znalazl kod *#21#i wie ze ktos sorawdza jego smsy i polaczenia i wpisal haslo ##002# i co trzeba zrobic aby odblokowac je? Prosze o pomoc.jestem klientka panstwa

 4. nie spodzoewałem się, że przechwytywanie sms z innej komórki może okazać się mało skomplikowane…. Potrzebowałem kiedyś czegoś takiego, szkoda, że trafiłem tutaj dopiero teraz :/

 5. Witam, co jesli nie jest włączony internet na podsluchiwanym tel, program zapisze rozmowy i potem wyśle? Czy jest mozliwe zaprogramowanie nagrywabie z otoczebia o jakiś godzinach?

 6. Witam, mam pytanie dotyczące programu backupsoft.. Niemalże non-stop jest problem z uzyskaniem informacji z telefonu dziecka. Wyskakuje komunikat :
  The device may not connected to The internet.

  Zaznaczam że dziecko ma internet. Proszę o odpowiedź. Zakupiłam ten program tydzień temu.

 7. Witam. A co jeśli szpiegowany tel nie ma połączenia z internetem np od godz 7 do 15 i włącza dane dopiero o godz 16 na pół godziny tyle co tam sobie przegląda w internecie i wyłącza dostep. Czy wiadomości będą przechwycone z całego dnia? I drugie pytanie. Kiedy wiadomości są na bieżąco usuwane przez właściciela szpiegowanego tel to czy te usunięte wiadomości także będzie przechwycalo?

  • Program szpiegowski działa cały czas w tle niezależnie od tego czy ma internet czy nie, jednak przy jego braku, zebrane materiały zostaną wysłane dopiero po włączeniu pakietów danych lub po wpięciu się w WiFi. Usuwanie nic nie daje, program przechwytuje treści zanim użytkownik zdąży cokolwiek z nimi zrobić.

 8. ja osobiście bardzo polecam ten system, przy czym moja opinia o spyphone nie opiera się tylko na moich doświadczeniach, ale równiez doświadczeniach z innych podobnych systemów – tamte się nawet nie umywają! Ten jest prosty w obsłudze, ma sporo przemyślanych funkcji i bardzo trudno go wykryć. Polecam!

 9. Te programy niszczą ludzi życie , mnie podsłuchują i szantażują ze upublicznia , skurwysynstwo , to chyba moja prywatna sprawa co robię w domu pajace

 10. Dzien dobry,
  Czyli możemy posiąść wszystkie dane. Nawet hasła do kont bankowych? Czy to jest bezpieczne ?
  Gdzie te dane są przechowywane ? Teoretyczny Wy jako producent oprogramowania macie do nich cały czas dostęp? Czyli możecie z nich również korzystać teoretycznie? Jakie dajecie gwarancje, że to się nie dzieje ?

  To w ogóle jest legalne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *