Spyphone android ALFA Monitorowanie telefonu dziecka

Spyphone – co to jest i do czego go używać?

Spyphone to oprogramowanie, które pozwala na pełny, zdalny dostęp do telefonu. np. Monitorowanie telefonu dziecka, pracownika lub innej ważnej osoby. Za jego pomocą można śledzić rozmowy telefoniczne, otrzymane i wysłane smsy, lecz jego możliwości na tym się nie kończą. Oprogramowanie pozwala także przechwycić maile, notatki i inne aktywności użytkownika na smartfonie. Za jego pomocą możemy śledzić również lokalizację GPS sprzętu (a tym samym właściciela) .

Razem z ekspertami z firmy Alfatronik postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania, takie jak chociażby, jak zainstalować spyphone na odległość, oraz jak działa spyphone.

Czy oprogramowanie szpiegowskie jest trudne do wykrycia?

Zespół Alfatronik: Wiele oczywiście zależy od użytego oprogramowania. Przestrzegamy przed używaniem w takim celu darmowych programów. Większość z nich przechwytuje dane, ale kto ma do nich dostęp, poza samym zainteresowanym? Tego nie można być pewnym. Zakup płatnego oprogramowania jest dużo bezpieczniejszy. Programy spyphone na licencji są trudne do wykrycia. Aplikacja ukrywa się udając jeden z procesów systemu, a sama ikona jest niewidoczna. By je wykryć potrzeba zaawansowanej wiedzy na temat działania smartfona – niektóre działania, np. na Androidzie są odnotowywane w systemie.

Jednak oprogramowanie spyphone może także działać w trybie jawnym – ma to często miejsce w przypadku telefonów służbowych, gdy firmy chcą kontrolować działanie pracowników i ukrócić korzystanie z komórek do celów prywatnych. Spyphone pozwala również ocenić skuteczność telefonicznych rozmów biznesowych, np. przez przedstawicieli handlowych oraz zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci, co w czasach swobodnego dostępu do Internetu jest sprawą niezwykle istotną.

Jak instaluje się oprogramowanie spyphone na smatrfonie?

Zespół Alfatronik: Oferowane przez nas oprogramowanie, np. Alfa, który jest najczęściej wybieranym programem, ściąga się na telefon za pomocą połączenia internetowego. Plik jest niewielki, więc nie trwa to długo. Przy pierwszym uruchomieniu wpisuje się zakupiony klucz do programu. Od tego momentu spyphone zaczyna działać niewidocznie w tle. Po instalacji wystarczy odłożyć telefon na miejscu – użytkownik nic nie zauważy. Wielu klientów pyta również jak zainstalować spyphone na odległość? Niestety jest to bardzo trudne i wymaga zarówno bardzo dużej wiedzy w zakresie informatycznym, jak i odrobiny szczęścia i pewnego rodzaju naiwności użytkowania telefonu, że postąpi w oczekiwany przez nas sposób z chociażby z podesłanym przez osobę atakującą fałszywym linkiem. W obecnych czasach jest to zazwyczaj domeną służb.

Co jest niezbędne do działania spyphone na smartofnie lub iphonie?

Zespół Alfatronik: Połączenie z Internetem. Spyphone na tablet lub na telefon działa w tle przez cały czas pracy smartfona, a włączone połączenie internetowe w formie transmisji danych lub sieci WiFi umożliwia przesyłanie zebranych informacji. Aktualnie większość osób ma włączony Internet  praktycznie non stop i nie kontroluje transferu danych, a nawet gdyby to program używa dużej kompresji przez co pliki są niewielkie i nie odbijają się znacząco na przyznanym limicie  przez operatora sieci. Zużywany transfer, zależy oczywiście od indywidualnych statystyk.

Jak odsłuchuje się rozmowy i czyta SMS-y ze szpiegowanego telefonu?

Zespół Alfatronik: Wszystkie zarejestrowane informacje wysyłane są na platformę, na której są zapisywane. Wystarczy komputer lub telefon z dostępem do Internetu, by móc się tam zalogować i przejrzeć wszystkie zebrane dane. Aplikacja dostarcza nie tylko powiadomienia o połączeniach, ale także pozwala sprawdzić choćby listę kontaktów. Program Android Alfa daje praktycznie nieograniczony dostęp do danych z telefonu,

Czy program typu Spyphone można wyłączyć?

Zespół Alfatronik: Tak, choć użytkownik monitorowanego telefonu nie może wyłączyć go sam, nawet jeśli działa on w trybie jawnym. Jeśli na smartfonie zainstalowane są antywirusy, blokujące programowi używanie mikrofonu i głośników to mogą one ograniczyć w pewnym stopniu funkcjonalność programu lub spowodować, że w niektórych przypadkach pewne funkcje będą wyłączone.

Czy programem można sterować zdalnie?

Zespół Alfatronik: Oczywiście,  zakupując program szpiegujący otrzymujesz dostęp do platformy, na której nie tylko odbierasz pobrane z telefonu dane, ale także możesz wysyłać do niego komendy które spowodują np. uruchomienie w sposób dyskretny nagrywania dźwięku w otoczeniu urządzania. Nagranie to zostanie potem wyświetlone na platformie jako jedno z wielu możliwych do odsłuchania (funkcję taką nazywamy rejestracją dźwięków otoczenia telefonu).

Kiedy oprogramowanie się przydaje?

Zespół Alfatronik: Najczęściej naszymi klientami są rodzice, którzy chcą wiedzieć, co robi ich dziecko, z kim się kontaktuje, gdzie jest. Aplikacja umożliwia to wszystko. Drugą grupą są pracodawcy, część z nich chce wiedzieć, czy pracownicy nie nadużywają komórek do prywatnych celów, inni chcą sprawdzić np. jakość obsługi. Mieliśmy także przypadki, gdy program spyphone montowany był na sprzęcie służbowym osób podejrzewanych o szpiegostwo handlowe albo o przekazywanie danych firmy i kradzież kontrahentów. Kolejnymi klientami są partnerzy, pragnący sprawdzić wierność swojej drugiej połówki (więcej o tym w artykule: Porady na zdrady). Dane dostarczone przez spyphone nieraz już stanowiły dowód w sprawie rozwodowej. Nie jest to oczywiście koniec zastosowania tej aplikacji.

Na jakie systemy dostępne są programy Spyphone?

Zespół Alfatronik:  Obecnie producenci oprogramowania szpiegującego na telefony skupiają się praktycznie tylko na platformie Android, który jest zainstalowany na zdecydowanej większości telefonów na całym świecie.

Co obejmuje licencja na użytkowanie?

Zespół Alfatronik: Licencja obejmuje obsługę jednego urządzenia i zostaje ona przypisana do konkretnego numeru IMEI, w przypadku w którym chcielibyśmy zainstalować program na innym telefonie konieczna będzie dezaktywacja programu bezpośrednio na platformie, w przeciwnym przypadku program nie zainstaluje się na innym telefonie. Należy jednak pamiętać że dezaktywacja urządzenia wiąże się z utratą danych jakie zostały zgromadzone na stronie, wiec jeżeli zależy nam na tych danych najlepiej pobrać je bezpośrednio na nasz komputer czy telefon.

Jak długo dane przechowywane są na platformie?

Zespół Alfatronik: Dane pozyskiwane przez program szpiegowski przechowywane są przez cały czas trwania licencji.

Jakie możliwości dokładnie oferują Wasze programy?

Zespół Alfatronik: Aplikacja skupia się na rzeczach najbardziej istotnych, ale zakres jej działania jest naprawdę szeroki. Wśród danych jakie przechwytuje można wymienić: SMS, MMS, bardzo często stosowane dziś komunikatory takie jak Facebook Messenger, WhatsApp czy Signal. Umożliwia także rejestrację połączeń, śledzenie lokalizacji GPS, zdalne robienie zdjęć czy rejestrację dźwięku z otoczenia telefonu w momencie kiedy nie jest wykonywane żadne połączenie. Aby zapoznać się ze wszystkimi funkcjami najlepiej odwiedzić stronę naszego produktu. Aplikacje są cały czas udoskonalane, a funkcji przybywa.

Mamy nadzieje że w powyższym artykule odpowiedzieliśmy na pytania jak działa spyphone oraz jakie wymagania spełnia.

Tagi: .

Komentarzy: 38

 1. z opisu wygląda, że wszystko przebiega bardzo sprawnie i intuicyjnie, łącznie z instalacją. Fajnie, że praktycznie na każdy telefon spyphone działa, mimo że na andro działa gorzej, to z tego co widziałem w specyfikacji możliwości śledzenia dalej są duże, na pewno wystarczające dla mnie. Nie macie w najbliższym czasie jakiejś promocji na spyphone’a, ale lepszego od spyhone rec +?

  • Czy ja wiem, na androidzie działa dobrze… ja nie miałem żadnych problemów, chyba, że o czymś nie wiem. Co Konrad miałeś na myśli pisząc to? Nie wydaje mi się, żebym coś przeoczył. jestem dokładny

 2. Wystarczy jeden znak za dużo żeby użytkownik widział treść komendy? Z pracy w pośpiechu wysyłałąbym pewnie często komendy, więc byłoby to ważne dla mnie, chyba najbardziej mnie w tym wszystkim interesowało. Generalnie fajny sprzęt, tylko przy ajfonie to już spory wydatek. Jak widać wszystko co z applem związane musi mieć swoją cenę. Więc chyba po prostu dziecko moje na razie nie dostanie tego wynalazku z IOSem

 3. Witam co zrobić jak ktos znalazl kod *#21#i wie ze ktos sorawdza jego smsy i polaczenia i wpisal haslo ##002# i co trzeba zrobic aby odblokowac je? Prosze o pomoc.jestem klientka panstwa

 4. nie spodzoewałem się, że przechwytywanie sms z innej komórki może okazać się mało skomplikowane…. Potrzebowałem kiedyś czegoś takiego, szkoda, że trafiłem tutaj dopiero teraz :/

 5. Witam, co jesli nie jest włączony internet na podsluchiwanym tel, program zapisze rozmowy i potem wyśle? Czy jest mozliwe zaprogramowanie nagrywabie z otoczebia o jakiś godzinach?

 6. Witam, mam pytanie dotyczące programu backupsoft.. Niemalże non-stop jest problem z uzyskaniem informacji z telefonu dziecka. Wyskakuje komunikat :
  The device may not connected to The internet.

  Zaznaczam że dziecko ma internet. Proszę o odpowiedź. Zakupiłam ten program tydzień temu.

 7. Witam. A co jeśli szpiegowany tel nie ma połączenia z internetem np od godz 7 do 15 i włącza dane dopiero o godz 16 na pół godziny tyle co tam sobie przegląda w internecie i wyłącza dostep. Czy wiadomości będą przechwycone z całego dnia? I drugie pytanie. Kiedy wiadomości są na bieżąco usuwane przez właściciela szpiegowanego tel to czy te usunięte wiadomości także będzie przechwycalo?

  • Program szpiegowski działa cały czas w tle niezależnie od tego czy ma internet czy nie, jednak przy jego braku, zebrane materiały zostaną wysłane dopiero po włączeniu pakietów danych lub po wpięciu się w WiFi. Usuwanie nic nie daje, program przechwytuje treści zanim użytkownik zdąży cokolwiek z nimi zrobić.

 8. ja osobiście bardzo polecam ten system, przy czym moja opinia o spyphone nie opiera się tylko na moich doświadczeniach, ale równiez doświadczeniach z innych podobnych systemów – tamte się nawet nie umywają! Ten jest prosty w obsłudze, ma sporo przemyślanych funkcji i bardzo trudno go wykryć. Polecam!

 9. Te programy niszczą ludzi życie , mnie podsłuchują i szantażują ze upublicznia , skurwysynstwo , to chyba moja prywatna sprawa co robię w domu pajace

 10. Dzien dobry,
  Czyli możemy posiąść wszystkie dane. Nawet hasła do kont bankowych? Czy to jest bezpieczne ?
  Gdzie te dane są przechowywane ? Teoretyczny Wy jako producent oprogramowania macie do nich cały czas dostęp? Czyli możecie z nich również korzystać teoretycznie? Jakie dajecie gwarancje, że to się nie dzieje ?

  To w ogóle jest legalne?

 11. Mnie też interesuje czy aplikacja na Androida ma dostęp do haseł kont bankowych? Jeśli tak, to jaką gwarancję ma osoba nabywająca oprogramowanie szpiegowskie, że tego nie wykorzystacie w żaden sposób?

  • Z naszej strony 100% pewność, że nie zostaną wykorzystane, bo po pierwsze uznajemy etykę pracy, a po drugie nie jesteśmy administratorem serwerów, na które spływają dane. Ale czy jest jakaś gwarancja odnośnie podmiotów trzecich i ich pracowników? Niestety nie.

 12. Dzień dobry . Czy do instalacji programu potrzebny jest ” fizycznie ” smartfon osoby śledzonej czy mogę zainstalować go zdalnie na aparacie tej osoby ? Potrzebuje śledzić poczynania mojej żony gdyż podejrzewam ją o zdradę i oczernianie mojej osoby . Proszę o odpowiedź.

  • Tak, program nagrywa rozmowy i przesyła je na serwer, z którego można je odsłuchać lub pobrać. W zależności od modelu telefonu, na którym zainstalowane jest oprogramowanie szpiegowskie, nagrywanie może być ograniczone do jednej strony – jest to rezultat niejednorodnej konstrukcji, wykorzystanych technologii przez różnych producentów, w różnych modelach.

 13. Czy mozna zainstalowac aplikacje w zrootowanym telefonie ? telefon tez posiada aplikacje applock czy informacje z tej aplikacji tez będa pobierane czy blokowane ? możliwe że osoba korzystająca z telefonu zaszyfruje kartę pamięci ( zna się na technologii i zauważyłam że tego szukała w ustawieniach telefonu ) czy wtedy też będzie dostęp do danych ?

 14. Ciekawa jestem czy zdajecie sobie sprawę z tego że nie tylko pracodawcy i rodzice lub małżonkowie korzystają z takich rozwiązań. Wy możecie sobie mieć etykę zawodową, ale ta etyka w żaden sposób nie sprawdzi tego kto instaluje drugiej osobie takie oprogramowanie. Właśnie znalazłam na swoim telefonie w historii połączeń jakiś numer pod ktory niby ja dzwoniłam, co nigdy nie miało miejsca tym bardziej że nie znam nikogo w Kalifornii. Szukałam możliwej przyczyny i trafiłam na wasz artykuł. To jest przerażające że sprzedajecie takie programy. Nie macie chyba pojęcia ilu ludziom stalkerzy życie zniszczyli. Przecież można robić coś podszywając się pod właściciela telefonu i jego o to oskarżyć. Wsadźcie sobie tą swoją etykę w cztery litery, bo nie bierzecie odpowiedzialności za cudze dramaty do których się przyczyniacie.

  • To trochę, jak z nożem. Nie tylko służy do przygotowywania posiłków. Grunt to sobie uświadomić, że to nie dana rzecz robi krzywdę ludziom, tylko źli ludzie robią krzywdę innym ludziom. Na każdy przykład nadużycia są setki takich, gdzie tego typu oprogramowanie dosłownie ratowało życie. Proszę spróbować spojrzeć na to szerzej, nie tylko przez czubek nosa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *