wizjer z kamerą drzwi

Wizjer z kamerą – funkcjonalność, bezpieczeństwo, dyskrecja

Nowoczesne ukryte kamery zamontowane są nie tylko w rzeczach codziennego użytku, ale też miejscach, w których raczej nikt się ich nie spodziewa. Ich zastosowanie znacznie przekracza już typowo śledcze walory. Rejestratory takie jak wizjer z kamerą ukryty w drzwiach zwiększają poczucie bezpieczeństwa i dają wszechstronną kontrolę nad swoim dobytkiem. Co warto wiedzieć o takich sprzętach? Jak wybrać odpowiedni model i w jaki sposób możesz go wykorzystać?

Wizjer pełni ważną rolę w kwestii bezpieczeństwa. Umożliwia on kontrolę tego, kto chce wejść do naszego domu. Dzięki tzw. „judaszom” możesz zobaczyć co dzieje się przed domem lub na klatce schodowej. Niestety, wyjeżdżając czy wychodząc do pracy pozostawiasz dobytek bez kontroli. Co wtedy zrobić?

Czym jest wizjer z kamerą i jak działa?

Najlepiej zainstalować wizjer z kamerą. Czym jest takie urządzenie? To sprzęt przypominający standardowego judasza, montowanego w otworze drzwi wejściowych do mieszkania lub domu. Podobnie jak wersja tradycyjna, ułatwia on obserwowanie tego, co dzieje się przed daną nieruchomością. Różnica względem walorów użytkowych jest jednak diametralna. Wizjer cyfrowy posiada kamerę rejestrującą obraz, a także moduł WiFi do obserwacji otoczenia w czasie rzeczywistym.

Co to oznacza? Wizjer do drzwi z kamerą rejestruje wszystko to, co dzieje się na klatce schodowej lub przed domem, zapisując pliki na karcie pamięci. Jeżeli posiada detektor ruchu, to załącza się tylko w przypadku rozpoznania obiektów ruchomych i wtedy zacznie nagrywać obraz (dodajmy, że nowoczesne wizjery rejestrują obraz bardzo dobrej jakości i mają szeroki kąt widzenia, co pozwala uchwycić wydarzenia nawet na wąskich i długich klatkach schodowych).

Warto mieć wizjer WiFi. Dlaczego to przydatny sprzęt? Dzięki niemu możesz zalogować się do specjalnej aplikacji i obserwować to, co dzieje się za drzwiami w każdej chwili. Dzięki modułowi sieci bezprzewodowej masz możliwość kontroli sytuacji niezależnie od tego gdzie jesteś – w pracy lub na wakacjach.

Pamiętaj, że montaż takiego wizjera jest niezwykle prosty. Wystarczy wyjąć dotychczas zamontowany model i wstawić nowoczesny sprzęt. Wizjer do drzwi z kamerą zasilany jest najczęściej przy pomocy zasilacza podłączanego do sieci i powinieneś uwzględnić to przy przygotowaniu miejsca montażu.

drzwi wizjer z kamerą zagadka

Dzięki wizjerom możesz sprawdzać kto stoi za drzwiami. Kamera pozwala to dodatkowo nagrać (fot. pixabay.com)

Najważniejsze zastosowania wizjera z kamerą

Wizjer WiFi ma bardzo szerokie zastosowania. Przede wszystkim to sprzęt, który pozwala na ochronę swojego dobytku przed złodziejami. Jest kamerą niezwykle dyskretną, a więc włamywacz nie będzie w stanie rozpoznać jej podczas pracy. Co ważne, tego rodzaju wizjer z kamerą nagrywa już próbę włamania. Możesz błyskawicznie wezwać policję w tym newralgicznym momencie i będziesz miał dowód dla sądu, świadczący o próbie (lub przeprowadzeniu) przestępstwa.

Poza tym wizjery z wbudowaną kamerą pozwalają wykryć przypadki wandalizmu. W wielu przypadkach pospolici wandale niszczą drzwi na różny sposób. Niestety, dość powszechne jest kopanie, malowanie, obklejanie czy innego rodzaju destrukcja wejścia do domu, czy mieszkania. Dzięki ukrytemu w wizjerze rejestratorowi będziesz miał możliwość rozpoznania osoby, która dopuściła się takiej sytuacji.

Warto wspomnieć także, że wizjery z modułem WiFi ułatwiają praktyczną stronę życia w domu czy mieszkaniu. Sprawdzisz, czy i kiedy był u Ciebie kurier, albo czy ktoś nie próbował się z Tobą skontaktować podczas Twojej nieobecności. Z tego względu urządzenia tego typu instalowane są także w biurach i gabinetach różnego rodzaju.

Jeżeli posiadasz z kolei dzieci, możesz użyć kamery do kontroli ich poczynań. Będziesz doskonale wiedział, z jakim towarzystwem zadaje się młody człowiek (co jest szczególnie istotne w wieku nastoletnim).

Jakiego rodzaju wizjer do drzwi z kamerą możemy Ci polecić?

Na rynku dostępnych jest coraz więcej wizjerów z wbudowaną kamerą WiFi. My polecamy kilka modeli. Bardzo interesującym sprzętem jest wizjer z kamerą, judasz z rejestratorem i WiFi, z którym połączysz się przy pomocy popularnej aplikacji Tuya. Co potrafi to urządzenie?

Nagrywa on obraz w rozdzielczości FullHD, zapewniając bardzo dobry i wyraźny materiał. To pozwoli Ci z łatwością rozpoznać twarz włamywaczy czy wandali. Sprzęt ma moduł WiFi, który bardzo łatwo się obsługuje. Kąt widzenia kamery to 120 stopni, a w połączeniu z detektorem ruchu wizjer zapewnia najwyższą możliwą ochronę. Pamiętaj, że prezentowany judasz pasuje do drzwi grubości 50-75 mm.

kamera ukryta wizjer szary

Szary wizjer z kamerą ma detektor ruchu i nagrywa obraz z jakością FullHD (fot. materiały własne)

Inny prezentowany przez nas wizjer z kamerą, judasz z rejestratorem i przesyłaniem WiFi to urządzenie o jeszcze szerszym kącie nagrywania, osiągającym aż 170 stopni (co pozwoli objąć całą przestrzeń przed obiektywem). Sprzęt ten także ma detektor ruchu, nagrywa w jakości FullHD i posiada łatwy w obsłudze moduł WiFi. Z łatwością obsłużysz go i skonfigurujesz z poziomu własnego smartfona. Ten model z kolei pasuje do drzwi grubości 35-85 mm.

Od Ciebie zależy, który wariant wybierzesz. Warto rozważyć taką inwestycję, aby zabezpieczyć swoje mienie i bliskich na różne sytuacje.

(fot. pixabay.com)

Tagi: , , .

Jeden komentarz

  1. Pingback: Kamera w laptopie – zaklejać czy nie? - Blog detektywistyczny - AlfaTronik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *