(fot. pixabay.com)

Wideoendoskop – nasza nowość, z którą zajrzysz w trudno dostępne miejsca!

Profesjonalny wideoendoskop to ogromne ułatwienie w wielu branżach. Wszechstronne zastosowanie tych urządzeń docenili już detektywi, ratownicy, geolodzy i specjaliści z wielu innych branż. Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w naszej szerokiej ofercie.

Zanim jednak pokażemy Ci konkretne modele, zobacz czym jest wideoendoskop i w jakich sytuacjach powinieneś wykorzystać jego możliwości.

Czym jest wideoendoskop?

Endoskopy są urządzeniami, które najczęściej kojarzymy z medycyną. W przypadku zastosowania medycznego, lekarz wprowadza do ciała człowieka cienką rurkę z umieszczoną na końcu kamerą. W ten sposób może dokładnie zbadać wewnętrzne organy człowieka, bez ingerencji chirurgicznej.

Wideoendoskopy przemysłowe działają na podobnej zasadzie. To urządzenia optyczne, wyposażone w rurkę z cienką kamerą, umieszczoną na końcu przewodu. Po przeciwnej stronie spotkasz natomiast monitor, który ukaże niedostępny dla ludzkiego oka obraz.

Kamera endoskopowa z przemysłowym przeznaczeniem ma bardzo szerokie zastosowanie. Możesz wprowadzić ją do wąskich szczelin, przewodów, zakamarków czy trudno dostępnych kątów. Niektóre modele umożliwią Ci bardzo dokładne obserwowanie tych miejsc, dzięki zastosowaniu 4-kierunkowej artykulacji. To oznacza, że endoskop pozwoli na umieszczenie kamery w docelowym miejscu, a później skierowanie kamery w konkretnym kierunku.

Wideoendoskop przyda się w eksploracji trudno dostępnych miejsc, np. w jaskiniach (fot. pixabay.com)

Wideoendoskop przyda się w eksploracji trudno dostępnych miejsc, np. w jaskiniach (fot. pixabay.com)

W jakich profesjach sprawdzi się wideoendoskop? To świetne urządzenie dla ratowników, poszukujących zaginionych osób (np. w górach). Ułatwią pracę mechanika samochodowego w warsztacie. Dzięki temu będziesz mógł dokładnie obserwować stan tłoków, dysz wtryskowych i turbin. Sprzęt tego typu wykorzystasz też w górnictwie, hydraulictwie, w detektywistyce i w domu.

Sprawdź nowość w naszym asortymencie!

Przedstawiamy Ci wideoendoskop VEP3 FI 4/1,5 M. To jedno z najnowszych urządzeń tego typu na rynku. Ten profesjonalny wideoendoskop ma szerokie zastosowanie i ogromne możliwości.

Największą zaletą sprzętu jest bardzo niewielka średnica sondy. Ta ma dokładnie 4,5mm. To pozwoli Ci na dotarcie do większości niedostępnych miejsc. Niecałe pół centymetra średnicy umożliwia wykorzystanie endoskopu w warsztacie samochodowym, spawalnictwie, górnictwie i wielu innych dziedzinach przemysłu. Sprzęt sprawdzi się też w zastosowaniu naukowym (badanie skał, gatunków zwierząt etc.). Wszechstronność zastosowania wspiera również długość sondy, która ma 1,5 metra.

Wideoendoskop VEP3 to bardzo zaawansowane urządzenie dla profesjonalistów (fot. materiały własne)

Wideoendoskop VEP3 to bardzo zaawansowane urządzenie dla profesjonalistów (fot. materiały własne)

Przewód oparty jest na światłowodzie, który posiada 300 000 żył i regulowanym oświetleniu. Dzięki temu przekazywany obraz jest bardzo wyraźny, a światło umożliwia podgląd w ciemnych miejscach. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, w VEP3 FI 4/1,5 M zastosowano 4-kierunkową artykulację.

A co z monitorem? Endoskop wyposażony jest w duży (3,5”), jasny wyświetlacz LCD, który jest jego integralną częścią. Dzięki temu możesz swobodnie obserwować rzeczywistość, przekazywaną przez wbudowaną kamerę endoskopową.

Dodatkowe możliwości i akcesoria

VEP3 ma również wiele dodatkowych możliwości i funkcji. Przewód urządzenia okryty jest specjalnym pancerzem, który chroni przed ewentualnym uszkodzeniem. Taka konstrukcja to klucz, w sytuacji gdy przeprowadzasz prace na trudnym terenie (np. skalistym). Wysoka klasa szczelności pozwoli natomiast na działania w obszarach wilgotnych, a nawet podmokłych. Co więcej, urządzenie umożliwia Ci nagranie obserwowanego obrazu na kartę SD. Dzięki temu będziesz miał później materiały do badań.

Cały zestaw zamknięty jest w poręcznej i wytrzymałej walizce, która pozwala na bardzo łatwy transport. To również ochrona przed uszkodzeniem podczas przewożenia wideoendoskopu.

Jak widzisz, sprzęt endoskopowy ma szerokie zastosowania i bardzo rozbudowane możliwości. Możesz wykorzystać go w nieograniczony niczym sposób. Inwestycja w profesjonalny wideoendoskop z pewnością zwróci się natomiast w rezultatach działania i zwiększonej efektywności pracy.

Tagi: , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *