ranking 5 gadżetów detektywistycznych dla biznesu

Top 5 gadżetów detektywistycznych dla przedsiębiorcy

Zabezpieczenie biznesu to temat, o którym możemy pisać bez końca. Bezpieczeństwo informacyjne w wielu polskich firmach nadal wymaga wsparcia. Z tego powodu stworzyliśmy dla Państwa profesjonalną usługę zabezpieczania biznesu przed wyciekiem informacji. Jest z pewnością najwygodniejszym rozwiązaniem, ale co jeśli przedsiębiorca chce samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo w firmie? Polecamy kilka przydatnych urządzeń.

Wykryj podsłuch w swojej firmie!

Wykrywanie podsłuchów jest jednym z podstawowych działań, jakie warto podjąć w celu zabezpieczenia biznesu. Jeśli chcemy działać na własną rękę warto zaopatrzyć się w sprzęt, który będzie prosty w użyciu, interpretacja wyników będzie intuicyjna nawet dla laika, a jego wskazania będą wiarygodne. Najtańsze wykrywacze podsłuchów, często bardzo proste w obsłudze, mają swoje ograniczenia i są użyteczne dla osób, które potrafią dobrze zinterpretować ich wskazania. Te droższe często są złożone w użyciu i konieczne będzie solidne przeszkolenie, a i to nie zawsze daje gwarancję przyswojenia skomplikowanych technicznych treści. Biznesmenom najchętniej polecamy wykrywacz Raksa 120. Urządzenie na tyle proste, że jest je w stanie obsłużyć prawie każdy niezaznajomionym z wykrywaczami i jednocześnie interpretacja wskazań jest znacznie łatwiejsza niż w wielu innych tańszych modelach. Urządzenie ma zgrabną i dyskretną formę, co pozwala na wykonanie przeszukania w sposób niewzbudzający niczyich podejrzeń. Jednocześnie Raksa pozwala na dyskretną kontrolę tego, co się dzieje podczas spotkania. Można sprawdzić czy któryś z jego uczestników nie nawiązał w czasie jego trwania połączenia telefonicznego lub w inny sposób wykorzystał transmisje radiową do przesyłania informacji.

Zabezpieczenie spotkań biznesowych

Zagłuszacz Druid, nasz absolutnych hit w kategorii zabezpieczanie spotkań. Urządzenie umożliwia dyskretną rozmowę od 2 do 6 osób. Zagłuszacz akustyczny generuje sygnał w reakcji na słowa wypowiadane przez uczestników. W ten sposób dynamicznie zagłusza dźwięk rozmów, pozostając niemożliwy do odfiltrowania. Do urządzenia podpinamy odpowiednią ilość słuchawek, w których słychać niezagłuszony tok rozmowy.

Kontrola komputerów i telefonów

Telefony i komputery to największe źródło informacji na temat przepływu danych w firmie. Nowoczesne aplikacje pozwalają monitorować aktywności pracowników na każdym typie urządzenia mobile i komputerach stacjonarnych.  Aplikacja Spyphone poradzi sobie ze ściągnięciem danych takich jak smsy, lokalizacja, nagrane rozmowy z większości modeli telefonów (aby dowiedzieć się, jaki telefon najlepiej kupić pracownikowi skontaktuj się z naszym specjalistą od Spyphone). Alfalog natomiast jest rozwiązaniem doskonałym do ściągania danych z pracowniczego komputera. Dzięki tej aplikacji mamy dostęp do maili, komunikatów oraz uzyskujemy podgląd monitora. Pamiętajmy jednak, aby móc legalnie wprowadzić takie rozwiązanie w firmie, powinniśmy uzyskać zgodę od kontrolowanego pracownika.

Lokalizator GPS dla floty

Innym obszarem, w którym przedsiębiorca może potrzebować wsparcia to zarządzanie flotą służbowych aut. Do takich działań warto zakupić odpowiedni lokalizator do auta i zamontować go pod maską samochodu podpinając go bezpośrednio do akumulatora. Podłączony lokalizator będzie miał nieograniczony czas pracy, dzięki czemu po zainstalowaniu go nie będziemy musieli się więcej nim zajmować, a jedynie korzystać z dostarczonych przez niego danych. Jaki GPS wybrać? My do takich celów polecamy lokalizator GL-300W. Nasze GPS od niedawna można zakupić w nowych cenach zarówno na naszej platformie, jak i samo urządzenie z możliwością instalacji na darmowej platformie.

Prywatny monitoring

Jednym z potencjalnych zagrożeń wycieku danych są pracownicy zewnętrzni. Często mogą być to pracownicy ochrony, osoby sprzątające i inne osoby doskonale znające system kamer w firmie. W takich sytuacjach doskonale może się sprawdzić zamontowanie własnego prywatnego monitoringu, o którym nikt poza przedsiębiorcą nie wie. Dzięki temu możemy dokładnie obserwować nasz gabinet, serwerownie lub inne strategiczne pomieszczenie. Do takich celów warto zakupić moduł rejestratora DIY, który bez większych trudności można zakamuflować w dowolnym przedmiocie.

Najważniejsze sposoby zabezpieczenia biznesu przedstawiliśmy w dzisiejszym artykule. W bonusie dorzucimy jeszcze szósty punkt, który może okazać się korzystny w sytuacjach, gdy chcemy przyjrzeć się obiegowi gotówki/dokumentów w firmie. Zestaw UV, to proste i tanie rozwiązanie, może nie tak uniwersalne, jak pozostałe propozycje, ale w niektórych sytuacjach sprawdzi się doskonale.

Prowadzisz biznes i potrzebujesz wparcie? Skontaktuj się z nami, doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Tagi: , .

Jeden komentarz

  1. Ciekawe, nie powiem, aczkolwiek obawiam się, że w Polsce większość firm albo nie wie jak się chronić albo nie kalkuluje takiego ryzyka.. mam nadzieję, że świadomość kiedyś wzrośnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *