(fot. pixabay.com)

Ukryta słuchawka w uchu – idealny gadżet na egzaminy?

Egzamin, test, sesja? Jako student z pewnością nieraz marzyłeś o gadżecie, który pomoże ci ściągać na egzaminie. Ukryta słuchawka w uchu była Złotym Graalem każdego żaka. Oczywiście, polskie prawo zabrania prób takiego używania gadżetu, ale może ci się on przydać w innych sytuacjach. Jakich?

Tytuł jest przewrotny, bo ukryta słuchawka w uchu nie może być wykorzystywana na egzaminach. Nie oznacza to jednak, że nie będzie przydatna dla studentów oraz w innych branżach. Sprawdź, jakie zalety ma gadżet i kiedy powinieneś po niego sięgnąć.

Jak działa ukryta słuchawka w uchu?

Mikrosłuchawki audio ukryte w uchu umożliwiają pełen kontakt z rozmówcą, który może znajdować się w każdym miejscu na świecie. Wszystko dlatego, że działa na bazie technologii GSM. Rozbudowana wersja sprzętu pozwala na łączność bezprzewodową w dwie strony – dzięki temu umożliwia ci na swobodną rozmowę.

Obsługa tego gadżetu nie powinna sprawić ci problemu. Do ucha włóż mikrosłuchawkę z baterią, a przewód z nadajnikiem podłącz do twojego telefonu komórkowego (ten ukryj np. w kieszeni). Mikrofon z pętlą indukcyjną możesz poprowadzić natomiast pod ubraniem, w okolicach rękawa lub na szyi. Po wybraniu przez ciebie pożądanego numeru komórkowego, zostaniesz z nim połączony na zasadach standardowej rozmowy telefonicznej (koszt rozmowy będzie zgodny ze stawką u twojego operatora). Komunikacja w dwie strony sprawia, że użytkownik i rozmówca słyszą się wzajemnie.

Mikrofon jest bardzo czuły. Pozwala na skuteczne rejestrowanie szeptów. Słuchawka jest miniaturowa i bez problemu chowa się w uchu. Z jednej strony pozwala to na bezpieczne ukrycie, ale i zwiększony komfort użytkowania.

Ukryta słuchawka w uchu ma bardzo dobre parametry odtwarzanego dźwięku –  jest czysty i wyrazisty. Automatyczna regulacja głośności w słuchawce sprawi, że z jednej strony będziesz słyszał rozmówcę, ale z drugiej dźwięk nie będzie dochodził do osób postronnych.

Niewielkie rozmiary i łatwość ukrycie – to charakteryzuje skuteczną słuchawkę, którą możesz ukryć w uchu (fot. Materiały własne)

Niewielkie rozmiary i łatwość ukrycie – to charakteryzuje skuteczną słuchawkę, którą możesz ukryć w uchu (fot. Materiały własne)

Gdzie możesz używać taki sprzęt?

Gadżet ma bardzo szerokie zastosowanie. Oczywiście, marzą o nim studenci na egzaminach. Niestety, polskie prawo nie zezwala na taką formę „edukacji”, ale pamiętaj, że niektóre egzaminy mają formę otwartą i korzystanie z zewnętrznych źródeł wiedzy jest dozwolone. Wtedy, po uprzednim poinformowaniu wykładowcy, korzystanie z takiego gadżetu jest dozwolone!

Słuchawka ukryta w uchu może być przydatna na studiach np. podczas pracy w grupach, do połączenia się z nieobecnym studentem. Może być też dobrą formą do przekazywania treści z zajęć dla osób spoza sali wykładowej.

Poza studentami sprzęt będzie niezbędny w pracy zawodowej. Możesz w ten sposób przekazywać treści rozmowy, które w założeniu mają być zachowane między dwiema osobami. Dyskretnie będziesz mógł potwierdzić np. akty przemocy słownej lub próby korupcji. Zalety sprzętu wykorzystają więc służby lub detektywi.

Ukryta w uchu słuchawka przyda się m.in. podczas spotkań biznesowych (fot. Pixabay.com)

Ukryta w uchu słuchawka przyda się m.in. podczas spotkań biznesowych (fot. Pixabay.com)

W urządzenie powinni zainwestować również dziennikarze śledczy (przekazywanie treści rozmów od informatora), biznesmeni (ochrona interesów), czy pracownicy zewnętrznych firm ochroniarskich do dyskretnego i bezpośredniego kontaktu z osobami chronionymi lub partnerami. Możliwości jest naprawdę wiele!

Poza używaniem w sprawach zawodowych, ukryta w uchu słuchawka pomoże również w wielu sytuacjach prywatnych. Będzie sposobem na rozwiązanie wielu problemów prywatnych (np. udowodnienie oszustw czy przemocy w rodzinie), ale i gadżetem ułatwiającym rozmowę w legalny sposób przy prowadzeniu pojazdów.

Jak widzisz – inwestycja w gadżet przyniesie ci same korzyści. Miniaturowa, ukryta słuchawka w uchu ma bardzo szerokie możliwości i tylko od ciebie zależy w jaki sposób je wykorzystasz.

Tagi: , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *